Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 30)

Прв тим

Познати судиите за Куп турнирот во Групата-А каде ќе настапи ЖРК Вардар

y1-660x330

Купот  на Република Македонија во ракомет кај дамите ќе се игра во две фазни, во првата фаза ќе се игра во квалификациски групи, четири на број чии победници ќе обезбедат место на завршниот Ф-4 турнир. ЖРК Вардар е дел од Групата-А со тимовите на Ѓорче Петров, РК Кузман и Стружанка. Ќе се играат во исти ден најпрвин полуфинални натпревари чии победници ќе се најдат во ... Read More »

КУП: Вардар против Стружанка, Ѓорче против Кузман, победниците во меѓусебен дуел ќе го дадат патникот на Ф-4

275602673_972381203406607_1015741068493694461_n

Купот  на Република Македонија во ракомет кај дамите ќе се игра во две фазни, во првата фаза ќе се игра во квалификациски групи, четири на број чии победници ќе обезбедат место на завршниот Ф-4 турнир. ЖРК Вардар е дел од Групата-А со тимовите на Ѓорче Петров, РК Кузман и Стружанка. Ќе се играат во исти ден најпрвин полуфинални натпревари чии ... Read More »

Преглед 5.коло плеј-оф! Вардар падна на 4.позиција, Ѓорче Петров е лидер

274979974_1403943736726869_206844108411481048_n-660x330

Изминатиот викенд кај дамите во сениорската ракометна лига се одиграа дуелите од плеј-офот. Тимовите на Чаир, Ѓорче Петров и Металург на дуелите на домашен терен на кои беа фаворити дојдоа до победи во оваа рунда. ЖРК Вардар гостуваше во Куманово во дербито, во овој важен дуел бевме поразени. Имавме реми  на 5.секунди до крајот на натпреварот, домаќинот во успеа да ... Read More »

Вардар совладан со звукот на сирената од ЖРК Куманово

y1

ЖРК Куманово,  денес во салата „Перо Наков“ во истоимениот град го пречека црвено-црниот тим предводен од Драгана Ристова и Александар Царчев во дербито на колото од плеј-офот. ЖРК Вардар на овој важен дуел беше поразен со 29-28 со удар во последната секунда (14-14). Отворивме подобро и поведовме со два гола, веќе во 5.минута со вториот погоден пенал по ред на ... Read More »

Дерби, Куманово-ЖРК Вардар 18 часот (Видео стрим)

274979974_1403943736726869_206844108411481048_n

ЖРК Вардар денес, сабота (12.март) гостуваат во градот Куманово кај истоимениот женски ракометен состав на дербито од 5.коло во пплеј-оф сегментот. Дуелот е важен за титулата, во моментов кумановчани се на бод пред нас на табелата.  Натпреварот кој ќе се игра во салата „Перо Наков“ во Куманово е закажан со почеток во 18-00 часот. *Ова ракометно дерби може да го погледнете на следниот ЛИНК! Read More »

Преглед 4.коло Плеј-оф! Ѓ.Петров го совлада Вардар во дербито, другите фаворити со гостински победи

275351286_487229412845261_6018084340860157332_n

По крајот на ЕХФ-неделата се одигра 4.коло во женскиот плеј-оф во сениорската ракометна лига. Тимовите на Чаир, Куманово и Металург дојдоа до победи во гости во оваа рунда. Во дербито Вардар го пречека Ѓорче Петров, добро отворивме водевме и со 12-6, а на пауза заминавме со 13-9. Ривалот во вториот дел направи пресврт и не совлада со 23-25 на оваа ... Read More »

ЖРК Вардар во дербито гостин на Куманово

275603450_518531893233116_2927145329039029985_n

ЖРК Вардар по вчерашното дерби на домашен терен со тимот на Ѓорче Петров-ЖРК, по само ден одмор веќе утре го очекува ново дерби во плеј-офот за титулата во женската ракометна сениорска лига. Девојките на Ристова Драгана и Александар Царчев, утре, сабота (12.март) гостуваат во градот Куманово кај истоимениот женски ракометен состав на дербито од 5.коло во пплеј-оф сегментот. Дуелот е важен ... Read More »

Ѓорче Петров му го нанесе првиот пораз на ЖРК Вардар во плеј-офот

275518226_518531419899830_1906709478622221954_n

Денес во Спортскиот центар „Јане Сандански“ пред солиден број на публика за женската сениорска лига, ЖРК Вардар во дербито од плеј-офот го пречека тимот на Ѓорче Петров-ЖРК. Ривалот успеа со пресврт да дојде до победа со резултат 23-25 (13-9). Првиот дел започна со гол на Костовиќ и изедначување на гостите (1-1), по што со одлична одбрана на девојките и интервенции ... Read More »

(Видео стрим) ЖРК Вардар-Ѓорче Петров 17:00 часот

00000000000000000

Лидерот на табелата во плеј-офот, ЖРК Вардар  го  очекува дербито во 4.коло, на нас ни гостува тимот на Ѓорче Петров-ЖРК, екипа која е на втората позиција на табелата на местото зад нас.  Натпреварот е закажан за денес, четврток (10,март) во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, истиот ќе го има својот почеток во 17-00 часот.   *Натпреварот во живо може да ... Read More »

Прв сериозен предизвик во плеј-офот, лидерот Вардар во дербито домаќин на Ѓорче-ЖРК

111111111111111111111111

По три кола во плеј-офот девојките на Ристова Драгана и Царчев Александар се лидери на табелата во плеј-оф сегметот со 13.бода. Отворивме со 3/3 во воведните кола, сега не очекува дербито во 4.коло. На нас ни гостува тимот на ЃорчеПетров-ЖРК, екипа која е на втората позиција со 11.бода. Натпреварот е закажан за задутре, четврток (10,март) во Спортскиот центар „Јане Сандански“ ... Read More »