Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 521)

Прв тим

Официјално !!! Одложен мечот ФК Вардар – ФК Металург

kom0

Официјална причина за одложување на неделниот меч се  големите количини на паднат дожд во земјава . Новиот термин е 10/03/2015 – Вторник мечот е закажан со почеток 14- 00 Часот ! Со цел да се заштити теренот на нашата најголема Арена Филип Втори мечот од 19 коло од Првата Македонска фудбалска лига со ФК Металург ќе претрпи промена на терминот ... Read More »

Вардар – Металург низ статистиката

735508418995a54a48bfd1997a671e9a23-w=1920-h=1280

Во рамките на 19-то коло од ПМФЛ, во недела на Националната Арена Филип II, Вардар ќе биде домакин на Металург. Во оваа сезона овие два клуба се сретнаа два пати и тоа на стадионот во населбата Горче Петров, каде Вардар славеше како гостин со 1:4 и на Градски кога Вардар победи со 3:1Очекуваме и на овој 3 натпревар помегу овие ... Read More »

Пет играчи на Вардар со вирус

kom0

Големиот вирус што го зафати Скопје изминатава недела, стигна и во Фк Вардар, пет играчи на нашиот тим се здобиле со овој вирус. Од клубот ни потврдија дека се работи за вирус, лекарскиот тим работи напорно, да ги  рехабилитираат играчите за неделниот меч со Металург. Инаку се работи за 4 првотимци: Пачовски, Грнчаров, Дашјан, Блажевски, и шефот на стручниот штаб ... Read More »

Успешен викенд за Вардаровото семејство

phoca_thumb_l_DD1_8763

Неделата што измина беше одлична за Вардаровото семејство, фудбалерите на Вардар издвојуваа победа во Кратово од 3:0, имаа подршка од огромна група Комити. Ракометарите на Вардар одиграа меч од Сеха Лигата во Словачка, почнаа лошо но во вториот дел, му зедоа мерка и на Татран од Прешов. Најслабата алка во семејството, засега се девојките, но конечно и девојките покажаа дека ... Read More »

Вардар домаќин на Металург во недела

kom0

По затварањето на денешното коло во ПМФЛ, завршува и 2-та фаза од натпреварувањето, во третата фаза Вардар како привилегиран, прво пласиран, првиот натпревар ќе го одигра пред своите навивачи на Арената Филип II , против Металург од Скопје. Ова ќе биде интересен дуел, да се погледне новиот Вардар пред својата публика, пред својот тревник, како ќе реагира, со оглед на ... Read More »

И газда Сергеј воодушевен од Комити

untitled

Вчера Комити го окупираа Кратово . На стадионот направиа фешта на која не остана рамнодушен ни самиот сопственик на трите вардарови клуба г-н Сергеј Самсоненко. На својот официјален Инстаграм профил г-н Самсоненко Постави видео од моментот на прослава после мечот . На видеото се слуша комитска песна , Комити бурно ги поздравуваат својте фудбалски херои прекрасна колоритна димна завеса се ... Read More »

(ВИДЕО) Силекс- Вардар 0-3 и Видео Комити

kom0

Се уште се свежи впечатоците од вчерашната доминантна игра на ФК Вардар во “ градот на кулите и мостовите “ каде се покажа колку Црвено-Црните момци се квалитетен фудбалски колектив. Кон Кратово вчера се упатиа многу коли Вардарови фанови, неколку автобуса. Градот беше обоен во црвено-црно се осеќаше пријатна атмосфера пред премиерниот дуел пролета . Дождот неколку часа пред мечот го ... Read More »

Време е, сите во недела на стадион!

76064293

Фк Вардар најпрвин оваа зима направи тим за европски рамки, донесе играчи кој Македонскиот шампионат можеше само да ги сонува до пред некоја година. Потоа имаше одлични подготовки во Турција, одигра зрели мечеви, со противници од Русија, Полска, Чешка, Словачка. Се врати во Скопје, го доби приматот најскапа екипа во историјата на Македонски фудбал, со право, тимот вреди повеќе од ... Read More »

Во третиот круг, Вардар домаќин на Пелистер, нагости со Шкендија

18496_771649189596764_1689239510585774450_n

Со натпреварот во Кратово се затвора втората фаза од ПМФЛ, во третиот кург Вардар ќе започне како домаќин, в недела против Ренова или Металург, во зависност како ќе заврши мегусебниот дуел на овие два тима утре. Останатите натпревари ви ги презентираме: Х.Турново – Вардар Вардар – Пелистер Брегалница – Вардар Вардар – Тетекс Силекс – Вардар Вардар – четвртопасираниот Шкендија ... Read More »

Вардаров ”танц” во Кратово

18496_771649189596764_1689239510585774450_n

По пауза од три месеца, повторно се вратија возбудувањата во ПМФЛ, и на нашиот миленик Фк Вардар. Денес во Кратово Вардар победникот го реши по само 15-тина минути игра. Една убедлива, сјајна игра, како само што му доликува на најголемиот претендент за титулата оваа година.  Голејадата ја започна нашиот Дијамант, Филип Ивановски уште во 11 минута. Не требаше многу да ... Read More »