Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 479)

Прв тим

Карачиќ е најдобар играч на “Вардар турнирот“, Штербик е најдобриот голман

vardarfans turnir

Избраниците на Раул Гонзалес го освоија првото издание на турнирот, кој е во организација на ракометниот клуб Вардар. Во финалето тие беа подобри од Шведски Кристијанштад со резултат 32:24. Ова е втор трофеј за Вардар во новата сезона, после оној во Кањижа. На крајот на турнирот беа прогласени најдобриот голман, играч и стрелец. За најдобар чувар на мрежата беше избран ... Read More »

Вардар останува лидер после четири одиграни кола

vardarfans se2

После четири одиграни кола во ПФЛ, екипата на Вардар го задржува лидерското место.  Ништо позначајно не се смени на табелата и после ова коло. Вардар со победата против Металург од 1:0, го нанижа третиот последователен триумф. Стрелец на единствениот погодок беше Дејан Блажевски со удар од белата точка. Сега имаме 10 бода на табелата, исто колку и Силекс но подобра ... Read More »

Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ

varfdarfans blazevski

По четири одиграни кола во ПМФЛ, нашиот Дејан Блажевски се наоѓа на лидерската позиција на најдобри стрелци во нашата лига. Блажевски досега има запишано четири голови зад своето име. Еден гол им даде на Слога, два на Младост Ц.Д, и еден вчера, на Металург. Инаку на делба на првата позиција се уште и, Ибраими од Шкендија, и С. Пандев од ... Read More »

Вардар подобар и од Металург

vardarfans fkv

Нашиот тим ја продолжи победничката серија во ПМФЛ. Трета победа по ред за црвено – црните овој пат против Металург со резултат 1:0. За Вардар на овој натпревар настапија: Пачовски, Попов, Хамбарџумјан,(жолт картон) Велковски, Мијушковиќ, Николов, Глигоров, Фелипе, (жолт картон) Дашјан, Блажевски, Ивановски. Првиот гол за Вардар падна од пенал. Во 15′ фаулиран во шеснаесетникот на Металург беше Дејан Блажевски, ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар-Младост Ц.Д. (6:0)

vardarfans video

Вардар во рамките на третото коло од ПМФЛ, забележа убедлива победа против екипата на Младост Ц.Д. Конечниот резултат беше 6:0. Стрелци на головите беа: Блажевски (2), Дашјан(2) Хамбарѕумјан и Љамчевски. Тоа беше вкупно втор триумф за нашиот шампион, со кој се искочи на лидерското место. Видеото од сите погодоци можете да ги погледнете на линкот ТУКА Read More »

Блажевски за Вардар Фанс: Одиме на победа против Металург!

varfdarfans blazevski

Во четвртото коло од првата Македонска фудбалска лига, на стадионот во Ѓорче ќе се сретнат екипите на Вардар и Металург. Во очекување е црвено-црните да ја продолжат победничката серија од претходните два дуела. Тимот од железара се наоѓа на предпоследното место на табелата, со само еден освоен бод. Екипата е многу подмладена оваа сезона, без некои поголеми амбиции за висок ... Read More »

4/4 за Вардар против Металург во серија, одиме на 5 од 5

vardarfans izjavi

Нашиот шампион има одличен меѓусебен биланс против Металург. На последните четири натпревари кога се сретнале овие два скопски тима, секогаш победник бил Вардар. Како гостин пред две години Вардар на Железарница го победи Металург со 1:4, потоа Вардар беше домаќин на следните три пресметки кои ги доби. Најпрвин на 09.11.14 нашиот тим победи со 3:1, потоа на 10.03.15 нашиот тим ... Read More »

Игра која ветува и радува, пред мечот со Металург во Ѓорче

vardarfans fk

Нема многу одмор за црвено-црните, кои веќе утре играат нов првенствен натпревар. Во четвртото коло, нашиот шампион е домаќин на тимот на Металург. Мечот ќе се одигра на стадионот во Ѓорче, со почеток од 16:30 часот. Она што не радува е играта на Вардарци во претходното коло, против екипата на Младост Ц.Д. Иако се работеше за слаб противник, сепак како ... Read More »

Николов и Велковски од Вардар, се најдоа на списокот на селекторот Милевски за квалификацискиот меч со Украина

vardarfans velkovski i nikolov

Бобан Николов и Дарко Велковски се повикани во составот на Македонската репрезентација до 21 година, за квалификацискиот натпревар против репрезентацијата на Украина. Добрите игри во дресот на Вардар беа доволни за селекторот Благоја Милевски да ги вклучи во екипата за овој дуел, кој ќе се одигра на 5-ти септември со почеток од 16 часот. Два дена подоцна Македонската репрезентација ќе ... Read More »

Проработе и ”ерменското дуо”

11953195_855044951257187_86897025179157194_n

По латино – американското дуо на натпреварот со Шкендија, овој пат блесна и ерменското дуо во Вардар. Три ”парчиња” во мрежата на Коруновски ”сервираа” интернационалците од Ерменија. Најпрвин гол постигна Хамбарѕумјан во 45 минута, кога по едно додавање во шеснаесетникот на гостите. Хамбарѕумјан ниско поземја успеа рутинирано да постигне гол и да се запише во листата на стрелци. Голеадата ја продолжи Дашјан ... Read More »