Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 625)

Tag Archives: Slider

“Златните момчиња“ на Арсовски ја освоија Бугарија, гордо и храбро ги одбранија црвено-црните бои

vardarfans gordi vardarci

Напорната работа и труд исплива на површина на турнирот во Сандански (Бугарија). Во периодот од 17-21 февруари нашите млади фудбалски надежи надежи родени 2004 година беа дел од силен меѓународен турнир. Во конкуренција на десет екипи, вклучувајќи ги и двата најсилни Бугарски тимови, Вардарци на крајот го освоија првото место. Избраниците на Филип Арсовски покажаа квалитет, моќ, зрелост но пред ... Read More »

Радичевиќ за Вардар Фанс: Им покажавме на сите кои не веруваа во Вардар, дека оваа екипа е “институција“ и дека ние сме желни и гладни за победи и успеси

vardarfans radicevic

Вардарки конечно го пронајдоа “лекот“ за екипата на Будуќност и ја совладаа во спортскиот центар Јане Сандански. Во еден возбудлив и неизвесен натпревар, во завршните пет минути црвено-црните направија голем подвиг, успевајќи од негатива да дојдат до предност, која ја задржаа до самиот крај. Херој во триумфот на нашиот ракометен шампион, беше голманката Амандин лејно, која го заврши дуелот со ... Read More »

Стефан Тасев: Наградата која ја добив на овој турнир значи дека сум постигнал многу за пола година

vardarfans stefan tasev

Фк Вардар генерација родени “2004“ се вистински херои за црвено-црното семејство. Во периодот од 17-21 февруари, заедно со генер. “2005“ беа дел од силен меѓународен турнир во Бугарија. Избраниците на Филип Арсовски направија голем успех, освојувајќи го првото место на истиот. Тие во големото финале беа подобри од екипата на ЦСКА од Софија со резултат 1:0. Претходно во полуфиналниот дуел, ... Read More »

Црвено – црн викенд

vardarfans zrk-35

Овој викенд беше дефинитивно црвено – црн викенд. Сите три главни екипи на Вардар издвојуваа многу значајни и пред се тешки победи. ФК Вардар ја имаше најлесната задача пред своите гледачи да го победи тимот на Ренова од Тетово. Вардарци тоа го направија на многу професионален начин, вчера на Арената Филип II убедливо беше совладан тимот на Ренова со 4:1. ... Read More »

Барселона се поблиску до 1/4, Вардар влегува во борба за треттото место на табелата

vardarfans 12 kolo grupa b

Викендов се комплетираше 12 коло во групата Б од лигата на шампиони во машка конкуренција. Победи забележаа екипите на Вардар, Киелце, Барселона и Монпелје. Вардарци стигнаа до седмата победа во групата, откако во С.Ц. Јане Сандански беа подобри од екипата на Кристијанштад. Шведскиот шампион малку не “намачи“, но сепак најважно е што на крајот ги освоивме двата бода, кои се ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар убедливо ја започна пролетта

vardarfans-fkvardar

ФК Вардар убедливо ја започна пролетта. Црвено – црните убедливо го добија воведното коло во ПМФЛ, вчера на Градскиот стадион совладан беше тимот на Ренова со резултат 4:1, со што се зацврстивме на лидерското место на  табелата. Ви ја прикажуваме нашата фотогалерија од овој натпревар. Read More »

Сара Митова: Верувам во секоја од девојките дека ќе одиграме добар и борбен натпревар

vardarfans-sara-mitova-660x330

Утре со почеток од 18:30 часот во спортскиот центар Јане Сандански, екипата на Жрк Вардар Јуниор ќе го одигра првиот натпревар во рамките на 1/4 од Челинџ купот. Противник е екипата на Карпати од Украина. Во таборот на Јуниор се свесни за значањето на овој двомеч, кој е историски за успехот на овие млади ракометарки. Во пресрет на овој дуел ... Read More »

Кастратовиќ: “Дуду“ беше нашиот лидер – Дамњановиќ: Среќна сум што успеавме да победиме

vardarfans pobeda za zrk vardar

Голема победа за нашиот женски ракометен шампион. Конечно падна Европскиот прва, екипата на Будуќност со наведнати глави замина вечерва од Скопје. Во една интересна завршница, Вардарки имаа фуриозни пет минути, кога успеаа да направат пресврт и да забележат триумф. На прес-конференцијата после мечот, пред медиумите се обратија Индира Кастратовиќ и Сања Дамњановиќ. -Знаевме што нѐ очекува, ни доаѓа европскиот шампион, ... Read More »

(ФОТО) Победничко селфи на Жрк Вардар

tzz

Вечерва конечно ЖРК Вардар го победи Будуќност во својот десети меѓусебен дуел. Честитки за нашите девојки, кои ја забележаа третата победа во низа. Црвено-црните однесоа победа во овој меч од ЕХФ лигата шампионките со резулат 26-24. По крајот на мечот девојките направиа победничко слефи кое може да го погледнете во продолжение : Read More »

ЖРК ВАРДАР го победи Европскиот шампион Будуќност!

vardarfans zrk-35

Пред повеќе oд 4.000 гледачи Вардар и Будуќност ги одмерија силите по втор пат оваа сезона. Конечно ЖРК Вардар го победи Будуќност во својот десети меѓусебен дуел. Честитки за нашите девојки, кои ја забележаа третата победа во низа. Натпреварот започна добро за нашиот тим. Лазовиќ започна во добро издание, постигна 2 погодоци, од 2 обиди. По десет минути игра Вардарки ... Read More »