Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 527)

Прв тим

(ВИДЕО) ФК Вардар-Фк Амкар 3-0

amkar-vardar-2

ФК Вардар на тест-мечот во Анталија со Рускиот Прволигаш Фк Амкар оствари голем триумф од 3:0 (1:0).Стрелци за Вардар беа Ивановски во првиот дел 13минута ,а во вториот стрелаа Блажевски 49мин и Петров по одлично изведениот слободен удар од десната страна на Чумбе во 86минута ,со што беше поставен конечниот резултат. Камерунецот со Француски пасош Чумбе денес дебитираше за ФК ... Read More »

ФК Вардар поднесе барање за лиценца за Фифа натпревари

ФФМ

Како што објави Фудбалската Федерација на Македонија во дадениот рок се поднесени 9 барања за клубското лиценцирање за УЕФА натпреварувања за сезона 2015/16, секако и  ФК Вардар поднесе барање за лиценца за Фифа натпреварите. Ова е стандардна процедура за лиценцирање за можност да се настапи во евентуланите квалификации за Лигата на Шампионите и Купот на УЕФА . ФК Вардар кој влегува ... Read More »

(Видео)ФК Вардар-Видзев

yyyyyyyyyyyyyy

Видео од првиот меч во Анталија. Стрелци во второто полувреме Блажевски 62минута и  Ивановски го постави конечниот резултат 2-0 во 90 минута од мечот. Read More »

Вардар тргна со победа во Анталија

10847911_754885394606477_1458186181307860542_n

По само три дена минати во топлата Анталија,есенскиот шампион ги одмери силите со полскиот тим Видзев Лоѓ. Шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев на овој воведен меч се одлучи за еден комбиниран тим,воедно во ова прво полувреме шанса им даде на играчите кои недобиваа голема минутажа во есенескиот дел. На овој меч свое деби имаше и Талалај кој извесен период ... Read More »

ФК Вардар ги запали моторите

10933192_909474895758877_256689526_n

Есенскиот шампион денеска го имаше првиот тренинг во новата година. На првата прозивка ги немаше новиот голман Томе Пачовски и повредените Дарко Глишиќ,Илчо Наумоски,Един Адемовиќ,исто така шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев не беше присутен на овој прв тренинг. Тимот првите десед дена ќе работи во Скопје,се до 21-ви кога ќе отпатува за Анталија , каде ќе се подготвува за пролетниот ... Read More »

Вардар фанс ви ги честита новогодишните и божиќните празници

10846209_323610624514393_1026151844060374186_n

Редакцијата и екипата на Вардарфанс.мк ви ги честита новогодишните и божиќните празници. Ви посакуваме успешна и среќна работа во новата година.Вардар пред се! Со новости околу Вардар почнуваме на големиот празник Божиќ. 30.12.14 Read More »

ФК Вардар на зимски подготовки во топлата Анталија

Како што пишавме на нашата фан страна пред месец стигна потврда дека ФК Вардар повторно и годинава подготовките за пролетната полусезона ќе ги има во турскиот град Анталија. ФК Вардар повторно ќе ја темпира формата во овој топол Југо-Западен Турски град познат по поволната клима за подготовки и големиот број на достапни капацитети за фудбалските тимови.Анталија за време на  зимата ... Read More »

Фк Вардар им подари новогодишни “пакетчиња„ на најмалите генерации во Вардар- петлињата

petle

ФК Вардар ги изненади својте најмлади членови “петлињата“ а кои припаѓат на генерациите од 2003 до 2008 година со новогодишни пакетчиња. Клубот реши да ги мотивира најмладите вардарци со пригоден поклон по повод Новата 2015 година и на помошното игралиште зад Арената “Филип Втори“ им врачи 150 пакетчиња што предизвика голема радост кај најмалите генерации од фудбалската школа на Вардар. На ... Read More »

Шок во Тетово Вардар елиминиран од купот на РМ

10866949_788284877885027_1306882090_n

Сонот на сите искрени подржувачи на ФК Вардар згазна многу неочекувано.Најавите на Стручниот штаб дека одат на двојна круна пропаднаа многу рано. ФК Вардар имаше солидна предност од првиот меч два гола предност.Кога сите мислеа дека рутински ќе ја задржи со една паметна, мирна игра во Тетово се случи споротивното.. Натпреварот започна со иницијатива на Ренова,вардарци го бранеа водството од Скопје.По ... Read More »

Здодевен натпревар на Вардар и Работнички

10884454_788286257884889_1024221380_n

Градските ривали Вардар и Работнички се сретнаа во натпревар кој одлучуваше кој ќе биде есенски првак .Натпреварот се играше пред солидна посетеност (2.ооо гледачи) – за напомена е дека на оваа средба љубилеј или роденден славеше подгрупата на Комити – Лојал фанс,кој 15 години веќе се верна сенка на Вардар. Натпреварот се одвиваше со поголем посед на топка на домакините,додека ... Read More »