Monday ,16 July 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 240)

ЖРК Вардар

Кастратовиќ: Се надевам дека салата ќе биде полна и ја повикувам публиката да дојде во што поголем број да не бодри,

vardarfans indira

Во сабота започнува новата сезона во лигата на шампиони за екипата на Жрк Вардар. Ова ќе биде трета среќа да се стигне до Европскиот трон. Вардарки имаа долги подготовки одигрувајќи голем број на пријателски мечеви. Тука беа и “Букурешт трофеј“ и “Вардар турнирот, на кој нашите девојки го освоија првото место. За официјалниот сајт на клубот, во пресрет на мечот ... Read More »

Оваа сезона многу се очекува од најголемото засилувањe летово, Дамњановиќ

vardarfans-damjanovik-zrkvardar

Оваа сезона се чини најмногу Инди и Питлик ќе се ”молат” во новиот наш играч, кој несомнено е и, најголемото засилување ова лето за нас. Се работи за српската интернационалка Сања Дамњановиќ. Дамњановиќ сите ја знаеме како добра ракометарка, посебно од српската репрезентација, во ”дует” со нај звучното наше име Андреа Лекиќ. Таа во Скопје  дојде ова лето, од дански ... Read More »

Набавете карти за мечот со Ѓер , продажбата е во тек

vardarfans 6

Жрк Вардар преку својот веб-сајт извести дека картите за со Ѓер се во продажба. Во нивното соопштение велат: Ги известуваме сите ракометни фанови, кои сакаат да го бодрат Вардар во нашиот прв натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите дека пуштени се во продажба билетите за мечот со Ѓер. Продажбата на билети ќе се одвива на билетарницата на СЦ ... Read More »

Прес-конференција на Жрк Вардар, за натпреварот против Ѓер

vardrafans pres na zrk vardar

Женскиот ракометен шампион, екипата на Вардар утре ќе одржи прес-конференција за првиот натпревар во лигата на Шампионите, против тимот на Ѓер. Пресот ќе започне во 12 и 30 часот, во видео салата( спротивно спротивно од конференциската сала) во С.Ц. Јане Сандански. Првиот меч во новата сезона во најголемото ракометно натпреварување, Вардарки ќе го играат пред својата публика, во сабота со ... Read More »

Два порази за кадетските екипи на Жрк Вардар, во првото првенствено коло

varrdafans start na kadetska liga

Во првото првенствено коло, во кадетската лига за девојки родени 1998 година, нашите две екипи забележаа порази. Вардар има два претставника во кадетска конкуренција, но настапува со екипи кои се за две години помали од останатите тимови. Вардар, генерација “2000“ и Вардар јуниор, ракометарки родени “2001“ година, се двете екипи кои се натпреваруваат во оваа лига. Во првото коло Вардар ... Read More »

Започнува ЛШ во женска конкуренција, доаѓа Ѓер!

12119140_686068491529691_3824634412852775779_n

Конечно од овој викенд се враќаат возбудувањата во новата 2015/16 сезона во Лигата на европските шампионки. Минатата година е добро познато дека нашиот тим го освои 3-то место на последниот фајнл-фор во Будимпешта. Оваа година, нашите девојките мора да одат скалило погоре од предходните две години, кога го освоивме 3-то место, на два пати. Оваа година имаме нешто посилна група од лани. ... Read More »

Дембеле е најпосакувано лево крило во Европа

vardarfans dembele najposakuvano levo krilo

Според анкетата која ја спроведе тимот на ЕХФ, за најпосакуван играч, тренер и сала, Сираба Дембеле од Вардар беше најпосакувана на својата позиција. Испитувани беа тренерите од сите екипи кои се натпреваруваат во лигата на шампиони во женска конкуренција. Требаше да се направи избор за најдобар играч на својата позиција, а тоа да не биде од својата екипа. Убедливо најпосакувана ... Read More »

Маја Китановска: Меѓусебната поддршка не ни дозволи да ја изгубиме надежта за триумф, се до последните моменти

vardarfans-kitanovska-660x330

Викендов стартуваше новата натпреварувачка сезона во женската младинска лига. Ракометарките на Вардар во првото коло беа поуспешни од екипата на Рк Чаир, со минимална победа од 23:22. Се играше цврст натпревар, кој во поголем дел беше израмнет. Двете екипи имаа свој период на игра и предност. Сепак на крај подобро се снајдоа црвено-црните. Благодарение на одличните интервенции на Костовска и ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости: Ивановски, Велковски, Черноиваненко и Ихнева

ggggggggg77777777777777777

Видео од денешната емисија посветена на црвено-црниот свет “Вардар ТВ“ . Во денешната емисија гости од машкиот фудбаски колектив се : Филип Ивановски и Дарко Велковски, а од дамите гостинки во емисјата се Алена Ихнева и Олга Черноиванеко. Покрај овие гостите ќе може да ги погледнете извештаите на РК Вардар од ЕХФ Лигата на шампионите и Сеха-регионалната лига. Мечот на ... Read More »

Младинките на Жрк Вардар со победа ја започнаа новата сезона

vardarfans-00-660x330

Успешен старт на новата натпреварувачка сезона за младинките на Жрк Вардар. Во првото коло на младинската лига, избраничките на Билјана Пецевска остварија минимална победа од 23:22, против екипата на Рк Чаир. Иако потешко од очекувањата, црвено-црните девојки ги впишаа првите бодови на табелата. Натпреварот се играше во С.Р.Ц. Кале. Во првото полувреме се играше доста израмнето на двете страни, ни ... Read More »