Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Интервјуа (page 45)

Интервјуа

Горан Симиќ за Вардарфанс: Оваа сезона одиме чекор понапред, во однос на минатата

vardarfans simic

Екипата на Рк Вардар ги заврши подготовките во Крањска Гора и го одигра турнирот во Кањижа, каде го освои првото место. За целите припреми во Словенија и одиграните натпревари на “Кањижа куп“ имавме можност да разговараме со тренерот на голманите во Вардар, Горан Симиќ кој е задоволен од сработеното во изминатиов период. Крањска Гора беше фантастична, нуди добри услови за ... Read More »

Андреј Милевски: Во новата сезона, заедно со новиот тренер само со двојна круна сезоната ќе ја сметаме за успешна

vardarfans milevski

Андреј Милевски во новата сезона ќе настапува за кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, каде дојде минатата година. Претходно осум години тренираше во Фк Форца. Поради една незгодна повреда, беше принуден да го пропушти поголемиот дел од изминатата натпреварувачка сезона. -Точно така, поради повреда ја пропуштив цела втора полусезона. Мислам дека до почеток на новата сезона ке бидам во посакуваната форма, ... Read More »

Божидар Симиќ за Вардарфанс: Среќен сум, што дојдов во ваков голем и успешен клуб

vardarfans simik

Божидар Симиќ е најновото име во втората екипа на Рк Вардар, кој ја предводи легендарниот Пепи Манасков. Овој тим успеаа за една сезона да се пласира во најсилната супер-лига, па и амбициите за претстојната сезона се многу поголеми. Симиќ настапува на позицијата среден бек и е вториот црнагорски интернационалец после Ристо Вујачиќ во овој тим. -Со обзир дека мојот татко ... Read More »

Арпад Штербик: Останувам во Вардар, уште три години

vardarfans-arpad-629x330

Голманската легенда Арпад Штербик минатата сезона дојде во Вардар и веднаш ги освои симпатиите на навивачите. Се работи за еден од најдобрите голмани во светот. Штербик беше главната цел за голманската позиција на господинот Самсоненко, кој не жалеше средства да го донесе во Вардар. Во едно интервју за србски “Дневник“ , Арпад открива дел од плановите за во иднина и ... Read More »

Саша Ќириќ за Вардарфанс : За мене позитивен резултат од Кипар е реми !

qx

Во пресрет на утрешниот дуел на црвено- црните со Апоел во Никозија, нашата редакција зема изјава од легендата на македонскиот фудбал Саша Ќириќ . Решивме како познат познавач на фудбалските прилики да сподели свое мислење за нашите фанови. За  Саша не треба да се трошат зборови, тоа е фудбалерот кој бомбардираше во почетните години од создавањето за македонскот фудбалски шампионат  во дресот ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Интервју со Дарко Димитровски подпретседател,основач и играч на Вардар: Нашата прва сезона во МКЛ е максимално успешна и историска!

vardarfans dare lepi

По успешната сезона на кугларскиот клуб Вардар во која црвено-црните во својата прва сезона во Македонската кугларска лига (МКЛ) остварија историски успех го освоја првиот трофеј шампион во куп и беа вице-шампиони во првенството ви го го преставуваме  во интервју еден од “главните виновници“  за овој успех основачот,  подпреседател и играчот Дарко Димитровски. За напомена со одличните резултати на домашна ... Read More »

Анастасија Тодоровска: Како екипа бевме сложни и пополека научивме од срце да се радуваме на победите

Кадетките предводени од Благојче Весиќ и Билјана Пецевска финишираа со натпреварите во лигата, за оваа натпреварувачка сезона. На крајот завршија на второто место, зад нивниот главен конкурент, екипата на Металург која го освои првото место. Своите впечатоци од сезоната која заврши, ни ги изнесе Анастасија Тодоровска, која настапува за кадетките и младинките на Жрк Вардар. Што се однесува до кадетското ... Read More »

Стефан Трпчевски: Ние сме бесконкурентна екипа во која владее пред се едно големо другарство

10926458_10203591773856284_8880184409544462144_n

Викендов кој доаѓа, своите натпревари во вториот дел од сезоната ги започнуваат и младинците на Рк Вардар. По првиот дел се наоѓаат на првото место на табелата со вкупно шест победи и ниеден пораз. Имавме можност да поразговараме со Стефан Трпчевски кој настапува за младинците на Вардар, и кој за нашиот сајт ги сподели впечатоците од првата фаза, подготвителниот период ... Read More »

Илчо Наумоски за Вардарфанс – Овој Вардар со овој газда мора да ја освојува титулата и купот во Македонија

ilco

1. Како се чувствуваш по толкава пауза (остави ли тоа трага) спремен ли си за новите предизвици, кога би почнал да играш ? Чувствата се без зборови, после толку долго време да облечам копачки, исто како на почеток на кариерата. Спремен не сум сеуште физички, ми фали многу, но добро е што облеков копачки и се радувам што побрзо да ... Read More »

Виктор Димков за Вардарфанс:Вардар е на прво место.

10994750_1397447530566810_953098788_n

Виктор Димков има 16 години. Со фудбал почнува да се занимава уште од шестата година. Својата играчка кариера започнал да ја гради во екипата на Нова Колонија каде настапувал четири години, од каде преминува во редовите на Вардар. Виктор игра за кадетите на Фк Вардар и настапува на позицијата напаѓач, и е најдобар стрелец по првиот дел од сезоната со ... Read More »