Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 511)

Прв тим

Запознавање со денешниот противник ФК Металург Запорожје

Запознавање

ФК Вардар денес во 16 часот во Анталија тест дуел со преставник од Украинскиот фудбал . Вардар  по вчерашниот дуел со тим од иста земја ФК Хелиос Харков со комбиниран тим одигра нерешено . Фудбалскиот клуб Вардар ќе може денес низ директен пренос на клубската веб-страница да го гледате во директен пренос од 16часот . Мечот ќе се одигра во ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар – Гуижи Рене – Кина

6557

Мечот со преставникот на Кинеската прва лига тимот на Гуижи Рене се одигра  на терените Евренски . Вардар ја однесе победата на овој меч четврта по ред четврта без примен гол. На полувреме Вардар водеше со 1-0 со голот на Хамбарѕумјан во25 минута од мечот . Конечниот резултат 2-0 го постигна  Глигоров во 57 минута од мечот. За Вардар на ... Read More »

Вториот тим на Вардар одигра нерешено со Хелиос.

10955239_759557274139289_8763029661834699356_n

Во петиот подготвителен натпревар во Анталија Вардарци одиграа 2:2 со Украински Хелиос. Во комбиниран тим, без најдобрите играчи Вардарци го одиграа овој меч. Почна многу лошо за есенскиот шампион, по само седум минути Хелиос поведе со 2:0 По две огромни грешки на дефанзивците на Вардар, Украинците казнија и поведоа со 2:0 Потоа Црвено – Црните се соземаа и почнаа да ... Read More »

Запознавање со денешниот противник

09

ФК Хелиос Харков е малку познато име мегу нас, Хелиос доаѓа од Украинската 2 лига и моментално се наоѓа на 9 место. Тимот е составен од играчи само од домашното првенство, нивни најдобар играч убедливо според реализацијата е Кравченко кој има постигнато 7 погодоци во оваа прва фаза од шампионатот. Исто така за напомена е дека Украинската 2 лига има ... Read More »

Најава, Црвено – Црн викенд!

yyyyyyyyyyyyyy

Богата програма не очекува овој викенд,нашиот ФК Вардар продолжува во силно темпо, па така утре ќе има нова контрола против Украински второлигаш. РК Вардар ќе има тешка задача пред своите навивачи против лидерот на табелата во Франција, екипата на Монпеље, додека пак ЖРК ВАРДАР ја заокружува тројната програма во недела со дуел во далечната Русија. Најава: Петок: ФК ВАРДАР – ... Read More »

ФК Вардар утре “вондредно“ со Украинскиот второлигаш Хелиос Хархов

09

Како што информираат од Фудбалскиот тим на ФК Вардар А.Д. и ако не беше во првично зацртаните тест-дуели утре Вардарци ќе ги одмерат силите со членот на Украинската Дивизија 2 тимот на Хелиос Харков. Шефот на стручниот штаб Андреев одлучил на утрешниот меч кој вондредно го закажаа Вардар да искористи една постава , во сабота на мечот со Украинскиот прволигааш ... Read More »

ФК Вардар против Украинскиот Премиер лигаш Металург Запорожје во сабота

peliser vardar

Следен меч од подготовките на Црвено-Црните во Турција е тимот од Украинската Премиер Лига Металург Запорожје . За Вардарци ова е 5-та контролка на подготовките за пролетната сезoна . Момците веќе нанижа 4 победи на исто толку мечеви без ниту еднаш да се затресе нашата мрежа што охрабрува . Металург е тим формиран уште во 1935година , а по распадот ... Read More »

Вардаровите голмани 360 минути се без примен гол!

10252103_761755743919442_3888792534913457215_n

Голманите на Вардар, Томе Пачовски, Игор Павловиќ и Матија Кобетиќ на овие зимски подготовки во Анталија на четири меча се без примен гол. Секако освен голманите, свој придонес во овa има и одличната одбрана на Вардар предводена од капитенот Таневски, Грнчаров, Попов, Хамбарџумјан, и останатите. Фото:фквардар.мк Read More »

4 од 4 за Вардар во Анталија

739971238c503f49eda66435eaab5c9033-w1040-h410

ФК Вардар продолжува да гази во Анталија, овој пат на менито на нашиот тим беше кинескиот суперлигаш екипата на Гуижу Рене. Црвено – Црните на овој натпревар покажаа моќ. Стрелци на головите за нашиот тим беа Хамбарџумјан во 25 минута, и Никола Глигоров во 57 минута. Вреди да се напомене дека и свое деби во вардаровиот дрес имаше Сенијад Ибричиќ, ... Read More »

(РЕТРО ВИДЕО) Вардар-Црвена Звезда 1984/85

Универзалци

Прекрасно видео од сезенота 1984/85 од натпреварот во Скопје помеѓу ФК Вардар и Црвена Звезда. Одлична шанса да се види амбиентот на преполниот стадион како дишеа Скопјани и Македонија во пулсот на Црвено-Црните бои. Вардар убедлив над противникот од престолнината на тогашната СФРЈ.Вредно да се помене е дека во време на одигрување на мечот Звезда е актуелен Првак на Југославија. ... Read More »