Sunday ,05 April 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење (page 25)

Реално Аикидо /Борење

СТРИМ ВО ЖИВО :Од Борбата на Зубаиров за бронзен медал член на БК Вардар 19часот на Европско Првенство

zuba

Стрим на кој ќе можете да ја проследите борбата за медал на нашиот Вардарец Зубаиров со Шпанскиот борач Рама со почеток во 19-00 часот . Нашиот борач денес на Европското првенство за борачи до 23 години кое почна вчера и ќе трае до 29 март во Полскиот град Валбрeжич го имаше своето деби за Репрезенацијата на  Македонија . Во првата борба ... Read More »

Халил Зубаиров од БК Вардар денес со прв настап за Македонија на Европското првенство У-23

coco

Денес на Европскиото првенство за борачи до 23 години кое почна вчера и ќе трае до 29 март во Полскиот град Валбрeжич своето деби за Македонија ќе го има борачот на Б.К Вардар Халил Зубаиров .   Нашиот борач  Зубаиров ќе го има своето деби за нашата земја  во категоријата до 86 килограми – слободен стил на Европското првенство за борачи до ... Read More »

БК Вардар : Можеме до еден медал на европско (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендата Медвед Александар и шефот на стручниот штаб на БК Вардар проф. Пешко

БК Вардар излезе со видување за состојбите во борењето на својата страница Вардар Вристлинг по присуството  на меѓународниот гран при “Медвед“ кој се одржа во Минск-Белорусија   . Состанокот кој се одржа во Минск на меѓународниот гран при “Медвед“ од една страна донесе многу нови идеи и амбиции за развој на Македонскот борење . Од друга страна разочарување во поглед на споредбата ... Read More »

(ВИДЕА)Спектакуларни туширања на Тимур Хамикоев од БК Вардар

Тимур алтанот на БК Вардар!

Видеа од борбите на членот на БК Вардар Хамикоев Тимур кој брилијаше  во борбите кој ги имаше . Борачот на БК Вардар и Македонскиот репрезентативец  имаше фантастичен  настап на Лила Меларкуп во Вестерос, Шведска. На овој турнир Тимур во  првата борба го совлада со т.н технички туш и резултат 10-0 Сим Квиле од БК Атен. Во втората борба го победи со 10-0  Бјерн ... Read More »

Тимур Хамикоев од БК Вардар брилијантен

ss

Алтанот на БК Вардар Хамикоев Тимур брилијаше викендов во борбите кој ги имаше . Македонскиот репрезентативец и член на Вардар имаше фантастичен  настап на Лила Меларкуп во Вестерос, Шведска.Големината на неговите победи се уште поголеми ако се знае дека настапи во повисока категорија до 97кг и во слободен стил а самиот има моменатaлно 88кг што уште толку ја покажува неговата ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) БК Вардар вежби во Снежниот Стокхолм

bk4

Сонот Олимпијада Рио 2016 година тешко се остварува треба многу: напорни , тренинзи , мака , пот и издржливост . Затоа момците од БК Вардар денес имаа тренинг на снежните падини над главниот град на Шведка Стокхолм . На самиот врв на скијачкиот центар “Flottsbro “ во Стокхолм денес тројцата борачи Стефан Пешко (15) Тимур Хамикоев (22) и Кристијан Пешко (19) под ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) БК Вардар :Благодарност до А.Д Вардар за укажаната помош и верба – галерија од Државното изборно првенство

df

Борачкиот клуб Вардар искажува благодарност на довербата , соработката , помошта и вербата до нашиот најголем спортски колектив  А.Д Вардар . Особено до г-н Савовски Марко , г-н Ратко Капушевски , Директорката Нацева Гордана , и легендата на Македонскиот ракомет Индира Кастратовиќ . Се разбира и за сопственикот на трите Црвено- Црни колективи г-н Самсоненко Сергеј . Исто така искажуваат ... Read More »

БК Вардар на Изборното првенство во Борење ,Зубаиров победник во категоријата – 86кг

bk7

На Државното изборно првенство во Борење организирано од Федерацијата на Боречки Спортови на Македонија зема учество и нашиот БК Вардар . Најголем успех имаше нашиот борач во категоријата до 86 килограми  Халил Зубаиров кој го освои првото место во својата категорија . Халил покажа прекрасни перформанси и со туш ја заврши финалната борбата со неговиот ривал Стефан Никовски од тимот ... Read More »

Борачите во посета на С.Ц Јане Сандански

bor2

  Делегацијата на БК Вардар денес беше на посета во С.Ц Јане Сандански домот на Вардар . Борачите Халил Зубаиров и Тимур Кхамикоев заедно со шефот на стручниот штаб на Борачите Професорот Љубиша Пешко  заедно го посетија објектот кој е дом на двете црвено-црни ракометни секции. Се запознаа со капацитетите во овој најмодерен спортски објект во Македонја.Се уверија дека сите ... Read More »

БК Вардар моментален состав

vww

Со појавувањето на Ревитализираниот БК Вардар наместо да се поправи боречката сцена во земјава атмосферата и квалитатот напротив се влоши ситуацијата.Како што не информираат напротив од ФБРМ се работи против интересот на Вардар и борењето во Р.Македонија.Дури и нешто необјасниво се случи се укина Лига-Системот најверојатно поради екстра составот на БК Вардар на чело со шефот на стручниот штаб Професор ... Read More »