Monday ,16 July 2018
Последни:
Home > ФК Вардар (page 538)

ФК Вардар

Утре црвено-црна доминација на малите екрани : Вардар ТВ, пренос ФК Вардар и за крај пренос РК Вардар од Франција

vardarfans-tri-logovci-660x3301

Утре е ден резервиран за следење на ТВ- преноси од гостувањата и уживање за најголемите љубители на црвено – црните бои. Нашите два машки колектива гостуваат во текот на утрешниот ден , а од двете гостувања ќе може да проследите директен пренос. Фудбалерите гостуваат во село Боговиње меч од 7-мото коло во домашната фудбалска лига овој меч ќе може да го ... Read More »

Вардарци имаат три победи, на последните пет меча против Ренова

vardarfans- fk

Како што е добро познато утре ќе се одигра новото коло во ПМФЛ. Нашиот тим и гостува на Ренова. Овој натпревар ќе се одигра на стадионот во С. Боговиње од 15 часот и 30 минути. Статистиката пред натпреварот го говори следново: Вардарци секогаш кога играат против Ренова играат потешко од очекувањата, па така на последните пет натпревари на овие два ... Read More »

Фудбалско – ракометен викенд за Црвено – Црната армија навивачи!

11222650_10153825196735348_1503835651826030932_n

Овој викенд конечно ќе биде побогат за Црвено – Црната армија навивачи на Вардар. Покрај ФК Вардар, кој го гледаме веќе константно секоја седмица, од овој викенд започнува и РК Вардар, со големите возбудувања во Л.Ш. И двете наши екипи в недела ги играат своите натпревари. ФК Вардар во недела, од 15 часот и 30 минути и гостува на Ренова, ... Read More »

Кирил Китановски-Очекуваме тежок натпревар со Шкендија ,но одиме на победа

vardarfans-

Кадетите на ФК Вардар утре во рамките од петото коло од македонската кадетска лига гостуваат кај тимот од Тетово екипата на Шкендија. Нашите момци ќе атакуваат на петта победа од исто толку одиграни мечеви. Во досегашниот дел од сезоната оваа категорија има 100% учинок. За очекувањето од утрешниот дуел со врсниците од Тетово со нас свое мислење сподели  младата надеж ... Read More »

Личина: Одиме на три бода во Тетово, ние сме Вардар!

11149450_462718753900856_5458217751222253056_n

Овој викенд нашиот младинскиот тим го игра натпреварот од 5-то коло во младинската конкуренција. Овој викенд младинците на Вардар ќе имаат тешка задача, на гости против Шкендија. Есмин Личина за нашиот сајт пред натпреварот ги истакна следниве импресии: Вардар Фанс: Се подготвувате ли за натпреварот, мотивирани ли сте, да го дадете максимумот од себе, за нова победа на овој вардаров тим? ... Read More »

Томе Пачовски: Со Седлоски сме нова екипа, тој ни наметна победнички менталитет

tome

Капитенот на Македонската А-селекција и голман на ФК Вардар во пресред на Супер-куп дуелот со романтичарите даде изјава за сајтот на ФФМ. Тој во истата го дава своето видување за овој дуел кој носи пехар ,Пачовски вели: Ќе биде многу тежок и неизвесен натпревар, како и сите дуели со Работнички. Нашиот противник има многу добри играчи кои што се покажаа ... Read More »

(ВИДЕО)Младиот вардарец Петар Петковски стрелаше против БиХ

vardarfans-se2-660x330

Македонската репрезентацијата У-19 издвојува сигурна и убедлива победа од 4:1 над селекцијата на Босна и Херцеговина на тест-дуелот одигран на стадионот во Ѓорче Петров. Капитенот на оваа селекција и играч на ФК Вардар Петар Петковски одигра одлична средба. Петар Петковски погоди еднаш во противничката мрежа и еднаш асистираше на оваа пријателска средба. Тој за првиот гол одлично се снајде во 16-те метри на ... Read More »

Шулески ќе ја дели правдата во Боговиње

vardarfans-01

Фудбалската федерација за мечот во недела кој ќе се игра во Боговиње помеѓу домаќинот Ренова и нашиот црвено – црн фудбалски колектив за делител на правдата го делегираше Шулески Стефче од Охрид. Во арбитрирањето на дуелот од ова седмо коло на Шулевски ќе му помагаат Негриески Кирил од Струга и неговиот сограѓанин охриѓанецот Тодоровски Жарко. Дуелот се игра во недела ... Read More »

Противник на младите генерации овој викенд екипата на Шкендија

vardarfans-serafimov-470x330

Младите генерации на ФК Вардар овој викенд пред себе ќе имаа тешка задача. Сите младински категории овој викенд ќе се сретнат со тимот на Шкендија. Пионерите и пом.пионери ќе ги одиграат своите мечеви на домашен терен, додека пак младинците и кадетите ќе играат на гости во Тетово. Очекуваме уште еден одличен викенд за нашите млади момци,  да дојдат до нови ... Read More »

Ќе има пренос од Боговиње од гостувањето кај Ренова на ФК Вардар

vardarfans ssssssssssssssssssss

Вардар во рамките на седмото коло од првата лига во недела гостува кај тимот на Ренова која бидејќи не може да игра на својот домашен терен кој се реновира како алтернатива го одбра шарпланинското село Боговиње. Мечот ќе се игра на теренот на тимот кој беше кратко во ПМФЛ  и сегашен второлигаш екипата на ФК Дрита. Од овој меч како ... Read More »