Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 234)

Прв Тим

Моќен, силен и страшен Вардар

vardargans gorbok

Ракометниот шампион на Македонија, екипата на Вардар втор ден тренира во С.Ц. Јане Сандански и полека се загрева за новите предизвици кои им претстојат во сезоната која доаѓа. Можеби никогаш посилен, составот предводен од Раул Гонзалес започна да работи во силно темпо. Клубот е малку поразличен од претходните две сезони, откако стана сопственик господинот Самсоненко. Екипата ја засилија пет нови ... Read More »

Најново издание на емисијата Вардар ТВ (ВИДЕО)

1-vardarfans-660x330

Во најновото издание на емисијата Вардар ТВ, можете да го погледнете извештајот од реванш натпреварот на Фк Вардар во лигата на шампионите, против екипата на Апоел. Потоа најинтересните моменти од сите емисии за изминатата сезона, тука се тимовите на Рк и Жрк Вардар со освојување на двојната домашна круна. Потсетување од гостувањето на капитенот на ракометниот клуб, Филип Лазаров и ... Read More »

Младиот голман Никола Кизиќ, тренира со првиот тим на Рк Вардар

vardarfans kizik

Никола Кизиќ е најновото име кое имаше можност да тренира со првиот тим на Рк Вардар. На вчерашниот тренинг, недостасуваше Милиќ-Џамбо, па неговото отсуство го искористи младиот голман Кизиќ. Исто така и поранешниот голман на првиот тим, а сега на втората екипа Чаневски беше присутен на првиот тренинг. Никола Кизиќ го брани голот на младинската екипа на Вардар и дебитираше ... Read More »

Шампионот го означи стартот на подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

11222458_885705338142980_2398457787025745917_n

Ракометниот клуб Вардар денес ги стартуваше подготовките за новата сезона. На првиот тренинг се појавија сите играчи, кои во претстојната сезона ќе му бидат на располагање на Раул Гонзалес. Тука беа и 5-те нови засилувања, Македа, Деревен, Манасков, Марсениќ и Циндриќ. Сите играчи се здрави и го одржаа првиот тренинг. Единствено на попладневниот тренинг недостасуваше Страхиња Милиќ. Денес со екипата ... Read More »

(ФОТО) Столе Стоилов им посака добредојде на 5те нови соиграчи во РК Вардар

vardarfans fu

Иконата на црвено-црните Столе Стоилов од денес има неколкумина нови колеги во својот табор , тој на истите им посака добродојде во тимот . Стоилов на социјалната мрежа Фејсбук постираше објава со фотографија на која се 5-те нови имиња во вардаровиот тим : Дејан Манасков неговиот репрезентативен колега , Циндриќ , Македа , Марсениќ и Деревен со текст : Добродојдовте ... Read More »

(ВИДЕО) Едно од најдобрите ракометни навивања, против Висла во Ј.Сандански

vardar-visla-21.03.2015-1315(1)

Можеби најдобриот натпревар и најдоброто навивање за изминатата сезона, беше натпреварот на Рк Вардар во 1/8 од лигата на шампионите против Висла Плоцк. Сите се сеќаваме на овој возвратен дуел од 1/8 рунда кога требаше да анулираме минус шест гола, од првиот дуел одигран во Полска. Со поддршката од Комити и останатата публика во спортскиот центар Ј.Сандански успеавме да ја ... Read More »

Македа слета во Скопје, Циндриќ, Марсениќ и Деревен пристигнаа порано

vardarfans makeda

Шпанскиот репрезентативец Хорхе Македа ноќеска околу полноќ слета во Скопје и го комплетираше пристигнувањето на странските засилувања за црвено-црните. Македа е големо засилување за Вардар, кој доаѓа од екипата на Нант. Се работи за играч кој игра добро во двата правци, напад-одбрана. Веќе неколку дена, тука се и останатите играчи кои го засилија клубот за претстојната сезона. Александер Деревен Мијајло ... Read More »

Ракометарите се загреваа, играјќи тенис

vardarfans zagrevanje

Ракометарите на Вардар, Стоилов, Горбок, Шишкарев и новото засилување Деревен се загреваа играјќи тенис. Инаку ракометниот клуб Вардар утре официјално ги стартува подготовките за претстојната сезона. Предпоследниот ден од започнувањето на овие припреми, дел од момците го искористија рекреативно за одигрување на некоја партија тенис. Во пријатна и расположена атмосфера, поминуваат последните денови пред одржувањето на првиот тренинг, во спортскиот ... Read More »

Арпад Штербик: Останувам во Вардар, уште три години

vardarfans-arpad-629x330

Голманската легенда Арпад Штербик минатата сезона дојде во Вардар и веднаш ги освои симпатиите на навивачите. Се работи за еден од најдобрите голмани во светот. Штербик беше главната цел за голманската позиција на господинот Самсоненко, кој не жалеше средства да го донесе во Вардар. Во едно интервју за србски “Дневник“ , Арпад открива дел од плановите за во иднина и ... Read More »

Вардар ќе ја отвори сезоната во Сеха лигата, со дуел против Зомимак

vardarfans seha

Новата сезона во Сеха лигата ќе започне на 28/29 август, без некои поголеми промени од претходната сезона. Лигата повторно ќе брои десет екипи, единствената разлика е што дебитанти во ова натпреварување ќе бидат две нови екипи. Зомимак од Струмица и Спартак од Србија, се новите учесници во оваа Балканска лига. Од минатата сезона ги нема екипите на Металург и Раднички ... Read More »