Friday ,19 January 2018
Последни:
Home > РК Вардар (page 384)

РК Вардар

Дамјан Трајковски:Турнирот во Белград преставува едно големо искуство за сите нас.

10616597_853706011309098_157863418225328417_n

Кадетите на Рк Вардар овие денови имаа можност да настапат на силен турнир “Трофеј Београд“ во Србија.Екипата на Вардар го освои одличното трето место,што преставува еден голем успех за овие млади надежи. -Турнирот во Белград ни беше прв настап надвор од Македонија. Тоа за нас беше едно големо искуство. Сместувањето и пречекот од домаќинот беше одличен. Во групата ги победивме ... Read More »

Никола Стоилевски:Очекувам да ја освоиме кадетската лига.

1912378_955629041117680_5250103019199232384_n

Момците на Зоран Петковски завршија со натпреварите во кадетската лига за првиот дел од сезоната,каде се наоѓаат на второто место со само еден пораз и пет победи. Лигата брои седум екипи,во која и оваа сезона главни конкуренти за трофејот се Вардар и Металург. Никола Стоилевски има 16 години,и игра на позицијата десно крило. -Мора да се потенцира фактот дека имаме ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар го финишираа првиот дел од сезоната.

1424313_648308761914769_6002747182942976315_n

Со 5 победи и 1 пораз,кадетите на Рк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.Единствениот пораз го доживеаа од екипата на Металург,кој ќе им биде главниот конкурент и оваа сезона во првенството. 1 коло: Вардар-Металург 18:24 2 коло: Зомимак-Вардар 16:37 3 коло: Вардар-Јуниро 46:19 4 коло: Вардар-Гого 45:11 5 коло: Бутел 2014-Вардар 09:37 6 коло: Вардар-Струга 30:23 Кадетите на Вардар ... Read More »

Вардар фанс ви ги честита новогодишните и божиќните празници

10846209_323610624514393_1026151844060374186_n

Редакцијата и екипата на Вардарфанс.мк ви ги честита новогодишните и божиќните празници. Ви посакуваме успешна и среќна работа во новата година.Вардар пред се! Со новости околу Вардар почнуваме на големиот празник Божиќ. 30.12.14 Read More »

Александар Димовски за Вардарфанс:Очекувам уште подобри и поголеми успеси.

10877479_902924533052357_363507801_n

Младите надежи на Рк Вардар успешно го завршија првиот дел од сезоната,каде на шест натпревари забележаа исто толку победи. Имавме можност да разговараме со нивниот капитен,кој даде едно резиме за остварените резултати досега,како и очекувањата од вториот дел за оваа натпреварувачка сезона. Пред почетокот на младинската лига,екипата предводена од Стојан Петрушевски беше на подготовки во Маврово. -Пρвиот дел од сезоната ... Read More »

Младинците на Рк Вардар со максимален учинок,по првиот дел од сезоната.

225431_10151321658609397_1883506600_n

Младинците на Рк Вардар предводени од тренерот Стојан Петрушевски имаат максимален ефект од 6 победи во исто толку натпревари во младинската лига. 1 коло:Рк Вардар-Рк Преспа 2010 35:19 2 коло:Рк Прилеп 2010-Рк Вардар 23:29 3 коло:Рк Вардар-Рк Охрид 2013 36:13 4 коло:Рк Метрополист спорт-Рк Вардар 17:22 5 коло:Рк Вардар-Рк Пелистер 25:13 6 коло:Младост јуниори-Рк Вардар 18:32 Младинците на Вардар го ... Read More »

Борац без шанси против Вардар.

phoca_thumb_l_DD1_4804

Екипата на Рк Вардар со победа ја заокружи оваа година во Ј.Сандански каде беа подобри од екипата на Борац,со резултат 36:31.Иако влегоа отпуштено во натпреварот,момците на Раул Гонзалес сепак не го потценија противникот.Играа колку што требаше за да забележат уште една нова победа во ова натпреварување.Предноста од 2-3 гола,ја одржуваа во текот на целиот прв дел.На полувреме се замина со ... Read More »

Рк Вардар втор пат сезонава, го победи Металург во Сеха лигата.

10384750_544460495656695_8380715049557970321_n

Вардар забележа победа во дербито во Сеха-лигата,против екипата на Металург.Натпреварот се одигра во С.Ц.Борис Трајковски.Црвено-црните имаа постојано водство,и на крај забележаа заслужена победа со резултат 20:26. Само во првите пет минути тимот од автокоманда беше достоен противник,кога резултатот беше израмнет.Можеби клучната предност Вардарци ја остварија во моментите кога направија серија од 0:5,а во која Металург десет минути не успеа да ... Read More »

Рк Вардар со победа се враќа од Русија.

Рутинска победа за црвено-црните на гостувањето во Русија.Иако не беше лесно,сепак Вардар впиша два нови бода со кои остануваат на втората позиција во групата Ц. Домашниот тим го отворија мечот со погодок.Во првите 15 минути следиме изедначен натпревар со менување на водството на двата тима.До крајот на првото полувреме следи доминација на Вардар.Во 26 минута со голот на Прибак,поведуваат со ... Read More »

Рк Вардар им се врати на победите во ЛШ.

IMAG0179

Во еден цврст и тежок натпревар,екипата на Вардар успеа да забележи многу важна победа против екипата на Целје П.Л.Со оваа победа,вардарци се наоѓаат во одлична позиција за задржување на второто место во групата по нејзиното завршување.Како и што најавија играчите и стручните штабови од двете страни дека овој меч ќе биде многу неизвесен и пред се квалитетен за гледање. Црвено-црните ... Read More »