Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 3)

Прв тим

Максимовска и Попова, вчера за ривал ги имаа сопствените сестри на мечот со Скопје (Фото)

318353915_10222557294343280_8671606721473337015_n

Вчера во дуелот од 12.коло, на  натпреварот меѓу Скопје и ЖРК Вардар, кој го добија девојките на Царчев со 34-16 имаше несекојдневен момент. Во нашиот тим имаше две девојки кои за ривал од спротивната страна ги имаа сопствените сестри.     Сите четири сестри се запишаа во листата на стрелци, нивните постигнувања се во заградите. Во редовите на Вардар игра ... Read More »

ЖРК Вардар со гостинска победа кај Скопје

000000000000000

Девојките на Царчев, денес гостуваа кај екипата на ЖРК Скопје на дуел од сениорската лига. Вардарки на натпреварот дојдоа до победа со резултат 34-16 на ова гостување во салата „Форца“ во Скопје. Започнавме со по еден гол на двете страни за почетни 1-1, домаќинот парираше се до 3-4. Потоа следена минути на нашата екипа, вардарки влегоа во серија  1-6 и ... Read More »

Младинките ја „потопија“  Стружанка, Ѓорѓиевска блесна со 13.одбрани

444444444444444444444

Денес, во рамки на 1.коло од групата-А во младинската лига, ЖРК Вардар ја пречека екипата на Стружанка. Со убедлива игра вардарки дојдоа до победа со резултат 33-16. Гостинот на почетокот успеа да парира се до  резултат 4-4, потоа следена наши минути. Одличната одбрана на вардарки и расположената на голот Ѓорѓиевска на ривалките им ги затворија сите приоди кон нашиот гол, ... Read More »

ЖРК Вардар во недела гостува кај Скопје

131

ЖРК Вардар во следнито, 12то коло   од групата-А во женската сениорска конкуренција, кое ќе се игра утре и задутре ќе биде гостин. Девојките на Александар Царчев ќе гостуваат кај екипата на ЖРК Скопје, натпреварот е закажан за задутре, недела (11/12/2022). Средбата која ќе се одигра во салата „Форца“ во Скопје е закажана со почеток во 17 часот и 30 минути. Вардарки  ... Read More »

Преглед 11.коло! Сите фаворити со лесни победи, вардарки остануваат на врвот

5555555555

Вчера и завчера се одиграа дуелите од 11.коло во женската сениорска ракометна Група-А каде што настапуваат девојките на Царчев Александар. Вардарки, но и останатите конкуренти за врвот дојдоа до лесни победи во оваа рунда над ривалите. Ова се постигнатите резултати: 08/12/2022 ЖРК КУМАНОВО – ЖРК СКОПЈЕ 41 – 20 08/12/2022 РК СПАРТАК – ЖРК ШАМПИОН 24 – 30 07/12/2022 ЖРК ЧАИР – ... Read More »

ЖРК Вардар ја “штиклираше” и Гевгелија, Миновска со “9-ка”

received_565788488720509

Попладнево, ЖРК Вардар,  ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија  од истоимениот град. Натпреварот се играше во салата „Круме Кепески“ и на истиот црвено-црните дами дојдоа до сигурна победа со резултат 33-17 (17-09). Првиот дел на оваа средба од 11.коло започна со наша иницијатива, но гостинот парираше и не ни даваше да се одлепиме резултатски се до 7-6. Следеше наша серија 7-1 по ... Read More »

(Стрим) ЖРК Вардар-Гевгелија 16:30 часот

310310702_1074096149964619_7459990032205798572_n-660x330

ЖРК Вардар, денес  (среда, 07/12/2022) во дуел од 11.коло во Групата-А  ќе ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија  од истоимениот град. Натпреварот кој се игра во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода е закажан со почеток во 16-30 часот. *Натпреварот може да се гледа на следниот ЛИНК! Read More »

Денес, Вардар домаќин на ЖРК Гевгелија

zrk

Денес и утре во групата-А кај женските ракометни сениорски екипи на програмата е 11.коло од лигата. Во оваа рунда црвено-црните дами ќе бидат домаќини. ЖРК Вардар, денес (среда, 07/12/2022) ќе ја пречека екипата на ЖРК Гевгелија  од истоимениот град. Натпреварот кој се игра во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода е закажан со почеток во 16 часот и ... Read More »

Преглед 10.коло! ЖРК Вардар и покрај одложениот дуел останува лидер со меч помалку

310331766_1074099666630934_1660824042087359146_n

Викендов се одигра 10-то некомплетно коло во групата-А од женската сениорска ракометна лига. Мечот Чаир-Вардар е одложен бидејќи домаќинот настапува во ракометна европа. Постигнати се следните резултати во останатите три меча: 04/12/2022 ЖРК СКОПЈЕ – РК СПАРТАК 34 – 26 03/12/2022 ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – ЖРК ШАМПИОН 34 – 22 03/12/2022 ЖРК ГЕВГЕЛИЈА – ЖРК КУМАНОВО 21 – 22 Вардарки ... Read More »

Преглед 9.коло! Вардар на врвот, Чаир зад нас, Куманово заостанува

310060454_1074095776631323_8024076628058410177_n

Изминатиот викенд се одигра 9.коло во женската група-А, Вардар во еден возбудлив дуел го совлада тимот на Пелистер, во дербито на домашен терен Куманово беше совладано од Чаир. Вака изгледаат резултатите од оваа рунда: 27/11/2022 ЖРК КУМАНОВО – ЖРК ЧАИР 29 – 32 26/11/2022 ЖРК ШАМПИОН – ЖРК СКОПЈЕ 24 – 25 26/11/2022 ЖРК ВАРДАР – ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 31 ... Read More »