Thursday ,21 November 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 50)

Младински лиги

Победи во 1.коло за дамите на РК Ѓ.Петров, РК Кале, РК Асови и РК Делчево Вардар на зимскиот вардаров турнир кај генер.2004/05

budi33

Денес стартуваше Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. Денес се играат натпреварите во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играат во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, веќе е одиграно првото коло кое се играше утрово по крајот на истото веќе се познати првите ... Read More »

Утре во Кале и Илинден прв натпреварувачки ден од зимски турнир „Еден живот, една љубов“ (распоред)

zimskii

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ месецов се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, се враќаме со ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Утре истиот го има својот прв натпреварувачки ден. Според распоредот натпреварите ... Read More »

(ВИДЕА) РК Илинден Вардар под полна пареа се подготвува за зимскиот турнир „Еден живот, една љубов“

26001379_10156168543099286_8789854291704285619_n

Еден од проектите на ракометната Академија на РК Вардар зимски турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″, прераснува во традиција.  Идната недела истиот  се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, следи  ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. ... Read More »

Идниот викенд на програмата четврто издание на зимски турнир „Еден живот, една љубов“

papu2

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″, прераснува во традиција.  Идната недела истиот  се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, следи  ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Годинава на турнирот ќе учествуваат 57 екипи од школите ... Read More »

Андријана Будимир: Во Македонија каде ракометот е спорт број еден, има многу талентирани деца

1810-660x330

Андријана Будимир веќе долго време живее во Скопје, каде е многу популарна и ценета во Македонија. Успешно ја води својата ракометна школа “Андријана Будимир“ како и генерацијата на Вардар родени “2002“ година. Вака започнува нејзиното интервју за “Prastanje uspeha“, личноста која “тежи“ две европски титули од лигата на шампиони, со екипата на Кометал и Шлагелсе, која има забележано и преку ... Read More »

Стефани Софтовска: Можноста да бидам покрај мојот тренер, Драгана Пецевска и привилегијата да работам со стручњак како Гонзалес, беа главната причина за моето доаѓање во Вардар

vardarfans-softovska

Стефани Софтовска е дел од ракометниот клуб Вардар, од септември 2016 година успевајќи да стане шампион со пионерките на Вардар во минатата натпреварувачка сезона. Оваа сезона со својот тим се натпреварува во кадетската лига ( каде има постигнато 22 гола во есенскииот дел) во која стана вицешампион, како и во младинската лига каде се наоѓа на второто место. Во следново ... Read More »

Преглед на есенскиот дел за младинките на Вардар, Марија Гоцевска е најефикасна ракометарка во овој состав

vardarfans-mladinki-na-vardar

Младинките на Вардар го завршија есенкиот дел од сезоната на третото место. Младинската женска лига оваа сезона брои седум екипи, а Вардарки моментално се позиционирани на третата позиција. Избраничките на Анжела Платон одиграа седум натпревари, на кои забележаа четири победи и два порази. Загубивме во “сестринскиот“ дуел од екипата на Вардар, како и во дербито против Металург, кој е лидер ... Read More »

Кадетките на Вардар Јуниор се есенски шампиони во својата група, Мирјана Петковска е нивни најдобар стрелец

vardarfans-naslovna

Кадетките на Вардар Јуниор се есенски шампиони во групата 2 од кадетската лига. Избраничките на Драгана Пецевска-Ристова го финишираа овој дел од сезоната на првото место на табелата. Тие заедно со екипата на Куманово имаат идентичен број на освоени бодови, или вкупно 16, но поради подобрата гол разлика, црвено-црните завршија како прво пласирани. Одигравме шест натпревари, на кои забележавме пет ... Read More »

Кадетките на Вардар завршија на 7.место на “Трофеј Белград“, тие на турнирот настапија во конкуренција на повозрасни екипи

lg5

Денес  кадетките на Вардар  на новогодишниот турнир „Трофеј на Белград 2017″ беа дел од  разигрувањето за пласман од 5. до 8. место. Девојките на Драгана Ристoва  се сретнаа со екипата на Крка, во дуел во кој на полувреме губевме во вториот дел се издигнавме и одигравме реми 15-15. По изведување на пеналите бевме поразени. Нашиот противник на почетокот поведе со ... Read More »

(Видео стрим) Кадетките на Вардар се сретнуваат со Крка на “Трофеј Белград 2017″

76

Вчера кадетките на Вардар не успеаја да се изборат со постариот ривал Вождовац 1955 на последниот натпревар од групната фаза на новогодишниот турнир „Трофеј на Белград 2017″. Со поразот од 24 – 19 ( 14 – 9) ни преостанува да разигруваме за пласман од 5. до 8. место. Девојките на Драгана Ристoва ќе се потрудат да дојдат до победа во ... Read More »