Tuesday ,18 September 2018
Последни:
Home > РК Вардар (page 357)

РК Вардар

СЕХА: Дефинирана саатницата за Ф-4 турнирот во Вараждин

vardarfans-aa

Како што веќе е познато завршниот турнир на најдобрите четири екипи во СЕХА-регионалната лига  по втор пат во историјата на ова натпреварување ќе се одигра во Хрватска, за град домаќин е одбран Вараждин. Како сериозен кандидат беше спомнуван и друг град од Хрватска Пореч, но тој не доби доверба за организирање на овој настан и во двата града ќе се играат мечеви од ... Read More »

РК Вардар 2 во сабота во Кавадарци ја продолжува битката за место кое води во супер лигата

vardarfans-21

Во сабота со почеток од 17 часот во Кавадарци, екипата на РК Вардар 2 ја продолжува битката во првата ракометна лига за место кое од следната сезона ќе води во најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушевски во второто пролетно коло ќе гостуваат на екипата на Тиквеш. Во првиот дел од сезоната младите Вардарци забележаа убедлив триумф со резултат 42:19. ... Read More »

СЕХА: Дибиров во идеалната постава за март, Вујо тренер на месецот

qq

“Летачкиот русин“  крилото на црвено-црниот машки ракометен колектив Тимур Дибиров се најде во иделаната седморка  во регионалната  СЕХА Газпром лигата за овој  месец. Овој вардаров играч веќе втор месец е во иделаниот тим на СЕХА Газпром лигата, во која докрај на регуларниот дел  останува да се игра уште еден меч оној во гости каде гостуваме на  Мешков Брест.  Овој меч избраниците на ... Read More »

(ВИДЕО) Атмосферата лани во “Јане Сандански“ на мечот со Висла, на 26.март сите правци водат кон нашиот ракометен храм

vardar-visla-21.03.2015-13151-660x330

Вчера заврши првиот од двата меча во 1/8-финалето од ЕХФ Лигата на шампионите, на истиот Вардар гостуваше во Полска кај екипата на Висла Плоцк. Овој меч заврши реми 30-30, а вече за десетина дена на 26.март се игра пресудниот меч, реваншот во ’Јане Сандански“ на кој ќе треба подршка од скопската публика. Лани се сретнавме исто со овој противник во ... Read More »

Раул Гонзалес: Мислам дека завршивме добра работа

yugo

Црвено-црните одиграа реми 30-30 во 1/8-финалето на ЛШ на гости кај полскиот преставник во елитната лига Висла Плоцк. По мечот имаше стандардна  прес-конференцијата, на која   тренерот Раул Гонзалес изјави дека  неговите играчи постигнаа добра работа, но останува уште едно полувреме во Скопје, тој во изјавата за медиумите вели: Мислам дека завршивме добра работа овде. И двата тима играа многу добро, особено во ... Read More »

Вардарци со една “нога’ во 1/4, Висла немаше сила за цел натпревар

vardrafans-vadrar-edinstven-neporazen-tim-660x330

Вардарци со позитивен резултат се враќаат од гостувањето во Плоцк, откако успеаа да одиграат нерешено на првиот осминафинален дуел. Со пресврт во второто полувреме, нашиот состав со поволен резултат ќе го започне реваншот во Скопје за десеттина дена. Натпреварот со гол го отвори Вардар, кој беше дело на Хорхе Македа. На почетокот Арпад Штербик забележа две одбрани, додека во наредните ... Read More »

Висла не напаѓа со триото Роча, Никчевиќ, и Житников

vardar-visla-21.03.2015-1323

Познат е составот на Висла Плок за денешниот натпревар. Полскиот тим во составот го има најдобриот играч и стрелец португалецот Тиаго Роча, Роча досега има постигнато 57 погодоци за Висла. Висла ќе биде опасна и преку рускиот репрезентативец и долгогодишен член на Медведи Димитри Житников. Житников досега во ЛШ за екипата на Висла има постигнато 44 погодоци. За оваа тројка ... Read More »

Започнува “нокаут“ фазата, Вардар против Висла ја започнува борбата за најдобрите осум во Европа

vardarfans pocnuva bitkata

Денес со почеток од 18:30 часот Вардарци започнуваат нова битка за пласман во најдобите осум екипи во Европа, иако амбициите оваа сезона се многу поголеми. Прва пречка кон остварување на целта, е добро познатата екипа на Висла Плоцк, со која имавме можност да играме и минатата сезона исто така во осминафиналето. Полскиот вицепрвак пред неколку дена ја победи неприкосновената екипа ... Read More »

Познат составот на РК Вардар за натпреварот со Висла Плоцк, без класичен лев бек на овој меч

vardrafans vadrar edinstven neporazen tim

Со почеток од 18:30 часот Вардарци ќе го одиграат првиот осминафинален дуел од ракометната лига на шампиони. Противник е добра познатата екипа на Висла Плоцк. Веќе е познат составот на на црвено-црните за овој натпревар. Тренерот Раул Гонзалес ќе има проблем на позицијата лев бек, откако во игра за денешниот натпревар отпадна и Сергеј Горбок. Претходно знаеме дека ќе недостасува ... Read More »

РК Вардар директно на МРТ – 1

vardarfans-rkvardar-foto

Денеска со почеток од 18:30 часот Вардарци ќе го одиграат првиот осминафинален дуел од ракометната лига на шампиони. Противник е добра познатата екипа на Висла Плоцк. Овој натпревар, како и сите минати, вообичаено ќе оди низ директен пренос на МРТ – 1. 18.00 (МРТ-1) емисија пред ракомет ЛШ – (вод: Г.МИЛКОВСКИ) 18.30 (МРТ-1) ракомет ЛШ 1/8: ВИСЛА П-ВАРДАР – (ком: ... Read More »