Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Интервјуа (page 46)

Интервјуа

Јуре Доленец за Вардарфанс:Голманите и одбраната ќе го решат натпреварот.

156587_4573509976418_71931446_n

Утре во С.Ц.Јане Сандански ќе се одигра нов натпревар во Лигата на Шампионите. Противник на Вардар е лидерот во Франција, екипата наМонпеље. Словенскиот интернационалец во редовите на Монпеље,  даде едно свое видување за утрешниот натпревар помеѓу овие две екипи. Што очекувате од натпреварот против Вардар? -Ние ќе дадеме се од себе. Сигурно е дека во Скопје, екипата на Вардар е ... Read More »

Драгана Петковска:Им благодарам на моите соиграчи и публиката за подршката.

10387407_807477199304960_1284002628894782147_n-660x330

Драгана Петковска има само 18 години, и од оваа сезона имаме можност да ја гледаме во првиот тим на Жрк Вардар. Изминатите две сезони настапуваше за втората екипа на Вардар. Вардар Фанс: Од кога почнавте да се занимавате со овој спорт, и од каде потекна желбата за ракомет? -Драгана П: Со ракометот прв пат се запознав во 6-то оделение на ... Read More »

Марија Дамовска:Многу научив од овој турнир.

10444640_898831163481580_2026980812954811138_n

Пионерките на Жрк Вардар генерација 2000/2001 го освоија второто место на завршениот турнир Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Марија Дамовска е  член токму на пионерките на Жрк Вардар и голема надеж на овој клуб и Македонскиот ракомет.Има 14 години и настапува на позицијата среден бек. Кога се случуват твоите први почетоци со ракометот? - ... Read More »