Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 115)

У-19

Младинците на Вардар поразени од Металург.

10592905_961613407198005_5760024539126050035_n

По поразот од Работнички минатото коло,екипата на Фк Вардра У 19 предводени од Петар Ѓоргиевски забележаа нов пораз на домашен терен,против екипата на Металург со резултат 2:3.Стрелец на двата гола за Вардар беше Енсер Сулејмани во 38 и 75 минута.По четири одиграни кола младинците на Вардар,имаат скор од две победи и два порази,и една победа во купот на Македонија. Во ... Read More »

Фк Вардар У 19 со прв пораз во првенството.

10155623_810062542389901_6178631439848409253_n

Младинците на Фк Вардар У 19 го забележа првиот неуспех, за оваа нова фудбалска сезона.Натпреварот се одигра на стадионот на Алумина,каде екипата на Работнички беа подобри од врсниците на Вардар забележувајќи победа од 2:0.По двете воведни кола и двете победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П. во првенството,и против Хоризонт Турново во купот на Македонја,момците на Петар Ѓоргиевски го доживеаа првиот ... Read More »

Филип Стојановски:Куп натпреварите секогаш се тешки.

10505385_900846849934577_1461569853990682870_n

Момците на Петар Ѓоргиевски продолжуваат со убедливи игри и во Купот на Македонија.По двете победи во првенството,екипата на Фк Вардар У 19 продолжуваат во ист ритам и во купот.Противник во 1/16 беше екипата на Хоризонт Турново.Натпреварот се одигра во Струмица,на кој црвено-црните остварија победа со резултат 0:3.Стрелци на головите беа Филип Стојановски(2) и Петар Петковски. -Куп натпреварите секогаш се тешки,особено ... Read More »

Петар Петковски за Вардарфанс:Бевме за нијанса подобри.

10846580_10201962243777432_1998606968_n

Членот на Фк Вардар (У 19) и на Фудбалската репрезентација на Македонија до 18 и 19 години,Петар Петковски беше стрелец на еден од головите за Вардар кои остварија нова победа во младинската лига.Вардарци во второто коло на домашен терен беа подобри од своите врсници од Македонија Ѓ.П победувајќи со 2:0. -Мојот првенец во оваа сезона,токму против екипата во која израснав ... Read More »

Фк Вардар(У 19) продолжуваат победнички.

10559844_1537610919793677_3539854111656976503_n

Екипата на Фк Вардар(У 19) запишаа нова победа,овој пат на домашен терен против екипата на Македонија Ѓ.П. со резултат 2:0.Повеќе од заслужена победа на овој меч за црвено-црните,кои покрај двата гола дело на Аломеровиќ и Петковски,имаа уште неколку одлични шанси да постигнат гол и да забележат поубедлива победа. Токму стрелецот на еден од головите,Сабахудин Аломеровиќ ја има првата шанса на ... Read More »

Кристијан Апостоловски за Вардарфанс:Среќен сум што го започнавме првенството со победа.

10451729_811666518853956_8932842571609063397_n

Младинците на Фк Вардар (У 19) со победа ја започнаа новата сезона,на гостински терен против екипата на Пелистер.Противничката мрежа два пати ја затресе Кристијан Апостоловски,а еден гол постигна Кристијан Николовски.Момците ги предводи тренерот Петар Ѓеоргиевски. -Пресреќен сум што го започнавме првенството со победа,и успеавме да го победиме вечниот ривал,екипата на Пелистер во Битола.Секако дека резултатот задоволува,цела екипа изигра агресивно и ... Read More »

Младинците на Вардар освојувачи на “Скопје куп 2014“

10527289_296105807228819_5656594654430133507_n

Младинците на Фк Вардар генерација 97 предводени од Петар Ѓеоргиевски се победници на меѓународниот турнир “Скопје куп 2014“ кој од 24-29 јули се играше на неколку фудбалски терени во Скопје.За да стигнат до големото финале во кое ја совладаа екипата на Војводина од Србија со 1:0,претходно во групната фаза одиграа четири натпревари.Во првото коло отворија токму против екипата која и ... Read More »

Подготвителни натпревари на Фк Вардар(У 19) пред почетокот на сезоната

u-19

Резултатите од подготвителните натпревари на момците на Петар Ѓеоргиевски се следниве: 1.ФК Вардар-Фк Гостивар 3:0 2.Фк Вардар-Шкендија 3:3 3.ФК Вардар-Фк Работнички 2:1 ( М.Матиќ и З.Недевски) 4.ФК Вардар-Фк ССК Драчево 3:1( Ѓорѓи Малов(2) и Стефан Ѓеоргиевски Шампиони во својата генерација на “Скопје куп 2014“ со следниве резултати: 1.ФК ВАРДАР-Фк Војводина 2:2 (Петар Петковски и Сабахудин Аломеровиќ) 2.ФК Вардар-Фк Академија Пандев ... Read More »