Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 82)

Младински лиги

Матеа Спасовска: Во вториот дел од сезоната се надевам дека ќе ги подобриме резултатите

vardarfans matea spasovska

Младинките на Жрк Вардар го завршија првиот дел од сезоната во лигата на второто место. Беа забележани вкупно четири победи и два порази. Лигата ја сочинува само седум ракометни екипи, од тука и малиот број на одиграни натпревари -Генерално сум задоволна од резултатите и игрите на својот тим во првиот дел од сезоната и покрај тоа што изгубивме од Металург а ... Read More »

Распоред на мечевите овој викенд во “Вардар јуниор лигата”

vardrafans-bisinov-26

Овој викенд, поточно во  сабота на  6 февруари  се закажани натпреварите  од петтото коло во  “Вардар јуниор лигата“ во машка и женска конкуренција, кои ќе се одиграат во две сали во С.р.ц. Кале и С.Ц “Јане Сандански“. Во сабота свој натпревари ќе имаат  генерациијата 2000/2001 во женска и генерацијата 2002/2003 во машка конкуренција. Покрај овие дуели во сабота  ќе се ... Read More »

Резултати во женска конкуренција од “Јуниор лигата“

vardarfans rezultati junior liga

Викендов се одиграа натпревари во “Јуниор“ лигата во женска конкуренција, за генерација родени 2000/01 и 2002/03 година. Овие мечеви се играа во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански. Генерација родени 2000/01 година:  Филип – Академија 2 17-14 Делчево – Академија 3 34-8 Кузман – Академија 1 18-6 Генерација родени 2002/03 година: Ново Лисиче – Општина К.Вода 16-10 Кастратовиќ 2002 ... Read More »

Победи за женските екипи на Рк Ново Лисиче и Рк Филип Вардар, во Јуниор лигата

vardarfans pobedi za lisice i filip-vardar

Со дуелот помеѓу екипите на Рк Ново Лисиче-Вардар и Опш. Кисела Вода-Вардар генерација родени 2002/03 година започнаа натпреварите во женска конкуренција, во рамките на Јуниор лигата. Сите мечеви од женскиот дел, беа одиграни во малата сала во С.Ц.Јане Сандански. Вториот меч на програмата беше помеѓу Рк Филип Вардар и Академија 2, во генерација родени 2000/01 година. Заслужена победа за Рк ... Read More »

Рк Урдаревски генер. “2002/03 и Рк Илинден генер. “200/01“ остварија триумф во “Јуниор“ лигата

vardarfans junior liga

Денес во спортскиот ракометен центар Кале се одиграа натпревари од “Јуниор“ лигата во машка конкуренција. Победи забележаа екипите на Рк Урдаревски генер. 2002/03 и Рк Илинден генер. 2000/01. Рк Урдаревски Вардар беа подобри од екипата на Академија1, кои имаа фуриозен старт од шетс последователни голови за водство од 0:6. Академија 1 почна да игра подобро, но доволно само да намали ... Read More »

Еве како младите можат да станат дел од “Ракометната академија на Вардар“

vardarfans-23

 Вардар јуниор лигата е  проект на нашиот црвено-црн шампион каде се вклучени ракометните единици кои се дел од Ракометната Академија на Вардар. Оваа лига почна да фунционира од оваа година. Од нашиот клуб даваат насоки како младите идни членови на вардаровата академија може да се најдат во најголемото спортско семејство. Во истата се вели: Со цел втемелување на Ракометната Академија ... Read More »

Јана Василева: “Јуниор лигата“ претставува можност да се покажат талентите на децата и најдобрите да бидат дел од Вардар

vardarfans jana vasileva

Вардар Јуниор“ лигата продолжува во силно темпо да се игра секој викенд во спортските ракометни сали Кале и Јане Сандански. Сите деца кои имаат желба да се занимаваат со ракомет, ја имат единствената можност преку “Јуниор лигата“ да се натпреваруваат и докажуваат. Учествуваат повеќе од 20 ракометни школи низ цела Македонија, кои се дел од ракометната академија на Вардар. -Впечатоците ... Read More »

Мила Филипова: “Јуниор“ лигата ја гледам како “пат кон успехот” и можност да бидам дел од младинските категории на Вардар

vardarfans mila filipova

Најновиот проект на ракометниот клуб Вардар, т.н.р. “Јуниор лига“ во која се натпреваруваат ракометните школи од цела Македонија, за сега успешно се изведува и реализира. Во “Вардар Јуниор“ лигава се натпреваруваат повеќе од  20 ракометни школи, кои се дел од академијата на Вардар. -Јуниор Лигата која ја организира Рк Вардар претставува одлична прилика за напредување во кариерата. Лигата е одлична ... Read More »

Викендов на програмата во Јуниор лига се мечевите од 4.коло на генерацитее 2000/01 и 2002/03

rrrrrrrrrrrrrrrrr

Викендот кој е зад нас беше првиот во новата година во кој се играа мечеви од Вардар јуниор лигата. Шестиот термин за одигрување на мечеви во вардаровата “Јуниор Лига“ е овој викенд 30/31 јануари и во истиот своите мечеви од четвртото коло ќе ги одиграат генерациите 2000/01 (машка и женска конкуренција) и 2002/03 (машка и женска конкуренција). Истите ќе се одиграт ... Read More »

Рк Кастратовиќ 2 и Опш. Кисела Вода ги поделија бодовите во “Јуниор“ лигата

vardarfans junior liga

Викендов продолжуваат натпреварите во рамките на “Вардар Јуниор“ лигата. Во спортскиот ракометен центар Кале се одигра натпревар помеѓу екипите на Рк Кастратовиќ 2 и Опш. Кисела Вода во женска конкуренција, за генерација родени 20002/03 година. Овој дуел заврши без победник, со нерешен резултат 8:8. Опш. Кисела Вода има за што да жали на овој натпревар бидејќи имаше постојана предност во ... Read More »