Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 523)

Прв тим

Конечно! ПМФЛ, Силекс – Вардар

sileks vardar 1 golema

                                Конечно! по три месеци пауза, повторно возбудувањата во ПМФЛ се враќаат на програмата овој викенд. Трката по шампионската титула Вардарци ќе ја започнат во Кратово, против Силекс. Во минатото Вардарци Кратово го паметат по многу убави нешта. Пред две години, Вардарци со навивачите славеа токму ... Read More »

Јас сум Вардарово дете – Андреј Ацевски за Вардарфанс

055

ФК Вардар зимово одличи да остапи два млади играчи на позајмица до крајот на сезоната во Првата Лига . Покрај Стојчевски кој замина во Тетекс и младиот играч од средниот ред на Црвено-Црните Андреј Ацевски беше остапен на Кратовци . Во Силекс Ацевски ќе се обиде да дојде до потребната минутажа и да ја подигне својата форма со постојани настапи ... Read More »

(ВИДЕО) Две видеа од последните два меча на ФК Вардар со Жилина и Улисес

10404489_10203736787322367_2481675356187567990_n

Двата последни меча одиграни со дватата Есенски шампиони на Ерменија и Словачка одиграни во петокот . По одигрувањето на овие два меча нашите момци во саботата го напуштија Турскиот туристички центар Анталија и заминаа за Скопје . Ова беа два меча одиграни во исти ден првиот со тимот на  Улисес од Ерменија каде играчите со помала минутажа изгубија 3-1 од ... Read More »

Фк Вардар се врати во Скопје викендов

vardar-pristignuvanje121

После едномесечни подготовки во Анталија, експедицијата на Фк Вардар се врати во Скопје.Избраниците на Сергеј Андреев на овие припреми имаа можност да одиграат вкупно девет пријателски натпревари. Забележаа четири победи, и тоа без примен гол, три нерешени резултати и два порази. Победи забележаа во мечевите против Видзев(2:0) , Амкар(3:0) ,Славија Прага(1:0) и Гуиже Рене(2:0). Без победник одиграа против екипите на ... Read More »

Стојчевски : Својата иднина ја гледам само во ФК Вардар

stole stoper

Стоперот на Црвено-Црните Столе Стојчевски по завршената позајамица во Хоризонт на крајот од зимскиот дел  се врати во Вардар и отпатува  со момците за Анталија . Таму одработи поголем дел од подготовките со момците и одигра и мечеви . Сепак дојде вест дека ќе иде повторно на позајмица. овојпат во тимот од Тетовски Тетекс каде ќе игра се до крајот на ... Read More »

Илчо Наумоски за Вардарфанс – Овој Вардар со овој газда мора да ја освојува титулата и купот во Македонија

ilco

1. Како се чувствуваш по толкава пауза (остави ли тоа трага) спремен ли си за новите предизвици, кога би почнал да играш ? Чувствата се без зборови, после толку долго време да облечам копачки, исто како на почеток на кариерата. Спремен не сум сеуште физички, ми фали многу, но добро е што облеков копачки и се радувам што побрзо да ... Read More »

Реми за крај во Анталија Вардар – Жилина 0-0

zilina

Последниот меч во Анталија пред утрешното враќање за Скопје со Словачкиот Есенски Шампион заврши со реми со резултат 0-0 . Вардар настапи со следниве играчи : Пачовски, Хамбарѕумјан, Таневски, Грнчаров, Попов, Љамчевски, Глигоров, Дашјан, Стојановски / Миранјан од 75 минута/, Блажевски, Ивановски. Вардарци имаа повеќе од играта во првиот дел преку одбранбениот играч Таневски во 11 минута од мечот се ... Read More »

Резервистите на ФК Вардар поразени од Ерменски Улисес

08

Вардар се одлучи денес да одигра две контролки на предпоследниот ден во Анталија. Прв дуел утрово во 10-00 на теренот Каја Белек Вардарци го одиграа со тимот на Улисес . На кој за жал беа поразени ова е втор пораз едноподруго. Но треба да се нагласи дека за нашиот тим настапи со играчите кој имаа помала минутажа се со цел ... Read More »

Вардар утре против Улисес и Жилина

10404489_10203736787322367_2481675356187567990_n

Утре нашиот тим ќе ги одигра последните два пријателски натпревари пред заминувањето за Скопје кое е закажано за сабота. Најпрвин нашиот тим од 10 часот ќе одигра меч против Ерменскиот тим екипата на Улисес. Улисес се наоѓа на лидерската позиција во Ерменското првенство со еден бод повеќе од конкурентите. Ова ќе биде добар меч за докажување на момците на Андреев, ... Read More »

(ВИДЕО ) Фк Вардар – Ѓургарден 1:2

10959699_764214403673576_935975352909797126_n

Натпреварот помеѓу нашиот Вардар и Шведскиот тим, екипата на Ѓургарден кој заврши со резултат 1:2 ( 0-1) . Мечот се играше на теренот на Емирхан Сиде -Анталија . Ова беше воедно и прв пораз на нашите момци на подготовките во Анталија. Прв поведе тимот на Ѓургарден со голот на Мрабти во 18 минута . Голот за Вардар го даде Артур ... Read More »