Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 451)

Прв тим

Претпазливо против кратовчани

vardarfans-fkvardar

Утре ФК Вардар го игра последниот натпревар оваа есен. За противник на нашиот тим ќе биде тимот на Силекс од Кратово. Екипата на Силекс одигра една одлична полусезона во ПМФЛ, го зема ”скалпот” на многу по квалитетни екипи, последен случај беше тимот на Шкендија, кратовчани минатата неделела  го одиграа безпрекорно тој натпревар и победија со 3:1. ФК Силекс моментално се ... Read More »

Четворица играчи од ФК Вардар повикани од селектор Игор Ангеловски

Во сабота на 12 декември , на два дена по комплетирањето на последното есенско коло кое на програмата е утре ќе се одигра контролен натпревар помеѓу селекциите на домашните и странските играчи од Првата македонска фудбалска лига.Селектор на А-селекцијата на Македонија Игор Ангеловски ќе биде предводник на селекцијата составена од домашните фудбалери. За иста тој повика дури 4-ца играчи од ... Read More »

Ристе Сејменов е главен арбитар на мечот Вардар-Силекс

Фудбалската федерација на земјава за последниот есенски дуел на Вардар го делегираше судијата Ристе Сејменов од Струмица за главен арбитер. Тој ќе ја дели правдата на последниот меч годинава за црвено-црните  против Силекс во четврток од 13-00 часот. Дуелот ќе се одигра на  Градскиот стадион во Велес, а на  Сејменов ќе му помагаат Горан Манасиев и Петар Новачев и  двајцата доаѓаат од градот ... Read More »

Горан Попов казнет со 4 меча суспензија

vardrarfans-popov-604x330

Дисциплинската комисија на ФФМ одлучи, Горан Попов е казнет со 4 натпревари неиграње, поради директниот црвен картон добиен на натпреварот против Шкендија од Купот на Македонија. Тоа значи дека ”есента” за Попов е завршена.  Read More »

Вардар – Силекс во четврток во Велес

vardarfans fk vardar

Управата на ФК Вардар реши, последниот првенствен натпревар оваа сезона во ПМФЛ, да го одиграме на стадионот во градот Велес, а не во Ѓорче. Теренот во Велес се покажа како одличен терен за игра (бидејќи располага со вештачка треба) за разлика од стадионот во Ѓорче кој не е рамен, па затоа ФК Вардар се одлучи на ваков потег. Тоа значи ... Read More »

Среќен роденден Бајо Легендо!

zaz

Денес својот 36-ти роденден го прославува еден од клубските легенди на ФК Вардар екс фудбалерот на црвено-црните Александар Бајевски. За сите нас најверните следбеници на светиот клуб името на Бајо е вистински синоним за верност и преданост кон светите црвено-црни бои. Редакцијата на вардаровиот сајт вардарфанс.мк искрено му посакува среќен роденден и успех во неговиот професионален живот. Read More »

(ФОТО) Во Велес повеќе гледачи отколку во Скопје..

12341334_897795703630918_1763685833119166909_n

ФК Вардар по подолга пауза играше во Велес, и тоа на вештачка трева. Во неделата на стадионот во Велес малку зачудувачки имаше двојно повеќе гледачи, отколку на друг првенствен натпревар кога игра ФК Вардар. Велешани дојдоа од сите страни на градот за да го видат овој тим на ФК Вардар, но за жал малку видеа од двата тима на оваа ... Read More »

Во четврток “двојна програма“: Славење есенска титула на меч со Силекс и средба со Вујо на меч со ППД Загреб

rtv

Во четврток, 10-ти декемеври вистински вардаров ден ни престои. Во истиот играат нашиот фудбалски и ракометен колектив. По вчерашната одлика на фудбалската федерација дуелите од последното есенско коло во првата лига се преместени од првично закажаниот термин во среда за ден подоцна во четврток со почеток во 13-00 часот. На фудбалскиот меч ни доаѓа кратовски Силекс во дуел кога ќе ... Read More »

ФК ВАРДАР Е ЕСЕНСКИ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА!

vardarfnas video

По ова не комплетирано коло во ПМФЛ, еден натпревар пред крајот на есента, ФК Вардар си обезбеди новa есенска титула. По вчерашните 1:1 со Работнички, со денешниот ”кикс” на Шкендија во Кратово против Силекс, и теоретски ФК Вардар станува есенски шампион во ПМФЛ за сезоната 2015/16 со пет бодови предност пред Шкендија. Оваа полусезона ФК Вардар, имаше одлилчна серија од ... Read More »

Нов ”кикс” на ФК Вардар, 1:1 со Работнички

fkvardar-vardarfans

Уште една лоша игра на ФК Вардар. Испуштени нови два бода, овој пат против Работнички во Велес 1:1. Шефот на стручниот штаб Гоце Седлоски се одлучи за овие почетни 11-мина: 28. Пачовски, 4. Мијушковиќ, 6. Грнчаров, 7. Љамчевски, 9. Блажевски, 10. Дашјан, 16. Глигоров, 22. Филип Ивановски, 70. Фелипе, 77. Брдаровски, 97. Петар Петковски. РЕЗЕРВИ: 90. Гачевски, 8. Спировски, 14. Велковски, 17. ... Read More »