Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 452)

Прв тим

ФК Вардар прес пред ЛШ ! Сергеј Андреев : Полн стадион треба да претставува мотив

vardarfans fudbal 5

Денес напладне ФК Вардар ја имаше својата  прес конференција пред настапот утре во Лигата на шампионите . На истата својте ставови за македонските медиуми пред реваншот со кипарскиот шампион АПОЕЛ ги изнесе шефот на стручниот штаб на црвено – црните Сергеј Андреев . Во неговата изјава пренесена од нашиот клубски сајт вели : Знаевме дека ќе биде тешко во Никозија. ... Read More »

Замена на онлине билетите, и ваучерите денес и утре од 12-20 часот

vardarfans bileti

Конечно ни стигна и соопштение и за онлине влезниците, и  ваучерите како ќе се подигнуваат. Се со цел да се олесни влегувањето на сите гледачи кои имаат купено онлајн билети ќе отвориме посебни влезови за онлајн картите на Југо-Источната трибина и на Северо-Источната трибина. Истите ќе бидат посебно обележани и на нив ќе може да се влезе само со онлајн ... Read More »

Според кладилниците АПОЕЛ е фаворит ! Коефициент за победа на Вардар 3.50 за гостите 2.10 !

vardarfans 2

Кладилниците ги одредија коефициентите за мечот  ФК Вардар- АПОЕЛ .Според светските кладилници фаворит на овој меч е гостионот од Никозија . Доколку победат они добивката би се зголемила за двојно во однос на влогот . За црвено – црните коефициентот се движи околу 3.50 односно се давааат помали шанси за триунф на Вардар . Интересно е дека коефициените имаат и ... Read More »

Најголем поклон за 68миот роденден на ФК Вардар е елиминацијата на АПОЕЛ

ccc

Интересен момент за нашиот свет клуб е дека во среда на 22 Јули (Среда) го слави својот 68ми роденден , а ден претоа го очекува еден исклучително важен дуел кој може да се покаже како историски . АПОЕЛ е пречката која треба да се мине и тоа би било најубавиот поклон за роденденот на црвено- црните . Вардар е љубов ... Read More »

Билети за Вардар АПОЕЛ утре и задутре и на билетарата пред стадион

vardarfans ls

Два дена пред големиот дуел во второто коло од лигата на шампионите помеѓу Апоел и нашиот Вардар , тензијата се чуствува во воздухот . Билетите се распродаваат брзо низ продажната мрежа на МКтикетс . Од утре нормално и во вторник на денот на мечот истите ќе може да се набавуваат и на билетарницата пред стадион. Билетарите се наоѓаат помеѓу јужната ... Read More »

Вардарци утре ќе одржат прескоференција

vardarfans pres

Фудбалскиот клуб Вардар утре со почеток од 12 часот во прес центарот на северната трибина на стадионот “Филип Втори“ ќе одржи прескоференција по повод натпреварот од лигата на шампионите, со екипата на Апоел. Своите очекувања за реванш натпреварот од второто квалификациско коло, ќе ги искажат тренерот Андрев и играчот Никола Глигоров. На прес конференцијата ќе бидат доделени и акредитациите за новинарите, ... Read More »

Уште два дена до големиот спектакл!

11539618_827658650662484_1009851672020792102_n

Уште само два дена до големиот спектакл, кој треба да се случи на нашата Арена. Верните фанови на Вардар со нетрпение го очекуваат овој натпревар, кој може да донесе уште четири нови натпревари во борба за Лигата на Шампионите или Лигата на Европа. Овој момент навивачите на Фк Вардар го очекуваат веќе долго време, па затоа блиску сме до тоа, ... Read More »

Андреев верува во истиот тим

vardarfans izjavi

Изгледа дека шефот на стручниот штаб на Вардар Сергеј Андреев нема да има дилеми околу почетните 11-мина за возвратниот дуел во вторник на Арената Филип II. По одличната партија на одбраната сигурно е дека ќе настапат играчот на мечот Пачовски, потоа одличните дефанзивци предводени од капитенот Грнчаров, и новајлиите Велковски и Мијушковиќ, кој имаа деби од соништата. На средината на ... Read More »

Вардар пушти во продажба 250 ВИП билети !

vardarfans bileti

Одлично иде продажбата на билети за реванш дуелот со АПОЕЛ . Ремито од Никозија ја разбрани македонската фудбалска јавност и со нетрпение се очекува дуелот помеѓу црвено- црните и шампионот на Кипар на нашата најголема Арена . Денес  информираат од Вардар дека се пуштени  во продажба и ВИП влезници за дуелот од Лигата на шампионите. Ќе бидат пуштени 250 ВИП билети, и ... Read More »

Стара гарда Комити се враќа на југот

skopjezavardars

По подолга пауза Страта гарда навивачи на Фк Вардар ќе се вратат на својата матична трибина, на југот. Сите знаеме дека подолго време  југот не е активен, воопшто не беше пуштена јужната трибина цела сезона. Сите натпревари љубителите на фудбалот мораа да ги следат преку северната трибина. Овој пат е сосема различно, конечно нашите навивачи ќе навиваат и од јужната ... Read More »

mom wants to watch son suck cock porn bbw princess interracial gangbang