Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Атлетика (page 25)

Атлетика

Петре Завировски атлетичар на Вардар

zafirovski 3

Петре Завировски е млад дваесет годишен атлетичар на Вардар. Тој трча на долги патеки. За вардарфанс.мк даде една ретроспектива на неговата сезона 2014. Сезоната за мене започна одлично. Бев конкурентен на секоја трка за највисок пласман. Победив на првенството на нашата армија во крос-кантри. Трката се оддржа во касарната во Кичево. Потоа на државното првенство на Македонија во крос-кантри во спринт ... Read More »