Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар (page 841)

ФК Вардар

Подготвителни натпревари на Фк Вардар(У 19) пред почетокот на сезоната

u-19

Резултатите од подготвителните натпревари на момците на Петар Ѓеоргиевски се следниве: 1.ФК Вардар-Фк Гостивар 3:0 2.Фк Вардар-Шкендија 3:3 3.ФК Вардар-Фк Работнички 2:1 ( М.Матиќ и З.Недевски) 4.ФК Вардар-Фк ССК Драчево 3:1( Ѓорѓи Малов(2) и Стефан Ѓеоргиевски Шампиони во својата генерација на “Скопје куп 2014“ со следниве резултати: 1.ФК ВАРДАР-Фк Војводина 2:2 (Петар Петковски и Сабахудин Аломеровиќ) 2.ФК Вардар-Фк Академија Пандев ... Read More »

Две први,и едно трето место за младите генерации на Фк Вардар на “Фер Плеј куп 2014

10574354_685299428227022_8928234620012782688_n

Младите генерации на Фк Вардар продолжуваат во победнички стил на меѓународните турнири.Исто како и минатата така и оваа година надежите на Вардар земаа учество на четвртиот интернационален “Фер Плеј куп 2014“ кој од 22-24 ти август се играше во Охрид. Фк Вардар “генерација 2001“ го освои првото место на турнирот,победувајќи во финалето против домаќинот на турнирот екипата на Ферплеј Охрид ... Read More »

ФК Вардар со реми ги заврши подготовките во Австрија

fk avstrija

На последниот подготвителен натпревар во Австрија,екипата на Вардар ремизираше без голови против екипата на Макаби Петах Тиква од Израел.На овој меч тренерот Сергеј Андреев им даде можност за настап на оние играчи кои не беа во преден план за црвено-црниот дрес на изминатите натпревари.Шанси добија голманот Ристовски,потоа младите Стојановски,Сефаимовски,Петковски,Иванов,Распашковски. Мечот помина во изедначена игра,со моменти на доминација и шанси на ... Read More »

ФК Вардар ги финишираше подготовките во Словенија со само една победа

fk naslovna

Екипата на Фк Вардар заврши со подготвителните натпревари на подготовките во Словенија забележувајќи само една победа,три нерешени резултати и претрпе еден пораз. На првиот натпревар избраниците на Андреев ремизираа 2:2 со екипата на Крајова(Романија),иако по првото полувреме имаа водство од 2:1.Двата гола на овој дуел за екипата на Вардар ги постигна Филип Ивановски.Воедно овој дуел беше деби во црвено црниот ... Read More »

Раденко Бојовиќ за Вардарфанс : Вардар е секогаш пририотет!

bojke

Вардаровиот 33 годишен стопер четврта сезона по ред ќе го носи дресот на Вардар.Ова е епилог од преговорите со управата,кои резултираа со продолжување на договорот до јули 2015. -Долго сум веќе тука,и кога е Вардар е во прашање тој е во предност пред сите други клубови.Така да не размислував многу дали да останам.Оваа година не очекуваат многу работи и затоа ... Read More »

Ловречиќ за Вардарфанс:Дадов се од себе,но одлуката на тренерот е последна

lovro

Играчот од средниот ред,Словенецот Анеј Ловречиќ по само 4 месеци поминати во екипата го напушти Фк Вардар.Ова го потврди клубот преку својата официјална страна.Ловречиќ во Вардар дојде од екипата на Васлуи.Вардарфанс го контактираше и за нашиот сајт го изјави следното: Read More »

Андреј Ричков за Вардарфанс:Бевме доминантни цел натпревар

10822654_902620536415064_1233141632_n

Нема подобар почеток на сезоната од тоа кога во првото коло ќе го победиш вечниот ривал Пелистер и тоа на гостински терен во Битола.Младинците на Фк Вардар (У 18) кој ги предводи легендата на Вардар Љупчо Марковски-Калц ја започнаа новата фудбалска сезона со слатка победа против Пелистер на гости со резултат 0:2 (0:1) Стрелци на головите за Вардар беа Есмин ... Read More »

Вардаровите деца го освоија “Караорман Куп 2014“

караорман куп

Младите надежи на Фк Вардар генерација 2003/2004 предводени од Филип Арсовски се победници на Караорман Куп 2014 кој се од 27-29 ти јуни се играше во Струга на стадионот на Фк Караорман.Самиот факт што на шест натпревари примија еден гол,а постигнаа 15 погодици говори за нивната надмоќност и супериорност на теренот. Во група заедно со Вардар се најдоа уште четири ... Read More »