Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар (page 1031)

ФК Вардар

Филип Таневски:Најважно е што им се вративме на победите.

10376182_849627141725072_97374425990218138_n

Фк Вардар У 17 се врати на победите,после два порази во низа.На Локомотива момците на Ане Андоновски беа подобри од своите врсници од Ренова,совладувајќи ги со 3:0.Со оваа победа црвено-црните ја прекинаа серијата од три последователни неуспеха.Стрелци на головите беа Филип Таневски(2) и Александар Трајчевски. -Одигравме еден квалитетен натпревар против Ренова.Најважно за нас е што победивме,а можевме да бидеме и ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »

Прв пораз за момците на Ане Андоновски.

10872565_829959067047891_1855594006_n

Екипата на Металург ја прекина победничката серија на Вардар У 17,и забележа победа од 2:0 на свој терен во Железара.По една одземене топка од средината на теренот,со брзи додавања,играчот на Металург избива пред голот на Вардар и погодува за 1:0.И на вториот гол на Металург,претходеше една голема грешка на Вардарци, кои изгубија топка од својата половина.Тоа немилосрдно го казнија противниците ... Read More »

Никола Димовски за Вардарфанс:Не успеавме да ја задржиме предноста.

577058_358021034302147_75830366_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во третото коло на младинската лига,во својата генерација одиграа нерешено 1:1 со екипата на Работнички.Ова е прво реми за момците на Ане Андоновски од почетокот на новата фудбалска сезона.Во првите две кола оставрија убедливи победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П.Минатиот викенд успеаа да ја поминат првата пречка во купот на Мкедонија совладувајќи ја екипата ... Read More »

Дејан Маркоски:Ја продолживме серијата на победи.

10653416_1464524440476787_5519525795013513887_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Филип Таневски за Вардарфанс:Целосна доминација на Вардар.

10841316_855428747811578_1756539756_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.

10636344_958515364175317_4761696109526621075_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Андреј Милевски за Вардарфанс:Подобрата физичка подготвеност го реши натпреварот

10822638_488040024667088_1283734144_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.

10553401_653722374722780_3991263349822520366_n

Момците на Ане Андовски остварија највисока победа од сите Вардарови генерации,на стартот на новата сезона,победувајќи го вечниот ривал Пелистер на домашен терен со резултат 4:1.Иако гостите од Битола поведоа на стартот на дуелот,тоа не ги запра црвено-црните во продолжение на натпреварот да направат пресврт и да ја наполнат противничката мрежа.Головите за Вардар ги постигнаа Дејан Марковски(2), Никола Серафимов и Никола ... Read More »

Подготвителни натпревари на Фк Вардар У 17 .

10609508_779772395399892_3710850690167031415_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во подготвителниот период ги оствари следниве резултати: 1.Фк Вардар-Фк Цементарница 5:0 (П.Јанковски,А.Милевски М.Гурмушевиќ(2) и Н.Димовски) 2.Фк Вардар-Фк Дрита 7:0 3.Фк Вардар-Фк Милано(кадети) 1:2 “Скопје куп 2014“ 1.Фк Вардар-Фк Охрид 2:1 (Д.Марковски и С.Петревски) 2.Фк Вардар-Фк Реал Ниш 1:2 (Н.Петковски) 3.Фк Вардар-Фк Шкендија 0:0 4.Фк Вардар-Фк Осијек 0:1 ЗА ПЛАСМАН:Фк Вардар-Фк Славија Софија 1:1  ( ... Read More »