Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Интервјуа (page 40)

Интервјуа

Дамјан Трајановски: Голема инспирација добивам кога ги гледам старите слики од Вардар и преполниот стадион и посакувам еден ден да заиграм во првиот тим

13256091_504275046432347_7801147010236335627_n

Вардар фанс во следниов текст ќе ве запознае со еден од подобрите поединци и заменик капитенот  на Вардаровата генерација родени “2002“. Се работи за Дамјан Трајановски, кој е еден од носителите на играта на оваа генерација. Ние како медиум кој известува за сите младински категории во фудбалскиот клуб Вардар, продолжуваме со интервјуа од младите надежи на црвено-црните, кои се иднина на ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Дарко Димитровски: Подготовките течат непречено, на “Светскиот куп“ ќе учествуваат најподготвените, подобар успех во МКЛ од лани ќе биде остварување на сонот

Подготовките за новата натреварувачка сезона 2016/2017 кај кугларскиот црвено-црн колектив се во полн ек. Веќе трета недела тие одржуваат тренинзи во кугларницата “Мусандра“ која е лоцирана во Градскиот трговски центар. Подготовките официјално ќе тргнат на први август, а прв предизвик е подготвителниот турнир во Бања Лука – Република Српска (Бих), каде нашите момци ќе одиграат квалитетен турнир со неколку државни ... Read More »

Игор Кралевски: Сите денес имаме чест да бидеме дел од овој Вардар, клуб на европско ниво и со услови какви што посакува секој тренер и секој играч

vardarfans-gener-2006-660x330

Во наредниов текст можете да го прочитате интервјуто со Игор Кралевски, кој  е поранешен репрезентативец на Македонија. Има настапувано во младинските категории на Вардар и тоа од 8-18 години, клубот каде во моментов работи како тренер на генерацијата родени “2006“ година. Ги има поминато и сите младински категории на Македонската фудбалска репрезентација. Во Хрватска е врвот на неговата кариера, каде со успех ... Read More »

Ѓоко Маркоски: “Јуниор“ лигата е проект кој ќе прерасне во бренд и ќе биде пример за сите останати спортови во Р. Македонија

vardarfans rk kale-vardar

Најновиот проект на ракометниот клуб Вардар “Јуниор“ лигата успешно се реализира и изведува. Најголемиот спортски бренд во Македонија, успеа да дојде до идеја за обединување на сите деца од различни возрасни генерации кај кои постои желбата да играат ракомет и во иднина да продолжат да се занимаваат со овој спорт. Повеќе од 20 ракометни школи низ целава држава, земаа учество ... Read More »

Максим Милошевски: Мотивираноста и тимската игра беа клучни за освојување на детската лига

vardarfans maksim

Вардаровата генерација родени “2004“ година направи голем успех во детската лига за изминатава натпреварувачка сезона. Двете екипи на тренерот Филип Арсовски се најдоа на првото и треттото место во оваа лига. Токму член на Вардар (2) кој на крајот стана шампион е младиот и надежен играч, Максим Милошевски кој имаше забележителни настапи и голема заслуга за добрите резултати на својата ... Read More »

Алек Чупетрески: Преку “Јуниор“ лигата на Вардар сите деца имаат можност да играат натпревари на повисоко ниво и еден ден да заиграат за ракометниот клуб Вардар

vardarfans cupetreski

Зад нас е првата успешно реализирана година од големиот ракометен проект на машкиот и женскиот црвено-црн колектив вардаровата “Јуниор лига“. Во истатата се натпреваруваат дечињата во машка и женска конкуренија во повеќе возрасни категории од вардаровите регионални ракометни школи. Школите учествуваат со свои екипи во оние генерации каде имаат доволно играчи за составување тим, а во одредени генерации каде има ... Read More »

Моника Георгиевска: Преминот во Вардар Јуниор за мене е од големо значење, бидејќи ја остварив долго посакуваната цел

vardarfans monika georgievska

Моника Георгиевска е една од четирите ракометарки кои од младинскиот состав преминаа во редовите на Вардар Јуниор. Ова ќе биде едно ново искуство за неа, која започнува да тренира во школата на РК Кастратовиќ и ги има поминато речиси сите младински категории на ракометниот клуб Вардар. Има забележано настап и за првиот тим на Вардар, додека потпишувањето за Јуниор е ... Read More »

Давид Љушев: Освоеното прво место беше само “круна“ на нашиот квалитет и потенцијал кои што го поседувавме како екипа

david ljusev

Вардаровата генерација родени “2004“ година направи голем успех во детската лига за изминатава натпреварувачка сезона. Двете екипи на тренерот Филип Арсовски се најдоа на првото и треттото место во оваа лига. Токму член на Вардар (2) кој на крајот стана шампион е младиот и надежен играч, Давид Љушев кој имаше забележителни настапи и голема заслуга за добрите резултати на својата ... Read More »

Кети Ангеловска: “Јуниор“ лигата ја гледам како голем предизвик за сите учесници кои се вклучени во оваа лига, каде имаат можност за напредок и дружење

vardarfans angelovska

Откако на чело на ракометните црвено-црни клубови дојде рускиот сопственик, господинот Сергеј Самсоненко многу работи тргнаа во позитивна насока. Покрај тоа што добивме спортски центар “Јане Сандански“ каде сите потреби се задоволени на првотимците станавме единствен клуб кој има сала на располагање само на младите категории, а тоа е С.р.ц “Кале“. Сепак тоа ни одалеку не беше се клубот реши ... Read More »

Дарио Јовановски: Гордост е да се игра за Вардар, клуб кој асоцира на место каде владее еуфорија и желба за победа

vardarfans dario jovanovski

Вардар фанс во следниов текст ќе ве запознае со напаѓачот на Вардаровата генерација родени “2003“. Се работи за Дарио Јовановски кој имаше одлична сезона зад себе, каде беше втор најдобар стрелец за својата екипа , постигнувајќи вкупно 14 голови. Дарио е стандарден во составот предводен од Ане Андовски и еден од најдобрите играчи на оваа генерација. Играч кој располага со ... Read More »