Saturday ,21 July 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 82)

Младински лиги

Пет ракометарки на Вардар, земаа поединечни награди на завршниот турнир

vardarfans nagradi na zavrsniot turnir

Младинската екипата на Жрк Вардар предводена од тренерот Билјана Пецевска се освојувачи на второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 1998/99 година. Вардарки во финалниот натпревар беа подобри од екипата на Ѓорче Петров со резултат 20:13. Супериорна игра во текот на целиот меч за нашите девојки, кои имаа постојано водство и на крај сосема заслужено го ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Академија-1 подобра од Академија-2 во мечот за третото место на турнирот “Еден живот, една љубов“

vardarfans-11

Во дуелот за трето место на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 1998/99 година се сретнаа екипите на Академија-1 и Академија-2. Третото место го освоеи екипата на Академија-1 на пенали  . На полувреме резултатот беше 6-5 за Академија-2, а на крајот од мечот резултатот беше 12-12. Погледнете ги фотографиите од овој меч низ објективот на Вардар фанс. Read More »

Младинките на супериорен начин, го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-27

Младинките на Жрк Вардар ја оправдаа фаворитската улога пред почетокот на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 1998/99 година. Тие во големото финале не дозволија никакво изненадување и на супериорен начин ја победија екипата на Ѓорче Петров со резултат 20:13. Се што успеаа противникот да стори на овој дуел е да го израмни резултатот на 1:1 во ... Read More »

Кадетките и младинките на Жрк Вардар се пласираа во финалето на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans finale za kadetki i maldinki

Денес се комплетираа натпреварите од групната фаза за генерации родени 1998/99 и 2000/01 во женска конкуренција на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов. Пласман во големото финале, кое на програмата е утре обезбедија кадетките и младинските на Жрк Вардар. Интересно е тоа што, во големото финале на генерација 2000/01 силите ќе ги одмерат двете кадетски екипи на Вардар, предводени од ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинките на Жрк Вардар делат лекции на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-naslovna

Младинките на ЖРК Вардар денес на   турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ се сретнаа со Академија 2. Мечот кој се играше во малата сала на С.Ц Јане Сандански целосно им припадна на црвено-црните девојки кои доминираа во сите 40 минути од мечот на теренот. Вистинска лекција за Академија беше постигнувањето на тресетината  гола од нашите девојки. Младинките на Вардар овој ... Read More »

Николовска ги предводеше младинките на Жрк Вардар до втората победа на турнирот

vardarfans-20-660x330

Младинките на Жрк Вардар одржаа уште ракометна лекција на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Утрово во малата сала во спортскиот центар Јане Сандански беше совладана екипата на Академија 2, со убедлви резултат од 29:7. Натпреварот започна одлично за нашите девојки кои имаа предност од 6:0. Првиот гол противникот го постигнува, откако црвено-црните остануваат со играч помалку на теренот поради ... Read More »

Две победи за пионерките на Жрк Вардар, во првото коло на турнирот “Вардар,еден живот, една љубов“

vardarfans-pionerki-na-zrk-vardar1-660x330

Пионерките на Жрк Вардар предводени од Драгана Пецевска-Ристова забележаа две победи на стартот на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Оваа генерација родени 2002/2003 година се натпреварува со две свои екипи. Рк Вардар Јуниор во првото коло беше убелдви против тимот на Рк Кастратовиќ Вардар. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 6:21. Уште по првото полувреме беше решено, кој ќе ... Read More »

Младинките на Жрк Вардар, ја победија Академија 1 на првиот ден на турнирот

vardarfans-5-660x330

Младинките на Жрк Вардар денес стартуваа на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ против екипата на Академија1, каде забележаа победа. Конечниот резултат гласеше 28:16. Натпреварот започна со два наши голови, по што противникот го постигна својот прв гол на овој дуел. Уште на почетокот црвено-црните се одлепија на 4:1, а Академија 1 врати со два голови за резултат 4:3. Во ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетките го започнаа турнирот со две победи

vardarfans-9

Две победи за нашите кадетски екипи на стартот на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Рк Вардар беше подобар од Рк Шампион со резултат 25:1, додека Рк Вардар Јуниор беше поуспешен од Рк Вардар Виница со резултат 13:9. Ви ја пренесуваме фотогалеријата од нивните натпревари, кои се одиграа на Кале. Read More »

Кадетките на Жрк Вардар со две победи стартуваа на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans kadetki

Денеска започна турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во женска конкуренција за генерации родени 1998/99, 2000/01 и 2002/3. Двете кадетски екипи предводени од Анжела Платон денес во спортскиот ракометен центар Кале го имаа премиерното издание на овој турнир. Во првиот натпревар на теренот излегоа екипите на Рк Вардар и Рк Шампион, натпревар кој заврши со убедлив триумф на црвено-црните. Инаку на ... Read More »