Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 510)

Прв тим

(ВИДЕО) Од победата со Металург , Шиле ја направи разликата

Црвено-црните со победата над Металург, со резултат 2:0 направија уште еден чекор поблиску до Шампионската титула. Дејан Блажевски е дефинитивно најдобриот играч во пролетниот дел од сезоната. Ги постигна двата гола на вчерашниот натпревар, а имаше уште неколку одлични можности да ја затресе противничката мрежа. Видеото со двата погодоци на Блажевски, можете да го погледнете ТУКА Read More »

ПРЕНОСИ ВО ЖИВО!!! СЛЕДНИТЕ ДВА МЕЧА НА ФК ВАРДАР ВО БИТКАТА ЗА 9та ТИТУЛА СО РАБОТНИЧКИ И ШКЕНДИЈА

vardarfans ss

Битката за титула е во самиот зенит веќе среда е првиот меч за црвено-црните со комшиите од Градски Парк тимот на ФК Работнички , во недела гостуваме кај екипата која ни го нанесе единствениот пораз оваа пролет ФК Шкендија и тоа во Куманово на Стадионот на Башкими. Македонската телевизија реши овие два важни меча на кој се очекува да се ... Read More »

ИТАМЕ КОН СИТЕ ДОМАШНИ ТИТУЛИ- ФК,РК,ЖРК ВАРДАР И КУПОВИТЕ ВО РАКОМЕТ, ШАМПИОНКИ НА Л.Ш, КУГЛАРИТЕ ВИЦЕШАМПИОНИ, КОШАРКАРИТЕ ВЛЕГОА ВО ВТОРАЛИГА

vardarfans-tri-logovci-660x330

Веќе е мај и полека се гледа расплетот во првенствата, црвено-црните итаат кон титулите. Трите клуба во сопственост на г-н Сергеј Самсоненко фудбалскиот и двата ракометни идат кон насловот Шампион на Македонија. Ракометарките избраничките на  Индира први, на неколку кола до крајот веќе ја обезбедија титулата во женската ракометна најсилна конкуренција . Ова е трета последователна домашна титула за црвено-црните ... Read More »

(ФОТО ТАБЕЛА+РАСПОРЕД) ТИК-ТАК-ТИК-ТАК 9та ТИТУЛА НА ДОФАТ

vardarfans raspored

По вчерашната победа над тимот од Железарница до 2-0 нашите момци на само четири кола до крајот имаат 6 бода предност и голема шанса веќе во среда да ја заверат 9-та титула Шампион на земјата . Блажевски беше централна фигура на вчерашниот меч со два погодока од кој вториот од белата точка покажа квалитет и ја направи разликата во класа ... Read More »

Блажевски го реши Металург, во среда може да ја обезбедиме титулата

Црвено-црните успеаа да забележат победа на денешниот натпревар , против екипата на Металург. Вардар ја имаше иницијативата во поголем дел од дуелот и на крај сосема заслужено ги освои трите бодови. Двата гола ги постигна Дејан Блажевски. Уште по само неполна минута игра, Блажевски го најави триумфот кога со еден одличен лоб-удар од околу 25 метри го матираше противничкиот чувар ... Read More »

Порака од навивач на Вардар кон управата на клубот

Порака до управата на Фк Вардар вчера упати еден искрен навивач на Вардар. Порака е од збор до збор на место, дали конечно ќе допре оваа порака до нашата управа ќе видиме, некако стариот сјај на јужната трибина исцезна за миг.. Пораката од искрен навивач на Вардар, кон управата на клубот: Утре ќе биде убаво времето, во парк ќе врие ... Read More »

Одиме утре сите на стадион со поддршка за Вардар!

Утре нашиот Вардар го игра натпреварот од првото коло во новата плеј-оф лига. Ова ќе биде прво, од клучните пет во борба за титулата со главниот конкурент за титулата Работнички. Утре нашиот тим ќе го пречека младиот и талентиран тим на Металург, кој пред еден месец ни зададе многу потешкотии, кој го добивме, но се помачивме. Со оглед на фактот ... Read More »

На два чекора до насловот..

10314604_796452120449804_3975415713864740722_n

Нашиот ФК Вардар е на само два чекора од шампионската титула. По победата над главниот конкурент Работнички нашиот тим се одлепи на +6 бодови, и теоретски уште во среда може да ја обезбеди титулата. Утре нашиот тим игра натпревар против Металург, на Арената Филип II од 18 часот, ова ќе биде клучниот еден од двата натпревари што му престојат на ... Read More »

Без Ибричиќ и Асани на Металург

vardarfans video

Поради пет жолти картони утрешниот натпревар со Металург од првото коло во плејоф лигата ќе го пропуштат Сенијат Ибричиќ и Јасир Асани. Тие на минатито меч со Работнички заработија жолти картони, кој им беше петти оваа сезона. Исто така неизвесен сеуште за настап е капитенот Златко Таневски, кој ги пропушти претходните два меча. Додека пак се е ок со Раденко ... Read More »

(ВИДЕО) Ивановски: Секој мој постигнат гол за Вардар и меч го помнам

Денес го прославува својот 30ти роденден нашиот Филип Ивановски во изјава за клубскиот сајт дава свое видување за неговите настапи во светиот црвено-црн Вардаров дрес и за престојниот финиш на сезоната во првата лига. Ивановски за ова вели : Можеби малку знаат, но кариерата ја почнав во Вардар каде што бев до кадети и потоа заминав. Се на се седум ... Read More »