Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 501)

Прв тим

ФК Вардар со две нови имиња : Велковски и Мијушковиќ

vardarfans darko-

Вардар веќе иде по нови имиња за засилување на ростерот свој официјално три имиња има потпишано , а наскоро  потпишуваат уште  две имиња со што ќе се стигне до бројката од пет нови имиња . Вистинско засилување за црвено-црните доаѓа од Романтичарите младиот и надежен фудбалер Дарко Велковски . Како што донесува Екипа овој фудбалер ќе потпише верност од три ... Read More »

Вардар го подмладува својот тим

БОБАН НИКОЛОВ

Нашиот шампион драстично реши да го подмлади тимот за новата натпреварувачка сезона. По доаѓањето на Ацо Стојков кој е веќе навлезен во триесетите години, низата од тројца нови играчи драсично го подмладија тимот на Вардар за новата сезона. Со потпишувањето на Николов, Брдаровски, и најновиот дефанзицев од Црна Гора, Вардар јасно даде дознаење дека ќе цели на помлад тим во ... Read More »

Времеплов: Генерации на Вардар (ФОТО)

11391738_1674245422806316_3396501514752959395_n

Многумина генерации на Вардар поминаа… фотографии од неколкуте генерации кој може да се каже дека беа усшешни во Вардар на некој начин, овие фотографии се на прославата од љубилејот на Вардар и Комити. Во преден план се поранешниот голман на Вардар, Јорде Георгиевски, поранешниот играч на Вардар Остоја Стјепановиќ, сегашните Бојовиќ, Деспотовски кој е на заминување од Вардар, Јован Костовски, ... Read More »

(ФОТО) НОВИ ЗАСИЛУВАЊА!ФК Вардар ги престави : Николов 3години договор, Брдаровски 2 години црвено-црн !

vardarfans mur

Денес Фудбалскиот клуб Вардар ги престави својте нови засилувања Бобан Николов и Владица Брдаровски. Со нив се стигна до бројката од три нови имиња одкако прв на црвено-црниот тим претходно се приклучи поранешниот играч на Вардар и екс Македонски репрезенативец Ацо Стојков . Станува збор за две квалитетни млади фудбалери кој се повратници од странство во мак фудбалот поточно до ... Read More »

Брдаровски трето засилување на ФК Вардар

vardarfans brda

Дефанзивецот Владица Брдаровски е веќе договорено трето засилување на црвено- црните по Ацо Стојков и Бобан Николов како штообјави нашиот Вардар на својот официјален клубски сајт ! Очигледно големиот предизвик што следи во европската Лига на Шампиони вардаровата управа го сваќа сериозно и ова е трето засилување за црвено-црните .Добра вест е што Брдаровски е слободен играч и нашиот тим ... Read More »

Вардар ќе одигра 4 меча во Австрија противници се :Терек Грозни, Спартак ,Металист, Пушкаш Академија !

vardarfans 77

Вардар заминува на летни подготовки на 18ти месецов за Австрија и ќе остане се до 3 јули . Фудбалерите и целата експедиција ќе бидат сметени во Хотелот Авита кој беше наша база и изминатите летни  подготовки . Нашите момци во Австрија ќе го дочекаат противникот за европскиот предизвик .Тие на 18 ќе пристигнат во Бад Тацмансдорф , а веќе после ... Read More »

Андреев : Л.Ш е голем предизвик, и за мене како тренер прв од таков тип

vardarfans 9

Вчера и официјално со првиот тренинг на теренот до С.Ц Јане Сандански почнаа подготовките на црвено-црните. Истите ги предовдеше шефот на стручниот штаб на ФК Вардар рускиот стратег Сергеј Андреев . Тој го искажа свото мислење и став за следните предизвици во лигата на шампионите . Во изјавата пренесена од клубскиот сајт Андреев вели : Сакавме да имаме уште неколку ... Read More »

Црвено-црните ги запалија моторите, денес се одржа првиот тренинг

vardarfans ii

Денес во 11-00 часот на теренот до С.Ц Јане Сандански фудбалерите го одработија првиот тренинг од летните подготовки . Истиот го водеше шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев заедно со помошниците Александар Васовски , Олег Сергеев тренерот на голманите Саша Илиќ и кондициониот тренер на вардарци Михајло Костиќ. На истиот недостасуваа играчите кој имаат репрезенативни обврски кон својте репрезенации Пачовски ... Read More »

Второ засилување за ФК Вардар, Бобан Николов!

971356_10200668813697633_118352860_n

Втора нова виолина во екипата на Вардар е нашиот младински репрезентативец Бобан Николов. Николов ни доаѓа од романската лига, од екипа на Константа. Николов има само 20 години, и важи за еден млад огромен потенцијал. Несомнено ФК Вардар добива одлично засливање, пред се за настапите во Лигата на Шампионите. Николов свој потпис на договор ќе стави откако ќе се ослободи ... Read More »

Започнува мисијата “Лига Шампиони“.Утре прв тренинг на ФК Вардар во Скопје

vardarfans stole

Започнува мисијата “Лига Шампиони“ за црвено-црните фудбалери од утре . Во Скопје утре ќе се одржи првиот тренинг на фудбалерите на Вардар кој ќе биде прв собир за подготовките за новата сезона 2015/2016 и европските предизвици кои следуваат . Вчера и денес во С.Ц Јане Сандански во новиот медицински центар фудбалерите ги имаа задолжителните лекарски прегледи. Вардар во Австрија ќе ... Read More »