Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 481)

Прв тим

Најдоски Дино за Вардарфанс: Ја имам честа како и мојот татко да настапувам за најдобриот Македонски тим-Вардар , во недела Комити ќе бидат нашиот мотив плус

najdovski

ФК Вардар е традиција во семејството Најдоски како и легендарниот татко Илија во минатото  така и денес младиот одбранбен играч Дино Најдоски го носи црвено-црниот дрес. Во изјава за нашиот сајт младиот Вардаров фудбалер за ова вели : – Вардар за мене преставува најпознато и најдобро нешто во Македонскиот спорт . Мојот татко има настапувано за Вардар ете и јас ... Read More »

За комплетно дерби, најавено и присуство на Чкембарите

11025747_779947645433585_6285163541715976135_n

За дерби како што доликува, најавено е и пристуство на навивачите на Пелистер во Скопје. Не само дуел на теренот, ова ќе биде и дуел на трибините, со песна до мотив за своите играчи, и двете екипи на крилата на своите навивачи ќе целат на позитивен резултат. За нас, има само една задача, сите Црвено – Црни генерации да дојдат ... Read More »

Првата официјализирана страна од Фејсбук: Фк Вардар

11079762_1419268745050845_556769937_n

Вчера и официјално е официјална фб страна на Фудбалскиот Клуб  Вардар, клубот доби заштитена оригинална страна, во стилот на познатите екипи во светот. (Фото) ФК Вардар како најголем број еден спортски бренд во државава  успеја  од глобалната најпопуларна и најраспространета социјална мрежа Фејсбук добие ваква потврда .Вардар на својата фб страница има речиси 75 000 следбеника. Инаку ова е прв ... Read More »

Блажевски и Пачовски на списокот на Бошко Ѓуровски!

vardarfans-blazevski-makedonija

Нашите играчи Томе Пачовски, и Дејан Блажевски се најдоа на поширокиот список на Селекторот Ѓуровски за натпреварот против Белорусија, кој ќе се одигра на 27-ми март на Националната Арена Филип II. Само три натпревари му беа доволни на популарниот Шиле за да ја добие довербата од Селекторот за овој натпревар. Долго време Блажевски немаше добиено покана за А репрезентацијата на ... Read More »

Одбројуваме: 6 дена до ”Eл Класико”

11017019_1582208815329377_4966916293555449133_n

Се со цел поголема мобилизација, и полни трибини во недела, ние како веб страна Вардар Фанс, ќе повикуваме сите симпатизери и љубители на Вардар и фудбалот да дојдат во недела на Филип II. Oдамна Фк Вардар неиграл натпревар под рефлектори, конечно тоа ќе се случи во недела, и тоа на најголемото дерби во Македонскиот фудбал, дербито на најлутите ривали, дербито ... Read More »

Вардар – Пелистер недела од 17 часот

11017019_1582208815329377_4966916293555449133_n

Најголемото дерби во Македонија, пресметката помеѓу Вардар и Пелистер би требало да се одигра во 17 часот во недела на Националната Арена Филип II Македонски. Фк Вардар достави барање до ФФМ, овој меч дека ќе се одигра во 17 часот во недела. Ова е одличен термин за сите љубители на фудбалот и Вардар во Македонија, во новата година за првпат ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Хоризонт – ФК Вардар 0:2 + Табела од ПМФЛ !

hor

На табелата во првата Македонска фудбалска лига ФК Вардар е прв со 47 бода во чекор не следи тимот на ФК Работнички кој исто така по три кола има максимални 9 бода освоено во првата лига ваков скор од другите тимови има единствено Тетовска Ренова . ФК Вардар нанижа три победи на исто толку мечеви во ПМФЛ . По Силекс ... Read More »

Македонското ”Ел Класико” во најава!

11017019_1582208815329377_4966916293555449133_n

Најголемото дерби во Македонија, дербито помегу Вардар и Пелистер ќе се одигра во недела 22.03 на Националната Арена Филип II. Не само дерби на теренот, ова ќе биде и дерби на најголемите ривали, и на најголемите навивачки групи во нашиот фудбал, дуел на трибините, помегу Комитите и Чкембарите. Вардар овој натпревар ќе го дочека на лидерската позиција, додека пак Пелистер ... Read More »

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

3 од 3 за Вардар оваа пролет!

10389719_778700535558296_1577709435934888344_n

                                              Фото:fkvardar.mk Тешка победа за Вардаарци во Турново, деби гол за Ибричиќ! Како и на секој натпревар кога играат овие две екипи, натпреварот е тврд без многу шанси за голови, па така беше и денеска. Вардар на овој ... Read More »