Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 526)

Прв тим

4 од 4 за Вардар во Анталија

739971238c503f49eda66435eaab5c9033-w1040-h410

ФК Вардар продолжува да гази во Анталија, овој пат на менито на нашиот тим беше кинескиот суперлигаш екипата на Гуижу Рене. Црвено – Црните на овој натпревар покажаа моќ. Стрелци на головите за нашиот тим беа Хамбарџумјан во 25 минута, и Никола Глигоров во 57 минута. Вреди да се напомене дека и свое деби во вардаровиот дрес имаше Сенијад Ибричиќ, ... Read More »

(РЕТРО ВИДЕО) Вардар-Црвена Звезда 1984/85

Универзалци

Прекрасно видео од сезенота 1984/85 од натпреварот во Скопје помеѓу ФК Вардар и Црвена Звезда. Одлична шанса да се види амбиентот на преполниот стадион како дишеа Скопјани и Македонија во пулсот на Црвено-Црните бои. Вардар убедлив над противникот од престолнината на тогашната СФРЈ.Вредно да се помене е дека во време на одигрување на мечот Звезда е актуелен Првак на Југославија. ... Read More »

Трансфер пазарот денеска се затвора

ibricic3

Точно на полноќ трансфер рокот за ФК Вардар завршува и официјално. Нашиот тим оваа зима го освежи ростерот со одлични пет нови играч, на сите позиции. Ви ги презентираме новите играчи: 1. Томе Пачовски – Голман  2. Горан Попов – Одбрана  3. Стефан Спировски – Средина 4. Сенијад Ибричиќ – Средина/Напад  5. Дејан Блажевски – Напад Од тимот на позајмица ... Read More »

Запознавање со утрешниот противник на Вардар

6557

ФК Гуижу Рене доаѓа од првата кинеска лига, оваа сезона тимот на Гуижу го освои шестото место во најсилната Кинеска лига. Гуижу неможе да се пофали со така добра историја, досега кинескиот тим има освоено само два трофеја, и тоа во куповите на Кина. Екипата на Гуижу главно е составена од играч од домашното првенство, со четири до пет странски играчи. Вреди да ... Read More »

ФК Вардар по Стојчевски и Ацевски го даде на позајмица

Фото:фкВардар.мк

ФК Вардар почна со редуцирање на играчкиот кадар кој го поседува. Зимово Вардар се засили со неколку квалитетни имиња а немаше заминувања па дел од играчите станаа “прекубројни„ . Од оваа ситуација излез се најде со давање на позајмици на помладите играчи со цел да имаат минутажа во текот на пролетниот дел . Штоперот Стојчевски е остапен на Тетекс , ... Read More »

Ибричиќ во погон ,Стојчевски на позајмица , Чумбе ослободен

ibricic3

Стручниот штаб на Фк Вардар донесе одлука за неколку играчи на подготовките во Анталија. Штоперот Стојчевски Столе ја напушта Турција и се враќа во Македонија каде ќе настапува за тимот на Тетекс како отстапен играч со цел да обезбеди минутажа до крајот на оваа сезона. Камерунецот со Француски пасош Чумбе кој беше на проба кај црвено-црните не успеја да се ... Read More »

ФК Вардар во ПМФЛ:Појаснување на системот на натпреварување во сезоната 2014/15

ФК Вардар во првото пролетно коло ќе се сретне со тимот на кратовски Силекс во 18 коло. Потоа следат нови 9 кола по новиот систем за натпреварување во ПМФЛ кој сега брои 10 екипи.Затоа ви го преставуваме системот кој е непознат за публиката и кој е доста комплексен. Со одлука на ФФМ првата лига во оваа сезона 2014/15 првпат во ... Read More »

Сенијад Ибричиќ и официјално нов играч на ФК Вардар!

Nogomet Hajduk - Lokomotiva 290809

Мега трансфер се реализираше денеска во просториите на ФК Вардар. Сенијад Ибричиќ потпиша договор со Вардар! Сенијад во минатото сите го паметат по одличните игри и настапи во дресот на сплитски Хајдук,каде експлодираше во формата.Ибричиќ за Хајдук запиша 76 настапи,постигнувајќи 35 гола. Потоа направи одличен трансфер во Локомотив од Москва каде што забележа 28 натпревари,со 4 гола. После една година ... Read More »

Три од три за Вардар во Анталија

10955239_759557274139289_8763029661834699356_n

Фудбалерите на ФК Вардар ја нанижаа и третата победа од исто толку меча на подготовките во Анталија, стрелец на голот беше Миранјан во 90 минута. За противник на оваа средба го имавме Чешкиот прволигаш екипата на Славија Прага. Како и на минатите средби,Андреев се одлучи за комбиниран тим,сите играчи добија шанса за настап,освен Асани,Грозданоски,Петров кој се пожалија на ситни повреди.Поради ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар-Фк Амкар 3-0

amkar-vardar-2

ФК Вардар на тест-мечот во Анталија со Рускиот Прволигаш Фк Амкар оствари голем триумф од 3:0 (1:0).Стрелци за Вардар беа Ивановски во првиот дел 13минута ,а во вториот стрелаа Блажевски 49мин и Петров по одлично изведениот слободен удар од десната страна на Чумбе во 86минута ,со што беше поставен конечниот резултат. Камерунецот со Француски пасош Чумбе денес дебитираше за ФК ... Read More »