Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Интервјуа (page 41)

Интервјуа

Кети Ангеловска: “Јуниор“ лигата ја гледам како голем предизвик за сите учесници кои се вклучени во оваа лига, каде имаат можност за напредок и дружење

vardarfans angelovska

Откако на чело на ракометните црвено-црни клубови дојде рускиот сопственик, господинот Сергеј Самсоненко многу работи тргнаа во позитивна насока. Покрај тоа што добивме спортски центар “Јане Сандански“ каде сите потреби се задоволени на првотимците станавме единствен клуб кој има сала на располагање само на младите категории, а тоа е С.р.ц “Кале“. Сепак тоа ни одалеку не беше се клубот реши ... Read More »

Дарио Јовановски: Гордост е да се игра за Вардар, клуб кој асоцира на место каде владее еуфорија и желба за победа

vardarfans dario jovanovski

Вардар фанс во следниов текст ќе ве запознае со напаѓачот на Вардаровата генерација родени “2003“. Се работи за Дарио Јовановски кој имаше одлична сезона зад себе, каде беше втор најдобар стрелец за својата екипа , постигнувајќи вкупно 14 голови. Дарио е стандарден во составот предводен од Ане Андовски и еден од најдобрите играчи на оваа генерација. Играч кој располага со ... Read More »

Софија Крстевска: “Јуниор“ лигата имаше позитивно влијание на мене, признанието за најдобар играч претставува остварување на мојот сон

vardarfans sofija krstevska

“Јуниор“ лигата која беше во целост проект на ракометниот клуб Вардар беше вистинско откритие, но и голема среќа за сите спортисти кои се занимаваат со овој спорт. Голема беше честа за ракометните школи низ цела Македонија да бидат дел од “Јуниор“ лигата, каде нивните деца имаа можност преку натпреварите да ги покажуваат своите квалитет. Повеќе од 20 ракометни школи беа ... Read More »

Далибор Костовски: Капитенската лента во Вардар е голема одговорност, но и чест да се носи за најдобриот клуб во Македонија

13230221_554010214800851_9033136067170876905_n

Во следниов наш текст ќе ве запознаеме со Далибор Костовски, кој настапува за Вардаровата генерација родени “2002“ година. Се работи за играч кој е капитен на екипата предводена од тренерот Петар Ѓорѓиевски и кој игра на позицијата централен дефанизвец. Стандарден во составот на оваа Вардарова генерација и незаменлив дел од нивната игра, како и репрезентативец на Македонската репрезентација до 15 ... Read More »

Михаил Ристески: Со “Јуниор лигата“ се отвараат можности на многу таленти од цела Македонија да ги покажат своите играчки квалитети

vardarfans mihail

Големиот проект на фудбалскиот клуб Вардар, “Јуниор“ лигата имаше успешна прва сезона, каде дел од неа беа 11 фудбалски школи од Македонија. Како пробен проект покажа задоволителни резултати, со очекувања дека следната сезона ќе биде уште подобра, како на организациски план, така и според бројот на учесници кој треба да се зголеми. Ваква лига е нештно ново, не само кај ... Read More »

Клара Трајкова: “Јуниор“ лигата претставува проект преку кој младите добиваат шанса за играње, и достигнување во ракометот, среќна сум што ќе бидам дел од клуб како Вардар

13624824_812790545524583_1511638196_n

Веќе се покажува дека големиот проект со ракометните школи низ земјава кои влегоа во големото црвено-црно семејство ги дава првите резултати. Нивниот настап во Јуниор лигата овозможи напредок и голема шанса за надоградување на младите ракометни надежи со нови знаења и шанса да бидат препознаени и регрутирани за тимовите на Вардар. Јуниор“ лигата која беше во целост проект на ракометниот клуб ... Read More »

Марко и Матео Софијаноски: Доаѓањето во Вардар значи голем успех за нас, бидејки знаеме дека Вардар е број еден клуб во Македонија

klinci

Најновиот проект на фудбалскиот клуб Вардар “Јуниор“ лигата успешно се реализираше и финишираше во првата година на најезиното функционирање. Дел од лигата беа 11 фудбалски школи од земјавата, а овој број се очекува драстично да се зголеми за следната натпреварувачка сезона. Успешната работа на лицата во Вардар кои се задолжени оваа лига да функционира беспрекорно даде резултати уште во првата ... Read More »

Гордана Ѓорѓиоска – Вардаровата “Јуниор“ лига даде голем резултат со континуираниот систем на натпревари

Веќе е зад нас првата сезона која беше навистина успешна во ракометната “Јуниор“ лига, таа е целосен проект на ракометниот клуб Вардар. Повеќе од 20 ракометни школи низ цела Македонија ја имаа можноста да се натпреваруваат, надигруваат, но истовремено да стекнуваат нови искуства, познанства и пријателства. Познати се победниците во сите возрасни генерации, во машкиот и женскиот дел на Јуниор лигата. ... Read More »

Мартин Ѓоргиевски: Преку “Јуниор“ лигата се откриваат голем број на таленти, кои имаат можност да го остварат својот најголем фудбалски сон

vardarfans martin

Вардар Фанс “неуморно“ продолжува со промоција на “Јуниор“ лигата, која е под целосна организација на фудбалскиот клуб Вардар. Зад нас е веќе првата сезона од ова натпреварување кое покажа добри резултати и остави позитивни впечатоци кај сите учесници во лигата. Како “плод“ на дебитанската сезона е преминувањето на осум играчи од регионалните школи кои се дел од “Јуниор“ лигата во ... Read More »

Муарем Зекир за Вардарфанс: Вардар има потенцијал да ја мине таа баријера што се нарекува “влез во групна фаза“

Во пресрет на првиот меч со Динамо Загреб продолжуваме со сериалот на изјави од легендите на ФК Вардар кои оставиле печат во еврпските дуели на црвено-црните. По контактот и мислењето на бразилецот Вандаир (види) кој е најдобриот стрелец во историјата на Вардар во евро-куповите следен кој ќе ви го носиме е легендарниот голман кој повеќе од деценија го бранеше голот ... Read More »