Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > Интервјуа (page 39)

Интервјуа

Борјан Томовски: Јас го сакам многу фудбалот и Вардар и сакам еден ден да заиграм за репрезентацијата на Македонија

Најмладата Вардарова генерација која се натпреваруваше во детската лига, момчиња родени “2007“ година успеаа да станат шампиони на Македонија во својата возрасна категорија. Избраниците на Томче Трајановски во текот на целата сезона имаа забележано повеќе од 43 победи, натпреварувајќи се со две екипи во лигата. На крајот заслужено нашите млади надежи го подигнаа трофејот за освоеното прво место. Беа постигнувани ... Read More »

Никола Анчевски: Играњето во Вардар е привилегија, бидејќи тоа е клуб со традиција и најдобриот во Македонија

vardarfans nikola ancevski

Никола Анчевски е член на Вардаровата генерација, родени “2004“ година. Во следниов текст ќе ве запознаеме токму со ова младо момче, кај кое има голем потенцијал да прерасне во врвен играч. Доста интересен за следење на терен, многу брз играч а борбеноста е негова главна одлика според која се разликува од другите. Ние како медиум кој известува за сите младински ... Read More »

Марко Николовски: Ова признание не ми е прво, но ми е многу драго кое ќе ме мотивира да бидам уште подобар и да го давам својот максиум

vardarfans marko nikolovski

Во следново наше интервју ве запознаваме со “бисерот“ на Вардаровата генерација “2006“. Се работи за Марко Николовски кој се смета за голем талент и надеж на Вардар и Македонскиот фудбал. Незаменлив дел од играта на оваа генерација, од кого зависат многу работи околу конечниот исход на неговата екипа. Го има насекаде на теренот, максимално подготвен подеднакво да одговори на сите ... Read More »

Дамјан Марковски: Играњето во Вардар е голем предизвик, еден ден сакам да настапувам за првиот тим на овој клуб

Вардар фанс во следниов текст ќе ве запознае со еден од подобрите поединци  на Вардаровата генерација родени “2003“ година. Се работи за Дамјан Марковски кој е еден од носителите на играта на оваа генерација. Инаку игра на позицијата централен дефанзивец. Ние како медиум кој известува за сите младински категории во фудбалскиот клуб Вардар, продолжуваме со интервјуа од младите надежи на ... Read More »

Кристијан Димитријески: “Јуниор лигата“ ја сметам за најдобар проект на РК Вардар, бидејќи преку неа станавме играчи кои размислуваат за професионален ракомет

“Јуниор лигата“ ја сметам за најдобар проект до сега на Вардар, затоа што преку неа станавме играчи кои размислуваме за професионален ракомет, изјави Кристијан Димитријески за нашиот сајт. Дефинитивно најновиот проект на ракометниот клуб Вардар донесе новитети во Македонија за сите деца кои сакаат да се занимаваат со ракомет. Со “Јуниор лигата“ се зголеми интересот за играње ракомет, а токму ... Read More »

Игор Јаневски: Голема е честа и задоволството да се биде капитен на Вардар, но истовремено и голема одговорност и мотив во иднина да работам уште понапорно

vardarfans igor janevski

Вардар фанс како “неуморен“ медиум продолжува со промоција на младите членови кои настапуваат за младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар. Следен со кој ве запознаваме е капитенот на генерација родени “2004“ година, тоа е капитенот Игор Јаневски. Ова момче има пред се дефанзивни задачи и игра во стоперската линија на својата екипа. Тој е последна пречка која треба да се ... Read More »

Дамјан Конески: Вардар бил и ќе остане најфудбалското име во Македонија, се чустувам гордо кога го носам црвено-црниот дрес

vardarfans damjan koneski

Во следниов наш текст ве запознаваме со членот на Вардаровата генерација родени “2005“ година. Се работи за Дамјан Конески кој веќе пет години настапува за овој клуб. Одличен играч, доста брз кој располага со одлична техника и чуство за игра. Дамјан не запознава како започнал да игра фудбал и со кои се тренери има работено. Мислење за Јуниор лигата, за ... Read More »

Ива Божиноска: Среќна сум што полека го остварувам мојот сон, преминувањето во Вардар јуниор за мене е голем успех со нови предизвици

vardarfans bozinoska

Екипата на ЖРК Вардар направи голем успех во изминатава сезона, успевајќи да стигне до второто место во супер лигата. Подмладувањето на Вардар Јуниор продолжува и понатаму. За следната натпреварувачка сезона нови членови на составот предводен од Симе Симовски ќе бидат Анастасија Николовска, Моника Георгиевска, Ива Божиноска и Ана Станикевска. Сите доаѓаат од младинскиот состав на црвено-црните, кои изминатава сезона беа ... Read More »

Никита Патаровски: Се надевам дека еден ден ќе имам можност да заиграм во првиот состав на Вардар, како и Македонската репрезентација

vardarfans nikita patarovski

Фудбалската Академија на Вардар има многу “бисери“ во своите редови,еден од нив е Никита Патаровски. Тој настапува за Вардаровата генерација родени “2006“ година, која од годинава е под водство Филип Арсовски. Минатата година истата генерација беше под палка на Игор Кралевски кај кој Патаровски секогаш беше прва опција и беше стандарден во составот. Ова младо момче кое е голем фудбалски ... Read More »

Петранка Петревска- Настапот од есен на нашата школа во “Јуниор лигата“ е шанса за напредок и усовршување

13866661_997570793674055_733309088_n

Најновиот проект на ракометниот клуб Вардар “Јуниор“ лигата успешно се реализира и изведува. Најголемиот спортски бренд во Македонија, успеа да дојде до идеја за обединување на сите деца од различни возрасни генерации кај кои постои желбата да играат ракомет и во иднина да продолжат да се занимаваат со овој спорт. Повеќе од 20 ракометни школи низ целава држава, се дел ... Read More »