Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 524)

Прв тим

(ВИДЕО ) Фк Вардар – Ѓургарден 1:2

10959699_764214403673576_935975352909797126_n

Натпреварот помеѓу нашиот Вардар и Шведскиот тим, екипата на Ѓургарден кој заврши со резултат 1:2 ( 0-1) . Мечот се играше на теренот на Емирхан Сиде -Анталија . Ова беше воедно и прв пораз на нашите момци на подготовките во Анталија. Прв поведе тимот на Ѓургарден со голот на Мрабти во 18 минута . Голот за Вардар го даде Артур ... Read More »

Наумоски се врати на тренинзите по долга пауза

ilco

Готово е, по речиси една година надвор од терените поради тешката повреда здобиена на натпреварот со Работнички минатата година, Илчо Наумоски се враќа на тренинзите. Наумоски со екипата е од првиот ден на подготовките во Анталија, но беше само под нега на докторите на Фк Вардар. Се очекува Наумоски денеска да го има своето деби, односно враќање на тренинзите ! ... Read More »

Уште два подготвителни натпревари за Фк Вардар.

73ff6e0c9a60194c8d900e8615b55c7834-w=1920-h=1194

Останаа само уште два пријателски натпревари за момците на Сергеј Андреев на припремите во Анталија. И двата меча на програмата се во петок. Првиот противник е екипата на Унисес која доаѓа од Ерменија. Моментално овој клуб се наоѓа на првото место во своето првенство. Овие подготовки ги завршуваме со натпреварот против Жилина од Словачка, кој е закажан за истиот ден ... Read More »

Се осети отсуството на Спировски

stefan2

Момците на Сергеј Андреев го претрпеа првиот пораз на подготвителните натпревари во Анталија. На денешната средба против  шведскиот тим фалеше зимското засилување Стефан Спировски. Можеби еден од проблемитe на денешниот натпревар беше организацијата на играта, Вардар ја држеше топката во свој посед повеќе од противникот но во првиот дел креацијата кон Асани, Дашјан, Ибричиќ, па и Блажевски изостана. Ова е ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар – Металург Запорожје

zaporozje

Видео од  шестиот дуел во Анталија каде Вардар одигра меч со украинскиот Премиер лигаш Металург Запорожје . Мечот се играше на теренот на Титаник -Белек во Анталија . Вардар го отвори резултатот  со голот на Ивановски во 6та минута по одличниот прием на гради Ивановски со волеј ја затресе мрежата на Старцев . Црвено-црните погодиа за   2-0 по одличниот центаршут ... Read More »

Прв пораз на Вардар во Анталија

10955239_759557274139289_8763029661834699356_n

Прв пораз на нашите момци во Анталија. Денеска нашиот тим беше поразен од Шведскиот прволигаш екипата на Ѓургарден. Во насилен состав, вардарци го почнаа овој меч, имаа контрола на играта, а противникот шансата ја чекаше од контранапади. Па така по една контра на гостите екипата на Ѓургарден поведе со 1:0 овој резултат беше и на полувреме. Во вториот дел Андреев ... Read More »

ФК Ѓургарден Шведска – ФК Вардар Директен пренос

gj

Мечот се игра на теренот на Емирхан Сиде – Анталија истиот ќе можете да го проследите на веб-сајтот на ФК Вардар со почеток во 14 часот. По силниот тест-дуел со Украинскиот тим Металург Запорожје Вардарци се пред нов силен тест во Анталија . Стручниот штаб на чело Сергеј Андреев го одреди  составот на ФК Вардар за мечот од 14-00 часот ... Read More »

Фк Вардар ”тежи” 12.460.000 евра

zagrevanje

Нашиот тим според ”Трансфермаркт” тежи дури 12.460.000 евра, ова е севкупната цена на играчите на Вардар. Според овие податоци Вардар се наоѓа на 8-то место на балканот.                                                                   ... Read More »

Утре ФК Ѓургарден Шведска – ФК Вардар 14 -00

Djurgarden_

ФК Вардар утре во 14-00 часот го очекува квалитетен тест-меч со преставникот на најсилната Шведска лига тимот на Ѓургарден . Ѓургарден е на подготовки за новата сезона во својата лига бидејќи кај нив се игра по принцип пролет-есен . Изминатата година во завршеното првенство тимот на Ѓургарден  беше 7мо пласиран во најсилната Шведска конкуренција . Тимот има долгогодишна историја истиот ... Read More »

Дарко Панчев

clip_image002

Најмлад капитен во историјата на ФК ВАРДАР. На 17 години првотимец, во подмладениот состав што го формираше тренерот Вишњевац. Дете на Вардар. Уште на 10 годишна возраст започна да го облекува црввено – црниот дрес. Првиот учител му беше Златко Илиевски. Потоа со него работеа сите и како што велеше: Oд секого по нешто, на крај доста научив, за да ... Read More »