Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 512)

Прв тим

Време е за Градското дерби!

1267911229-fk-rabotnicki--fk-vardar-10-06032010269003_269003

Време е за Градското дерби, дербито помеѓу претендентите за овогодинешната титула екипите на Вардар и Работнички. Разликата е само три бода, и двете екипи играат топло, ладно оваа сезона. Нашиот Вардар по една убава серија од победи, беше запрен во петокот во Куманово, додека пак Работнички одигра 2:2 со Металург. Ова ќе биде натпревар во рамките на 27-то коло во ... Read More »

КОМИТИ: ВРЕМЕ Е ЗА ДЕРБИ

vardarfans Vardar-Rabotnicki

Утре со почеток во 18-00 часот е закажано градското дерби помеѓу Вардар и тимот на Работнички . Комити навивачката група на Вардар излегоа со соопштение за својте членови за мечот кој е пресуден за титулата во домашниот фудбалски шампионат, во кој црвено-црните влегуваат со предост од три бода . Во соопштението за мечов се вели следново : Утре ќе биде ... Read More »

Градското фудбалско дерби, ќе се одигра во вечерен термин од 18 часот

komiti

Официјално, градското фудбалско дерби помеѓу екипите на Вардар и Работнички ќе се одигра во вторник со почеток од 18 часот на Арената Филип втори. Ова е одлична можност за гледачите по подолго време да можат да проследат фудбалски натпревар во ноќен термин. Мечот добива на значење, бидејќи играат прво и второпласираниот на табелата, кои се борат за Шампионската титула во ... Read More »

После долго време на Градското дерби две навивачки групи

vardarfans 11111111111111111111

Градското Скопско дерби е закажано за вторник 16-00 часот првично беше меч кој требаше да се одигра денес но заради одложување на претходниот дуел помеѓу Шкендија и Вардар доби нов термин . Напомена се уште е можно да се смени терминот со ноќен за што денес ние како вардарфанс.мк апелиравме до надлежните. Покрај Комити кој ќе бидат на Запад и ... Read More »

Ние и понатаму ќе те бодриме!

994467_796451847116498_7179281723622203381_n

Иако сме разочарани сите од играта на овој Вардар оваа година, и понатаму ќе биде со клубот во овие тешки моменти, во борба за титулата. Во вторник се игра дербито на колото, дербито на лига, дербито на двете екипи кои се борат, и ќе се борат во борба за пехарот, и толку посакуваната борба во квалификациите на Лигата на Шампионите. ... Read More »

Мајсторе те фати дремка…

sergej-andreev-dreme-na-klupa

Мајсторе те фати дремка.. и ова успејавме да го видиме, во стилот на селска лига тренерот на Вардар Сергеј Андреев успеа да задреме на вчерашниот натпревар. Изгледа го фати дремка голема по играта што ја прикажуваа неговите играчи, топлото време во Куманово и сонцето убаво му дојдоа на Андреев да си ги одмори очите по ”одличните” совети што ги дава ... Read More »

Андреев, играш со играч повеќе, Tетовче помогни му….

04022014142452_sergej andreev

Мизерениот, очаен Вардар продолжи и во Куманово.. Никаква идеја во играта на Вардар, никаква идеја, топки кон играчите во навалната линија, иста слика како минатата година кога овој двоец на клупата на Вардар за жал го посрамоти името Вардар, со пласманот на 5-то место ова оваа лига. Иста ситуација се случува и оваа пролет, само добро е имаме голема предност ... Read More »

Вардар со играч повеќе 75 минути поразен од Шкендија

vardarfans sken

На мечот одигран во Куманово на теренот на Башкими Вардар со играч повеќе 75 минути беше поразен 3-2 од   Шкендија . Првиот дел заврши со резултат 2-1 за Тетовските црвено-црни. Мечот помеѓу Шкендија и црвено-црните од Скопје почна со блага теренска иницијатива на Вардар со неколку нафрливања во казнетиот простор но без сериозна опасност. Првиот шок за Вардар дојде ... Read More »

ЛИНК ЗА ПРЕНОС ВО ЖИВО!!! ФК ШКЕНДИЈА -ФК ВАРДАР 14-00Часот

vardarfans strim

Одложениот дуел помеѓу домаќинот Шкендија и нашиот Вардар кој е закажан за денес ќе може да го следите преку  видео стрим од стадионот на Башкими. Средбата помеѓу двете “црвено-црни“  Македонски прволигаши  почнува во 14-00 во Куманово кога и е закажан почетокот на видео преносот. Вардар во дуелот влегува како лидер и со можност по “киксот “ на ФК Работнички по ... Read More »

Со храбра игра, до победа во Куманово!

10929206_797891316972551_813809482938685592_n

Утре со почеток во 14 часот ќе се одигра заостанатиот меч помегу Шкендија и Вардар кој требаше да се одигра во       средата. Сите знаеме дека натпреварите со Шкендија се многу тешки за нашите играчи, притисокот од трибините е голем, но на вакви натпревари нашите момци треба да покажат карактер на големи спортисти. Оваа сезона имаме убави спомени ... Read More »