Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 522)

Прв тим

Директен линк од Кратово утре на официјалниот сајт

zzz

По натпреварите во Турција, утре љубителите на Фк Вардар, ќе може да го проследат натпреварот против Силекс во Кратово директно на официјалната веб страна на Вардар (фквардар.мк) Ова ќе биде одлична вест, за сите кои не се во можност да патуваат за Кратово, да го проследат својот миленик. Натпреварот започнува во 14 часот. Read More »

Кратово се мобилизира, пристигнуваат 10 милиони евра

73ff6e0c9a60194c8d900e8615b55c7834-w=1920-h=1194

Како што јавуваат колегите од Кратово, еуфорија почнува да владее во Кратово, бидејќи утре доаѓа најголемиот фудбалски бренд во нашата земја, екипата на Вардар. Но екипата на Вардар не доаѓа сама, како и секогаш, фудбалерите на Вардар ќе добијат огромна подршка од своите навивачи, популарните Комити. Се очекува Комитите да пристигна во голем број. Како што јавува aberdzija.com, исто така ... Read More »

Вардаров викенд во најава

fico

Дојде викенд, тоа значи дека e резервиран за Црвено – Црните тимови. По огромна пауза, конечно дочекавме нашиот миленик Фк Вардар да го гледаме. Утре Вардарци по пауза од три месеци, ја отвaраат пролетната сезона во ПМФЛ против Кратовски Силекс. Овој натпревар е закажан со почеток во 14 часот. Ракометарите на Вардар пак, денес со почеток во 18 часот во ... Read More »

Симов Голманот на Силекс : И ден денес ми одѕвонува во ушите “Со години го чекавме моментот .

66666

Во пресрет на дуелот во недела екс Вардарецот сега голман на Кратовци Горан Симов е најпогоден да искоментира  за мечот кој ќе го отвори Македонското фудбалско првенство пролетва. Симов беше три години дел од Вардар се закити со две титули како член на Црвено-Црните од Скопје . По крајот на договорот со Вардар Симов замина во тогаш второлигашот од Кратово ... Read More »

Благоја Љамчевски : Се освен титулата е неуспех

wwwwwwwwwwwwwww

Во недела ФК Вардар го има премиерниот меч во Македонскиот фудбалски шампионат . На таа тема за очекувањата и подготвеноста на тимот после долгите подготовки во Анталија  разговараме со членот на Црвено- Црните  Благоја Љамчевски . Во Анталија имавме квалитетни подготовки од речиси еден месец . Игравме со квалитетни противници голем број тест мечеви со силни и добро организирани тимови ... Read More »

“Вардаровиот Дијамант“ Ивановски за Вардарфанс: Најважно е да дојдеме до трите бода во Кратово

fico

Екипата на Фк Вардар викендов го стартува пролетниот дел од сезоната, каде започнува од првото место на табелата. Противник е екипата на Силекс, а мечот ќе се одигра во недела на теренот во Кратово. Свое видување за овој натпревар, ни даде  “Вардаровиот Дијамант“. Човекот кој е длабоко втиснат во нашите мемории на нас вистинските Вардарци, кога по преземањето од страна ... Read More »

Официјално Ибричиќ доби право на настап за Вардар, ФФМ го “ верифицираше “ !

orig

Како што вчера ве известивме во текот на минатиот  ден од Турција во ФК Вардар пристигна долгоочекуваниот Сертификат за новото засилување на Вардар Босанецот Ибричиќ . Во текот на вчерашниот ден ФК Вардар истиот го предаде на Верификација во ФФМ . По доставувањето на целосната докуменација за регулирање на неговиот договор со Вардар и сертификатот кој докажува дека може да ... Read More »

Вардар – Силекс низ статистиката

sileks vardar 1 golema

Во рамките на 18-то коло во ПМФЛ, нашиот Вардар ќе му гостува на Кратовски Силекс. Вардар важи за апсолутен фаворит на оваа пресметка. Вардар низ изминатите години има одличен биланс против овој противник. На последните 5 средби, Вардарци има четири победи, и една нерешена средба. На 28-септември оваа сезона Вардарци пред домашната публика го победија Силекс со 2:0 со головите ... Read More »

(ФОТО) Оргиналниот документ за основање на ФК Вардар

Решението – донесено 28/07/1947 во Скопје

Тој 27 јули 1947 во повоена Македонија се роди “Вечниот “ љубимецот на многу генерации Скопјани на Македонија ФК Вардар . Ви го донесуваме оргиналниот документ Решението од тогашното Оделение за Внатрешни работи за основање на ФК Вардар . На тој ден Вардар се роди и доби право да фунционира од тогашните Социјалистички власти . Интересен е крајот на документот ... Read More »

Денес во ФК Вардар пристигна Сертификатот за Ибричиќ во недела има право на настап

ibricic3

Денеска од Турција во ФК Вардар пристигна Сертификатот за Босанскиот интернационалец Сенијад Ибричиќ . Со пристигање на овој долгоочекуван документ е исполнет условот да  Ибричиќ може да се натпреварува на официјалните натпревари на Вардар . Останува уште една техничка работа, а тоа е истиот да мине на Верификација во комисиjата при Фудбалската Федерација на Македонија .  Новата Вардарова 17-ка со ... Read More »