Sunday ,24 June 2018
Последни:
Home > ФК Вардар (page 10)

ФК Вардар

Победнички старт на турнирот во Несебар, ФК Вардар генер. “2005“ му одржа лекција на Локомотив Софија, со “петарда“ во нивната мрежа

vardarfans-naslovna

Генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година со победа стартуваа на турнирот во Несебар ( Бугарија). Утрово избраниците на Ане Андовски имаа победнички старт, откако во првото коло успеаа да ја надиграат и високо поразат екипата на Локомотива од Софија. Црвено-црните триумфираа убедливо, со резултат од 5:0. Не оставивме ништо на случајноста, па уште во првото полувреме имавме висока предност ... Read More »

Гачевски: Само да не падне Ференцварош, со сите други екипи во 1.коло од ЛЕ сме фаворити

22

Вчера фудбалскиот тим Вардар ги “запали моторите“, тие го одржаа првиот собир во клубскиот  тренинг центар. Со ова беа отпочнати летните подготовки каде не очекуваат возбудувањата во Лигата на Европа, а подоцна и почетокот на домашниот шампионат. За очекувањето од ждрепката за ЛЕ и за очекувањата од новата сезона голманот Гачевски Филип вели: Искрено не сакам само да ни се ... Read More »

Турнирот “Драган Манце Куп 2018“, прво меѓународно искуство за генер. “2009“ и “2010“ на ФК Вардар, покрај нив ќе се натпреварува и генер. “2007“

vardarfans-naslovna

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар, во периодот од 15-17-ти јуни ќе бидат дел од силен меѓународен турнир, “Драган Манце Куп 2018“ во Белград. Натпреварите ќе се играат на стадионот “СЦ Телеоптик-Партизан. Генерацијата родени “2010“ предводени од Зоран Петковски се дел од групата Б, заедно со екипите на Балкан Муријево, Омладинац и Црвенка. Турнирот го отвараме во петок, со натпревар ... Read More »

ФК Вардар генер. “2003“ ја одбрани титулата во регионалната-скопска лига и освои силен меѓународен турнир во Бугарија

1015

Втора сезона по ред, генерацијата на ФК Вардар успеа да ја освои регионалната-скопска лига. Во сезоната која е пред нас, црвено-црните предводени од “Чунга Лунга“ стигнаа до првото место и одбрана на шампионската титула. Одигравме вкупно 24 натпревари, на кои остваривме 19 победи, 3 нерешени резултати и 2 пораи. Постигнавме неверојатни 103 голови, што е најмногу за една екипа оваа ... Read More »

Новак продолжува со Вардар!

17828-babunski-nashata-cel-e-titula-i-dobro-pretstavuvanje-vo-evropa

Со првиот тренинг добиваме јасна слика околу тоа кој ќе остане, а кој веќе дефинитивно заврши со Вардар. На првата прозивка се појавија искусниот дефанзивец Евгениј Новак, потоа играчот од средината на теренот Марковиќ, кој беше нејасно дали ќе остане, како и “сигурните” Битанг, Барсегјан, Гачевски, Попов и  Максимов. Со останувањето во тимот на Новак, сега Вардар ќе треба да ... Read More »

Бабунски: Бараме уште три засилувања на клучните позиции, стопер, крилен напаѓач и центарфор и се надевам дека ќе се реализираат во наредниот период

17274-prekinata-sorabotkata-so-janevski-babunski-nov-shef-na-struchniot-shtab

ФК Вардар тргна со летните подготовки. На стартот се појавија тројцата планирани нови играчи, тоа се Мицевски, Најдовски и Јуфо. По комплетираниот прв тренинг Бобан Бабунски, новиот вардаров кормилар,  говореше за новите играчи и планот за летните подготовки на нашиот тим. „Би сакал да се заблагодарам на дадената доберба од сопственикот Сергеј Самсоненко и од управата и се надевам сите заедно ... Read More »

Фото: Јуфо тргна со Вардар, тука се и Барсегјан, Битанг и Марковиќ

17826-crveno-crnite-startuvaa-so-podgotovkite-za-novata-sezona

ФК Вардар означи старт на летните подготовки. На првата прозивка попладнево, покрај новите играчи Мицевски и Најдовски, се појави уште еден нов играч. Како што беше познато уште од пред неколку денови, денеска и се потврди. Нов играч во редовите на Вардар кој ќе ги брани “црвено – црните” бои е Виктор Јуфо. Јуфо една година ќе биде дел од Вардар. Покрај ... Read More »

Вардар ги има најдобрите стрелци во кадетската и младинска фудбалска лига, додека во ТОП-3 стрелци имаме и кај пионерските лиги

69

Повозрасните младински категории на ФК Вардар не се прославија многу за сезоната која измина. Знаеме дека Шкендија доминираше и успеа да стане шампион во дури три возрасни категории, додека само во една и тоа кај помладите пионери, екипата на Вардар го освои трофејот. Сепак што се однесува до најдобрите стрелци по генерации, кои постигнаа најмногу голови, тука доминираат играчите на ... Read More »

Имаше интерес од Вардар но доцна, Моунпаин во Австрија

monpain

Иако имаше интерес од Вардар, сепак, изгледа касно се вклучи во трката нашиот тим, па така сега веќе поранешниот играч на ФК Скопје, Оусени Моунпаин (24) од Камерун потпиша договор со овој австриски тим (види). Моунпаин остави зад себе одлична сезона во дресот на Скопје, по што доби и повик за настап во репрезентацијата на Камерун на пријателски натпревар, австријците брзо реагираа ... Read More »

Три генерации на ФК Вардар утрово заминаа за Бугарија, познати играчите кои ќе ги бранат боите на Вардар на турнирот “ Куп на Црното Море- Несебар 2018“

2005

Утрово три генерации на ФК Вардар заминаа за Бугарија, каде од утре па се до сабота ќе бидат дел од силен меѓународен турнир во Бугарија. Претходно излеговме со текст, за противниците и распоредот на одигрување натпревари на турнирот “Куп на Црното Море Несебар 2018“. Познати се играчите во сите три генерации кои заминаа на овој турнир, кои ви ги презентираме ... Read More »