Friday ,17 January 2020
Последни:
Home > Интервјуа (page 10)

Интервјуа

Петар Мицевски: Вардар е најдоброто од Македонија, без разлика кој ќе биде наш предводник во новата сезона, се надевам дека ќе успееме и по четврти пат по ред да станеме шампиони на Македонија

vardarfans-naslovna

Петар Мицевски е следниот млад и надежен играч на Вардар, со кој нашиот медиум ќе го направи следното интервју. Петар е дел од шампионската генерација на ФК Вардар, играчи кои се родени 2007 година, која успеа и трет пат по ред да го освои првото место во детската лига и да докаже дека се најдобри во Македонија, во својата возрасна ... Read More »

Јована Мицевска: Вардар секогаш ќе остане во моето срце, Ница е клуб со големи амбиции и напредок во врвен спортист

vardarfans-naslovna

Јована Мицевска голманката која беше дел од првиот тим на Вардар, заедно со Суслина и Лејно, својата играчка кариера ќе ја продолжи во екипата на Ница од Франција. Иако има само 18 години, ова за неа ќе биде голем и прв интернационален предизвик во нејзината кариера. Мицевска ги помина сите младински категории на Вардар и беше дел од првиот тим, ... Read More »

Матеј Николовски: Имам голема желба, Вардар да го подигне трофејот од Лигата на Шампионите, а дел од таа историја да бидам и јас како играч

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација родени “2005“ година успеаа и втора последователна сезона да станат шампиони на Македонија во својата возрасна категорија. Во големото финале на детската лига, црвено-црните ја совладаа екипата на Академија Пандев и ја покажаа својата доминација. Дел од оваа генерација е Матеј Николовски, кој добива голема доверба од тренерот Андовски за игра, а истата ја оправдува со добра игра ... Read More »

Кристијан Стојановски: Успехот кој го направивме како екипа не се заборава, се надевам дека истиот ќе го повториме и во новата сезона

171

Помладите пионери на ФК Вардар беа најпријатното изненадување за сезоната која помина, во повозрасните младински категории на клубот. Тие беа единствената генерација која успеа да стане шампион на Македонија и единствената екипа која донесе трофеј во витрините на клубот. Избраниците на Рап-Тап сезоната ја завршија со 22 победи, 4 нерешени резултати и само еден пораз. Започнаа со Љупчо Марковски на ... Read More »

Влатко Стојановски: Одигравме добра сезона, цело време верувавме дека можеме да ја одбраниме шампионската титула

36330939_2036673886363329_8316067359580225536_n-1

Пред нас е уште една сезона во регионалната-скопска лига, во која генерацијата на ФК Вардар родени “2003“ година успеаа да ја одбранат шампионската титула. Избраниците на Чунга Лунга ја завршија сезоната на првото место, пред екипата на Шкендија. Одигравме вкупно 24 натпревари, на кои остваривме 19 победи, 3 нерешени резултати и 2 порази, што беше доволно за втор последователен трофеј во ... Read More »

Кристијан Таневски: Оваа сезона е една од најуспешните на нашата генерација, тренерот Ане Андовски е доста заслужен за нашиот напредок и за сите успеси што ги постигнавме

36002610_10212370438718011_9177133320889171968_n

Генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година и втор последователен пат успеа да стане шампион на Македонија, откако во големото финале ја совлада екипата на Академија Пандев (2:0). Оваа генерација предводена од Ане Андовски играше одлично во текот на целата сезона и на крајот заслужено се искачи на врвот. Дел од оваа шампионска генерација е Кристијан Таневски кој има свој ... Read More »

Ѓорѓи Христов: Вардар ќе добие еден систем и начин на работа, според кој академијата и школата треба да се движат во иднина, да постигнеме стандарди, кои многу генерации во иднина ќе ги практикуваат

vardarfans-naslovna

Фудбалскиот клуб на Вардар од неодамна има нов директор на Академијата или младинската школа на клубот. Се работи за поранешниот репрезентативец на Македонија, Ѓорѓи Христов кој има 48 настапи во националниот дрес и постигнато 16 голови за селекцијата на Македонија. Христов исто така може да се пофали со долга интернационална кариера, кога како играч настапуваше за голем број на клубови ... Read More »

Матео Кесиќ: Среќен сум и задоволен што успеавме втора сезона по ред да бидеме шампиони на Македонија, сакам еден ден да играм за сениорскиот тим на ФК Вардар

132

Вардаровата генерација родени “2008“ година успеа да стане шампион на Македонија и да го одбрани трофејот во детската лига, откако во големото финале ја совладаа екипата на Академија Пандев. Повторно одигравме одлична сезона во која доминиравме и докажавме дека сме најдобри во својата возрасна категорија. Велат кога имаш добра одбрана, многу е полесно да победиш, а тоа можеби најмногу ја ... Read More »

Ана Иванова: Бевме млада и неискусна екипа, но моите соиграчи го даваа својот максимум на секој натпревар во супер-лигата

vardarfans-naslovna

Младиот состав на Вардар Јуниор ја имаше дебитантската сезона во најсилната супер лига. Екипата ја сочинуваа млади ракометарки, кои беа желни за напредок и докажување. Сезоната ја завршивме на петтото место, забележувајќи 15 победи, 3 нерешени резултати и 10 порази. Ана Иванова ја одигра својата трета сезона во екипата на Вардар, а прва во супер лигата. За нашиот сајт младата ... Read More »

Филип Ѓорѓоски: Познавајќи го мојот тим, очекував дека ќе го одбраниме трофејот во регионалната-скопска лига

1k

Вардаровата генерација родени “2003“ и втора последователна сезона успеаа да станат шампиони во регионалната-скопска лига. Оваа сезона имаа нов тренер, во името на Горан Петрески кој го повтори успехот на неговиот сонародник, Томче Трајановски. Еден од најстандардните играчи во оваа генерација беше стоперот, Филип Ѓорѓоски кој во интервју за нашиот сајт ги сподели впечатоците од изминатата сезона со генерацијата “2003“ ... Read More »