Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 477)

Прв тим

Што ”испазари” ФК Вардар ова лето?

11953152_857970317631317_8686489826447735311_n

Што ”испазари”, и како ”испазари” ФК Вардар ова лето!? Во ФК Вардар веќе од година в година доаѓаат повеќе, одколку што си заминуваат играчи. Ростерот и оваа година на екипата е ”преполнет” на сите позиции. Ова лето во Вардар имаме дури четири голмани, ретко која екипа во Европа има четири голмани во својот тим. Одиме кај одбраната, е, тука Вардар ... Read More »

Пријателски меч: ФК Победа – ФК Вардар во Прилеп во недела

vardarfans fk

Како што дознаваме начелно е договорено тест дуел во Прилеп помеѓу домашниот тим на новиот второлигаш ФК Победа и нашиот црвено – црн состав . Овој меч е закажан со цел да се одржува натпреварувачката форма за време на паузата , а пред пеколниот период од 20дена во кој вардарци ќе одиграат дури 6 меча (види распоред) . Мечот е ... Read More »

Листа на стрелци во ФК Вардар , Шиле на врвот

varfdarfans blazevski

Во периодот кога има пауза во домашниот шампионат Вардар се наоѓа на врвот на табелата во ПМФЛ. Исто така и на листата на стрелци во првата македонска лига на чело се наоѓа Блажевски играч на црвено – црните. Вардар во досегашниот дел од сезоната во 5 меча даде 14 гола или во просек речиси 3 по натпревар , за оваа ... Read More »

Од ФК Вардар повикан и 8-ми репрезентативец. Миранјан повикан за Ерменија У-21

vardarfans hhh

Бројот на играчи кои од  црвено – црните добија покана за настап за своите репрезентации, порасна на фантастични осум имиња. Последен кој е повикан за својата репрезентација е младиот фудбалер на вардарци, ерменецот Артур Миранјан. Селекторот на Ерменската селекција за млади фудбалери на својот список од 23 играчи го повика и  Миранјан кој ќе биде во комбинација за квалификацискиот натпревар против Романија, кој ... Read More »

Македонското дерби во купот : Вардар-Пелистер на програмата на 30 септември

vardarfans pel

Ждребката за 1/8 финалето во купот на РМ сакаше и годинава да имаме прилика да го следиме најголемото, и единственото вистинско фудбалско дерби во државата. Купот ни овозможи да се сретнеме со битолски Пелистер, тим со кој годинава не настапуваме во исти ранг на натпреварување. На првиот меч ќе бидеме домаќини и тоа на 30-ти септември на Арената Филип втори ... Read More »

По паузата вистински “пекол“ за ФК Вардар ќе одигра 6 меча за 20 дена во три натпреварувања

vardarfans gece

По паузата во домашниот фудбалски шампионат поради репрезентативните натпревар, нашиот ФК Вардар го очекува еден навистина тежок период со голем број мечеви. За само дваесетина дена нашите момци ќе одиграат шест меча и тоа во три натпреварувања домашната лига , купот на РМ и Суперкупот. Почнуваме дома на 13 септември со тимот на Турново  , а следниот викенд на 20 ... Read More »

Друловиќ повика уште еден играч на ФК Вардар, Брдаровски денес се приклучува на А-селекцијата

vardarfans op

Се зголеми бројот на фудбалери кој од црвено – црниот табор ќе бидат на располагање на селекторот на македонската фудбалска репрезентација. Денес Љубинко Друловиќ дополнително го повика младиот вардаров дефанзивец Владица Брдаровски. Брдаровски ќе биде трето име од ФК Вардар покрај Пачовски  и Глигоров кој ќе биде во комбинација за престојните мечеви со Луксембург на гости и со силната Шпанија дома. ... Read More »

СУПЕРКУП! Вардар – Работнички на 23 Септември!

vardarfans-derbi-612x330

ВАРДАР ФАНС прв дознава: Конечно е дефиниран датумот на Супер купот на Македонија од страна на Фудбалската Федерација на земјава. Мечот за насловот во суперкупот ќе се одигра на 23-ти овој месец на Арената Филип втори во вечерен термин. Црвено – црните ќе атакуваат на вториот за нив суперкуп пехар во историјата на најуспешниот македонски фудбалски колектив. Противник на Вардарци ... Read More »

Милевски го повика Петар Петковски за селецијата У-21

vardarfans p.p

Селекторот на младинската репрезенација У-21 на Македонија Боби Милевски дополнително го повика фудбалерот на црвено- црните Петар Петковски . Петковски кој е стандарден член и капитен на најдобриот македонски состав У-19 доби покана да настапува со повозрасните репрезенативни колеги. Оваа дополнителна покана следуваше од како се појави проблем во селекцијата заради одсуството на Давид Бабунски . Младиот вардаров фудбалер кој ... Read More »

Во купот Македонското дерби ФК Вардар – Пелистер

vardarfans kup

Предмалку во просториите на Фудбалската федерација на Македонија беа одредени паровите за следната 1/8 финална фаза од Купот на Република Македонија . ФК Вардар за свој противник во овој двомеч го доби тимот на Пелистер. Ждребката сакаше да се соочиме со битолчани во 1/4 финалето ова ќе биде вистинско фудбалско и навивачко освежување бидејќи  годинава ФК Пелистер се натпреварува во ... Read More »