Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 449)

Прв тим

Есенскиот шампион Брдаровски, на гости кај есенскиот шампион, Ибањез

12391108_10207212033811314_7877381762110545598_n

Нашиот играч Владица Брдаровски одморот го користи на најдобар можен начин. Тој замина во Србија, кај своите пријатели па постави фотографија на својот фб профил во друштво на Ибањез, играчот на Црвена Звезда. Ибањез и Брдаровски на фотографијата си разменуваат дресови на Вардар и Звезда. (Фотo) преземено oд фб профилот на Владица Read More »

Последен есенски натпревар во Б-лигата, Вардар домаќин на Силекс

mladinci-34

Во петок со почеток од 13 часот на фудбалскиот терен во н. Аеродром во близина на спортскиот центар Ј. Сандански ќе се одигра последниот натпревар во Б-лигата, од првиот дел на сезоната. Вардарци ќе бидат домаќини на екипата на Силекс од Кратово. И на овој дуел тимот ќе го предводи Љупчо Марковски со својата младинска екипа, која ќе биде дополнета ... Read More »

Вардаровиот голман Гачевски прогласен за “најдобриот домашен фудбалер за 2015“

w2

Фудбалската федерација на земјата му даде големо признание на голманот на црвено – црните.  Гачевски Филип е прогласен за “најдобриот фудбалер од домашното првенство за 2015 година“ . Вардаровиот голман вчера  беше прогласен за најдобар домашен играч на свеченоста која се одржа во Македонскиот народен театар. Најголем успех на на Филип за   2015 година е поставениот рекорд  во македонскиот фудбал , ... Read More »

Филип Трајчевски: Ги чуствував противничките играчи, каде ќе упатуваат удари по трите досудени пенали

vardarfans herojot filip trajcevski

Денес натпреварот во рамките на Б-лигата помеѓу екипите на Шкупи и Вардар не го дочека својот крај. Инаку по договор, двете екипи решија да го напуштат теренот и да не го играат второто полувреме. На овој меч судијата Младеновски досуди дури три пенали за екипата од Чаир. Сепак јунакот на овој меч не дозволи ниту во еден наврат да биде ... Read More »

Б-тимовите на Шкупи и Вардар го напуштија теренот, поради срамното однесување на судиската тројка

mladinci-31

Натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Шкупи, во рамките на Б-лигата не го дочека својот крај. Инаку по договор на двете екипи, предвреме беше напуштен теренот. Причина е срамното однесување на судиската тројка спрема актерите на мечот. Главниот судија на денешниот дуел Дејан Младеновски досуди два пенали во корист на Шкупи. Двата удари од белата точка не беа реализирани, откако ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости : Грозданоски, Ф.Петковски и Драгана Петковска

vardarfans tv

Видео од најновото издание на емисијата “Вардар ТВ“. Во оваа емисија ќе може да ги проследите извештаите од лигата на шампионите на машкиот ракометен колектив и извештајот на фудбалскиот тим од првенствениот дуел кој се одигра во Велес помеѓу Вардар и  Работнички. Гости во студиото во ова издание се : Од ФК Вардар се Влатко Грозданоски и Филип Петковски, од ... Read More »

(ФОТО) Комити промовираа нов шал!

qqqqqqqqqqqqqqqqq

Навивачката група на Вардар-Комити запад  за време на зимската пауза на спортски настани нема да мирува тие денес промовираа нов реквизит. Двостраниот шал на едната страна ќе  го има името на светиот клуб  “ВАРДАР“ а на другата името на најверната навивачка група во земјава “КОМИТИ“.  Како што известуваат на нивната официјална страница цената на истите ќе изнесува 500,00 денари. Оваа недела ... Read More »

Златните Вардарови генерации станаа есенски шампиони на Југославија пред 29г

На денешниот датум (14.12) пред точно 29 години, ФК Вардар испиша убава страна во својата историја, оваа вардарова златна генерација стана Есенски шампион на Југославија. Пред преполн Градски стадион, Вардарци го надиграа тимот на Динамо од Загреб со 2-0 и станаа Есенски шампиони на Југославија. На тој натпревар головите за ФК Вардар ги постигнаа: Јовче Џипунов во 40 минута, и Слободан ... Read More »

Б тимот на Вардар утре против шкупи

mladinci-33

Утре Б тимот на ФК Вардар ќе одигра уште еден натпревар од оваа б лига. Противник на нашите момци ќе биде екипата на шкупи. Овој натпревар ќе се одигра на стадионот во Чаир со почеток во 13 часот. Како и досега, шанса на овој натпревар ќе добијат младите вардарци.  Read More »

“Есенска“ листа на стрелци во ФК Вардар, Блажевски лидер

Со мечот против кратовски Силекс заврши првата етапа од македонската прва фудбалска лига за црвено-црните. Вардар како лидер ја заврши есенската полуетапа со 43 бода со осетна претност од 5 бода пред второпласираната екипа на Шкендија. Нашите стрелци се број еден во лигата имаме 40 погодоци колку и Шкендија, но нашите голови донесоа повеќе бодови. Тие голови беа дело на ... Read More »