Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 448)

Прв тим

(ФОТО) Вардарци во хумана мисија ја посетија предновогодишно Детската Клиника

d1

Нова хумана акција на големото црвено-црно семејство денес во “Детската клиника” -Скопје беа посетени децата кои новогодишните празници ги поминуваат во болницата. ФК Вардар заедно со Хотел Русија и со РСБСП  подели новогодишни пакетчиња на сите во  клиниката. На младите во клиниката играчите Блажевски и Глигоров, заедно со првиот човек на вардарци Г-н Самоил Симев. Г-н Самоил Симев по повод овој чин ... Read More »

НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ НА ФК ВАРДАР ФЕЛИПЕ, ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ!

felipe-fkvardar-vardarfans

Одлична вест денеска ни пристигна од Вардаровата фб страна ”Црвено – Црно Семејство”  Најдобриот играч на ФК Вардар оваа полусезона, бразилскиот интернационален Фелипе ја продолжи верноста кон црвено – црните бои. Како што е добро познато Фелипе дојде ова лето од Бугарија и потпиша едногодишен договор. Исто така, како што пренесува ”Црвено – Црно Семејство” верноста кон ФК Вардар ја продолжил ... Read More »

ФК Вардар ги ”пали моторите” на 11-ти

fkvardar

ФК Вардар веќе 10-сетина дена е на заслужен одмор, додека пак управата на клубот прави анализи околу новите играчи кои би можеле да го засилат нашиот тим за пролетниот дел од сезоната. По новата година, црвено – црните момци ќе имаат уште 10-сетина дена релаксација. Првата прозивка на Седлоски во новата година би требало да биде на 11-ти јануари, кога ... Read More »

(ВИДЕО) Најубедливата партија на ФК Вардар

Оваа полусезона Црвено – Црните  ја имаа најубедливата победа, и тоа од 6:0 против новиот прволигаш екипата на Младост Царев Двор. Овој натпревар се одигра на стадионот во населбата Ѓорче Петров, во рамките на 4-тото коло во ПМФЛ (25.08.15) На оваа средба по два погодоци постигнаа Дејан Блажевски и Артак Дашјан, додека пак по еден постигнаа Хамбарџумјан и Љамчевски. Видео ... Read More »

Фелипе најмногу санкциониран од судиите со картони

felipe-fkvardar-vardarfans

Бразилскиот играч во редовите на ФК Вардар, Фелипе Рибеиро оваа полусезона ”води” според жолтите картони во редовите на црвено – црните. Фелипе досега има добиено шест жолти картони, и е лидер во Вардар. По него, пет жолти картони има Хамбарџумјан. Кога се во прашање црвените картони, тука лидер е Ромеро кој доби два директни црвени картони оваа есен. Но, според ... Read More »

Нов тригодишен договор за Ховханес Хамбарџумјан!

12241701_895503697211312_3568945467923945112_n

Одличен потег направи Управата на ФК Вардар. Еден од најдобрите поединци во ФК Вардар, ерменскиот играч Ховханес Хамбарџумјан го продолжи договорот со црвено – црните на уште три сезони. Ова значи дека ФК Вардар наредните три години ќе нема ”мака” на бековската позиција каде што игра популарниот Хоф. Извор: ”Црвено – Црно Семејство” Read More »

Вардарци сепак на подготовки во Анталија

antalija-vardarfans

Сепак, ФК Вардар се поизвесно е дека ќе замине на подготовки и ова зимо во топлата Анталија – Турција. Поради лошата ситуација на државата Турција, од управата на ФК Вардар имало мало двоумење околу тоа каде ова зимо ФК Вардар ќе ги мине зимските подготовки. Сепак, Анталија треба и оваа година да биде база на црвено – црните. За мало ... Read More »

Каде ќе ги мине ФК Вардар зимските подготовки?

vardarfans-fkvardar

Полусезоната заврши, па акцент се става на новите засилувања, и зимските подготовки. Есенските шампиони заминаа на одмор, но сеуше не е познато кога играчите на ФК Вардар ќе се појават на првиот тренинг по нова година, и каде ќе ги минат зимските подготовки. Поради лошата состојба на државата Турција (Анталија) ФК Вардар ќе замине на подготовки во друга земја. ФК ... Read More »

Кристијан Апостоловски: После овој натпревар одиме на заслужен одмор, а потоа подготовка за она што не очекува на пролет

vardarfasn izjava na apostolovski

Денеска Б-тимот на Фк Вардар го одигра последниот есенски меч во оваа лига. Противник беше екипата на Силекс, против која ремизиравме со резелтат 2:2 Два пати имавме предност, но гостите успеваа да се вратат во мечот, за поделба на бодовите. Головите за нашиот состав ги постигнаа Кристијан Апостоловски и Виктор Димков. -Одигравме еден квалитетен натпревар. Со оглед на тоа што ... Read More »

Б-тимот на Фк Вардар одигра нерешено со Силекс, во последното есенско коло

mladinci-14-660x330

Со денешниот натпревар помеѓу Б-тимовите на Фк Вардар и Силекс заврши есенскиот дел во ова натпреварување. Двете екипи ги поделија бодовите, откако одиграа без победник со резултат 2:2. Стрелци на головите за нашиот состав беа Виктор Димков и Кристијан Апостоловски. На овој меч стартниот состав го сочинуваа играчи од младинскиот тим предводени од Љупчо Марковски. Тука беа уште неколку играчи ... Read More »