Monday ,25 June 2018
Последни:
Home > Интервјуа (page 20)

Интервјуа

Љупчо Симовски: “Јуниор“ лигата овозможува зголемен интерес на децата да се занимаваат со фудбал, одигрување на повеќе натпревари, како и искуство за децата кои играат во лигата

vardarfans-fudbal-stars-kocani

Актуелна е втората сезона на фудбалската “Јуниор“ лига, во која се натпреваруваат девет фудбалски школи од Македонија. Меѓу нив е Фудбал Старс од Кочани која оваа сезона има можност да ги почуствува возбудувањата во “Јуниор“ лигата. Еден од тренерите кои работат во оваа школа е поранешниот играч на неколку клубови во Македонија. Се работи за Љупчо Симовски попознат како “Бела“. ... Read More »

Здравка Дамовска: “Вардар Јуниор лигата“ е одличен проект каде децата видоа можност да продолжат да учат и да ја развиваат ракометната игра

vardarfans-naslovna

Во овој период актуелни се натпреварите и возбудувањата од втората сезона на ракометната “Јуниор“ лига. Продолжува успешно да фунцкионира овој проект на ракометниот клуб Вардар кој е од голема важност за сите дечиња кои сакаат да се занимаваат со ракомет и во иднина се гледаат како големи играчи во овој спорт. “Јуниор“ лигата им овозоможува континуирани натпревари преку кои се ... Read More »

Игор Кралевски: “Јуниор“ лигата како проект е само почеток на создавање млади талентирани играчи, кои во иднина би имале важна улога во Вардар и Македонската репрезентација

vardarfans-2005

Во неделата на теренот на Академијата се одигра завршен турнир од есенскиот дел во фудбалската “Јуниор“ лига. На него настапија четири возрасни генерации, родени “2004“, “2005“ , “2006“ и “2007“ година. Вардаровите екипи одиграа со најдобрите состави од останатите регионални школи кои се дел од лигата. Можевме да видиме многу таленти собрани на едно место, кои се бурно следени од ... Read More »

Андријана Будимир: “Јуниор лигата“ ветува многу и е полн погодок за сите деца кои го сакаат ракометот

vardarfans-rk-budimir

Во наредниов текст можете да прочитате ексклузивно интервју со поранешната ракометарка на Кометал Ѓорче Петров, се работи за Андријана Будимир која “тежи“ две европски титули од лигата на шампиони, со екипата на Кометал и Шлагелсе. Во сезоната 2001/02 станува европски шампион со Кометал, за по две сезони истиот успех да го повтори и со Шлагелсе. Исто така многу трофеи во ... Read More »

Каролина Маркачевска: “Јуниор“ лигата е организирана на високо ниво, преку која стекнуваме нови знаења и искуства

vardarfans-markacevska

Моментално успешно се реализира втората година од големиот ракометен проект на машкиот и женскиот црвено-црн колектив вардаровата “Јуниор лига“. Во истатата се натпреваруваат дечињата во машка и женска конкуренија во повеќе возрасни категории од вардаровите регионални ракометни школи. Повеќе од 23 ракометни школи низ цела Македонија ја имаат можноста да се натпреваруваат, надигруваат, но истовремено да стекнуваат нови искуства, познанства и ... Read More »

Влатко Колев: Сакам да ја заокружиме есента на најдобар можен начин и на пролет да ги нападнеме двата трофеи

kolev-2

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата осма победа во првенството, откако во рамките на претпоследното коло од есенскиот дел ја совладаа екипата на Шкупи. Се навикнаа нашите кадети оваа сезона да се враќаат на натпреварот од негатива и на крајот да слават. Таков беше мечот и против Шкупи, кога имавме почетна негатива од 1:0. Сепак до крајот на ... Read More »

Матеј Богдановски: “Јуниор“ лигата ми даде можност да бидам дел од ФК Вардар, клуб каде настапуваат најквалитетните играчи и има најдобри услови за работа

vardarfans-naslovna

Откривањето на талентирани играчи преку фудбалската “Јуниор“ лига продолжува и понатаму. Ова е само втора сезона на нејзиното функционирање, која полека започнува да ги дава потребните резултати. Овој голем проект на фудбалскиот клуб Вардар има за цел да ги обедини сите школи од Македонија да се натпреваруваат во една лига и да им овозоможи простор на сите деца кои сакаат ... Read More »

РК Асови-Вардар е дебитант во ракометната “Јуниор лига“ и дел од Академијата на Вардар

vardarfans-rk-asovi-vardar

Стартуваше нова сезона во ракометната “Јуниор“ лига, а со тоа и многу натпревари, возбудувања и секако дружење. Оваа година ќе имаме можност да гледаме натпревари, освен Скопје и во другите градови низ Македонија со цел да се зголеми интересот за ракометот ширум целата земја. “Јуниор лигата“ им пружа можност на сите деца континуирано да играат натпревари, да стекнуваат спортски навики ... Read More »

Антонио Мирков: Со “Јуниор лигата“ сите фудбалски таленти во Македонија ке испливаат на површина, таа е заслужна за моето доаѓање во ФК Вардар

vardarfans-naslovna-2

Фудбалската “Јуниор“ лига ја има втората година на нејзиното постоење. Ова е нешто ново на нашите простори, лига која има за цел да ги обедини сите фудбалски школи од  Македонија. Тука е и дружењето и запознавање на другарчиња од различни градови, кои имаат можност секоја недела да се натпреваруваат во различни градови од земјава. За некои учесници ќе остане во ... Read More »

Ива и Ивона Кимовска: “Јуниор Лигата“ како проект е многу успешен, кои на нас ракометарките ни овозможува да го покажеме нашиот талент и докажеме на терен со добри резултати

vardarfans-iva-i-ivona-kimovska

Викендов кој следува започнува нова сезона во ракометната “Јуниор“ лига. Дефинитивно најновиот проект на ракометниот клуб Вардар донесе новитети во Македонија за сите деца кои сакаат да се занимаваат со ракомет. Со “Јуниор лигата“ се зголеми интересот за играње ракомет, а токму ова натпреварување им ја исполнува желбата на сите да започнат да се занимаваат со овој спорт. Целта е ... Read More »