Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > ФК Вардар (page 523)

ФК Вардар

Никола Димовски за Вардарфанс:Не успеавме да ја задржиме предноста.

577058_358021034302147_75830366_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во третото коло на младинската лига,во својата генерација одиграа нерешено 1:1 со екипата на Работнички.Ова е прво реми за момците на Ане Андоновски од почетокот на новата фудбалска сезона.Во првите две кола оставрија убедливи победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П.Минатиот викенд успеаа да ја поминат првата пречка во купот на Мкедонија совладувајќи ја екипата ... Read More »

Дејан Маркоски:Ја продолживме серијата на победи.

10653416_1464524440476787_5519525795013513887_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Филип Таневски за Вардарфанс:Целосна доминација на Вардар.

10841316_855428747811578_1756539756_n

Овој викенд се играа натпреварите од 1/16 од купот на Македонија,во кој настапија и генерациите на Фк Вардар.Екипата на Фк Вардар У 17 за противник ја имаше екипата на Ренова.Натпреварот се одигра на игралиштето на Локомотива,во кој Вардарци забележаа убедлива победа и се пласираа во следната фаза на ова натпреварување.Крајниот резултат гласеше 4:0 во корист на Вардар.На овој дуел капитенот ... Read More »

Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.

10636344_958515364175317_4761696109526621075_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Андреј Милевски за Вардарфанс:Подобрата физичка подготвеност го реши натпреварот

10822638_488040024667088_1283734144_n

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го ... Read More »

Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.

10553401_653722374722780_3991263349822520366_n

Момците на Ане Андовски остварија највисока победа од сите Вардарови генерации,на стартот на новата сезона,победувајќи го вечниот ривал Пелистер на домашен терен со резултат 4:1.Иако гостите од Битола поведоа на стартот на дуелот,тоа не ги запра црвено-црните во продолжение на натпреварот да направат пресврт и да ја наполнат противничката мрежа.Головите за Вардар ги постигнаа Дејан Марковски(2), Никола Серафимов и Никола ... Read More »

Подготвителни натпревари на Фк Вардар У 17 .

10609508_779772395399892_3710850690167031415_n

Екипата на Фк Вардар У 17 во подготвителниот период ги оствари следниве резултати: 1.Фк Вардар-Фк Цементарница 5:0 (П.Јанковски,А.Милевски М.Гурмушевиќ(2) и Н.Димовски) 2.Фк Вардар-Фк Дрита 7:0 3.Фк Вардар-Фк Милано(кадети) 1:2 “Скопје куп 2014“ 1.Фк Вардар-Фк Охрид 2:1 (Д.Марковски и С.Петревски) 2.Фк Вардар-Фк Реал Ниш 1:2 (Н.Петковски) 3.Фк Вардар-Фк Шкендија 0:0 4.Фк Вардар-Фк Осијек 0:1 ЗА ПЛАСМАН:Фк Вардар-Фк Славија Софија 1:1  ( ... Read More »

Фк Вардар генерација 2002, убедливи против Нова Колонија

10751969_402315006582955_743189364_n

Екипата на Фк Вардар генерација 2002 предводени од тренерот Павел Неделковски одиграа пријателски натпревар против екипата на Нова Колонија,на која остварија убедлива победа од 7:0.Натпреварот се играше по 25 минути во двете полувремиња.На овој дуел дури пет пати во листата на стрелците се запиша Марио Илиевски, а два гола постигна и Леонид Игњатов. Натпреварот се одигра на помошното вештачко игралиште ... Read More »

Слободан Мутибариќ за Вардарфанс:Децата играа од срце за Вардар.

10438826_322387787909011_1919061651_n

Генерациите на Фк Вардар родени 2003 и 2004 година,беа учесници на силен меѓународен турнир кој се одржа во Благоевград(Бугарија). -Одличен турнир со јаки меѓународни екипи.Децата дадоа се од себе,и можам да кажам дека играа од  срце за Вардар.Една победа им фалеше на двете екипи да влезат во полуфиналето.Ц.Ѕвезда освои во генерација 2003,со нив изигравме 0:0,а екипата на Војводина освои кај ... Read More »

Генерациите на Фк Вардар родени 2003 и 2004 на меѓународен турнир во Благоевград

10668570_373514816129641_388992333_n

Генерациите на Фк Вардар родени 2003 и 2004 година,беа учесници на силен меѓународен турнир кој се одржа во Благоевград(Бугарија). -Екипата на Фк Вардар 2003 на турниров ги остварија следните резултати: 1.Вардар-Ботев Пловдив 1:0 2.Вардар-Левски  0:2 3.Вардар-Ц.Ѕвезда 0:0 4.Вардар-Пирин 3:0 5.Вардар-Ботев Пловдив 0:2 -Генерацијата на Вардар родени 2004 година ,ги забележаа овие резултати: 1.Вардар-Ботев Пловдив 1:1 2.Вардар-Левски 1:2 3.Вардар-Ц.Ѕвезда 3:3 4.Вардар-Арис ... Read More »