Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 478)

Прв тим

Дечињата на Вардар се дружеа со првиот тим по завршувањето на мечот во Гевгелија

11870763_850326141729068_5648851177949227693_n

Дечињата на Вардар им беа поддршка на првиот тим на Фк Вардар на вчерашниот натпревар од купот на Македонија одигран во Гевгелија. Како што е познато дечињата од школата на Вардар се на подготовки во близина, па оваа можност  ја искористија да им дадат поддршка на своите миленици, а по натпреварот и да се фотографираат со нив. На натпреварот во ... Read More »

Уште еден очај: Вардар неможеше да му даде гол од игра на Кожуф

vardarfans prv mec

Уште едно слабо издание на нашите момци, овој пат во фудбалскиот куп на Македонија против нисколигашот Кожуф од Гевгелија. Срамно е, еден бренд како Фк Вардар да се мачи да даде гол од игра на вакви екипи. Седло почна во најсилен состав, што е доплнителен знак прашалник во играта на Вардар. Првата шанса ја имаше Дарко Велковски во 15 минута ... Read More »

Среќен роденден Бобан Грнчаров

11745607_1619029735033944_4303566362419802994_n

Денес свој 33-ти роденден прославува нашиот играч Бобан Грнчаров. Редакцијата на Вардар фанс му го честита роденденот на Грне и му посакува уште многу титули и настапи во црвено – црниот дрес. Среќен роденден Грне!                                                   ... Read More »

Против Кожуф со Глишиќ, Брдаровски, Ромеро во стартниот состав?

11885317_849263895168626_795651160552390997_n

Денес нашиот шампион го игра натпреварoт од 1/16 финалето во купот на РМ. Противник на нашиот тим е тимот на Кожуф од Гевгелија. Овој натпревар ќе се одигра со почеток во 17 часот и 30 минути на Градскиот стадион во Гевгелија. Се очекува нашите момци да имаат лесна задача, и да ја минат првата пречка во купот на Македонија. Се ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар – ФК Слога 2:2

vardarfans 04

Видео од мечот во недела помеѓу црвено – црните и тимот на Слога кој за жал заврши со реми .За нашиот тим настапија следните играчи : Пачовски,  Попов,  Мијушковиќ , Грнчаров, Блажевски, Дашјан /Глишиќ /, Асани /Ромеро /, Глигоров, Стојков / Ивановски/. И ако Вардар имаше надмоќ во сите 90 минути од мечот гостите успеаа да дојдат до поволен резултат . Први они во ... Read More »

Што недостасува во играта на Вардар? Игра од срце!

sedloski trening za tekst (1)

Сезоната започна, а ние гледаме повторно еден неубедлив Вардар. Нов тренер имаме, но проблемите се исти.. Вардар како и облично, има контрола на топка, многу шанси, но нема вооиграност во акциите, и реализација.. народски кажано ‘‘ секој си игра за себе ”  Главниот проблем во играта на нашите момци,  во поголем дел,  е играта како да мине само натпреварот што ... Read More »

Шкендија одлучи ФК Вардар ќе го пречека во Куманово

994467_796451847116498_7179281723622203381_n

ФК Шкендија нашиот најголем конкурент   по сите очекувања кој не може домашните мечеви да ги игра на стадионот во Тетово бидејќи на истиот има одредени градежни зафати за реновирање одлучи мечот со Вардар да се игра во Куманово. Ова е меч од второто коло во македонската фудбалска лига . Овој меч е од исклучително натпреварувачко значење за црвено – ... Read More »

Во среда прв меч од Купот на РМ за Вардар со тимот на ФК Кожуф

vardarfans kup

Вчера почна ПМФЛ , а веќе во среда нов предизвик за црвено – црните овој пат во Купот на Република Македонија . Противник на ФК Вардар во првото куп соочување е тимот на ФК Кожуф . Во среда на 12 Август на Градскиот стадион во Гевгелија  во рамки на 1/16-финалето од купот нашите момци ќе се сретнат со домаќинот Кожуф ... Read More »

Тежок почеток за ФК Вардар по само едно коло Шкендија е на +2 и не чека дома во следното

vardarfans 000000000000

Лош почеток денес за црвено –  црните против повратникот во најсилната македонска фудбалска конкуренција Слога . За жал огромниот број шанси не беа доволни да се однесе победата и мечот заврши со реми 2-2 (види). Нашиот конкурент за титулата по сите очекувања тимот на тетовска Шкендија денес победи со другиот нов член на ПМФЛ ФК Царев Двор со сигурни 3:1 ... Read More »

Вардар потфрли целосно со Слога 2-2(0-1)

vardarfans izjavi

На дебито на клупата на црвено – црните новиот кормилар Гоце Седловски неуспеа да забележи победа на премиерниот меч во Првата македонска лига со тимот на Слога од скопски Чаир одигравме за жал само 2:2 пот. Седлоски се одлучи за напаѓачкиот тандем Блажевски – Стојков-Асани , а зад нив е бразилецот Филипе да го стартуваат мечот за Вардар од клупа ... Read More »