Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 503)

Прв тим

Вистински момент управата на ФК Вардар да ја искористи лошата состојба во бугарското првенство

1560113_w2

Вистински момент за нашата управа да се обиде да ангaжира некој фудбалер од бугарското првенство, со оглед на фактот што сите фудбалери на ЦСКА Софија, и Локомотив Софија се слободни агенти. По нозата лоши денови, и лиценцата што им беше одземена на овие два бугарски великани, јасно беше дека и сите фудбалери ќе добијат раскин на договорот, и ќе им ... Read More »

(ВИДЕО)На денешен ден во 2013 години Скопје лудуваше! ФК Вардар шампион , РК Вардар и Вујо го урнисаа Металург

vardarfans 2013

Денеска се наполнуваат цели две години од историскиот 02/06/2013 за нас црвено- црните љубители на брендот број еден Вардар. Судбината сакаше тоа да не биде обичен ден последно коло во фудбалскиот шампионат директен дуел за титула Вардар- Хоризонт, понего во Кале Вардар-Металург директен дуел за ракометната титула . Река црвено- црни навивачи бевме распослани во гратскиот парк и околните локали ... Read More »

Плодна година за ВАРДАР!

vardarfans zrk

Плодна година имаше Спортското друштво Вардар оваа сезона. Недостигаше уште купот на Македонија во фудбалска конкуренција и да се финишираше успешната година, но и вака не е лошо. Доколку се соберат и титулите во младинските конкуренции, и останатите спортови, со освоените титули доаѓаме до една огромно плодна година, кога се во прашање титулите за Вардар. Ви ги презентираме освоените титули ... Read More »

Половина тим на ФК Вардар на одмор кај јужниот сосед, полнат батерии за Л.Ш

vardarfans-vardar-bregalnica

По завршувањето на сезоната нашите момци добија неколку недели одмор, пред патувањето за Австрија каде што ќе минат 15-тина дена подготвителен период за настапот во Лигата на Шампионите. Па според овој план, секако дека момците го искористија овој слободен момент да заминат на одмор со своите пријатели, фамилии, по напорната сезона, и освоената титула во домашното првенство. Половина наши играчи ... Read More »

Уште еден вардарец во квалификациите за Е.П 2016 , Миранјан повикан за Ерменија

vardarfans miranjan

Уште еден фудбалер на црвено- црните покрај Томе Пачовски и Спировски Стефан кои се повикани за Македонската А-селекција се најде на списокот на сопствениот селектор. Миранјан Артур се најде на списокот новиот селектор на Ерменија, Саргис Ховсепјан . Другите двајца соиграчи на Миеанјан од Вардар не се повикани за сопствената репрезенација , Хамбарџумјан  бидејќи има црвен картон од мечот со ... Read More »

Терек Грозни прв противник на Вардар во Австрија

Првиот противник на Вардар на летните подготовки во Австрија ќе биде руската екипа на Терек од Грозни. Оваа пријателска средба е веќе договорена, и ќе се одигра во интервал од 18 до 20 јули. Екипата на Терек се наоѓа на 9-та позиција во силната Руска лига, инаку првенството и во русија и при самиот крај, односно останува уште еден натпревар ... Read More »

Според вас: Блажевски најдобар играч сезонава во ФК Вардар

Според вашите гласови во анкетата наша спроведена на нашата фб страна, Дејан Блажевски е најдобар играч оваа сезона во ФК Вардар. На оваа мини анкета спроведена, Блажевски тесно го победи Хофханес Хамбарџумјан, и изби на лидерското место според вашите гласови за играч на сезоната! Според статистиката ви ги прикажуваме гласовите, на топ – 4 играчи со најмногу гласови: 1. Дејан Блажевски ... Read More »

Илчо Наумоски си заминува од Вардар

Вардарфанс.мк дознава, прв кој ќе си замине ова лето од Фк Вардар ќе биде напаѓачот Илчо Наумоски. Откако му заврши договорот со нашиот тим, јасно беше дека Илчо ќе си замине од Вардар. Тој се здоби со тешка повреда, и по таа повреда не успеа да се рехабилитира навреме, или да добие шанса од тренерот Андреев. Останува во наредните денови ... Read More »

Вардарците Пачовски и Спировски повикани за квалификацискиот меч со Словачка

Ново назначениот селекторот на Македонската фудбалска  репрезентација Љубинко Друловиќ, денес го објави списокот на играчи за квалификацискиот натпревар Словачка – Македонија кој ќе се одигра на 14 јуни во Жилина . На истиот се најдоа и двајца црвено-црни фудбалери од нашиот Вардар и тоа голманот Томе Пачовски и играчот од средниот ред Стефан Спировски . На дебито како кормилар на ... Read More »

(ВИДЕО) ”Бомбата” на Попов, најубав гол сезонава!

Oфицијалната страна на нашиот фудбалси тим, објави еден вид на анкета, во која сите симпатизери на Вардар можат да гласаат за гол на сезоната во редовите на Вардар. Во изборот се додадени видеа на повеќе ефектни голови на нашите момци оваа сезона. Очекувано, убедливо прв на листата највеќе гласови (повеќе од 600-тини) има голот на Горан Попов, даден против Ренова ... Read More »