Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Интервјуа (page 43)

Интервјуа

Тони Наумоски: “Јуниор лигата“ е голем проект на ФК Вардар, кој е најголем бренд и име и желба на секое дете е да настапува за Вардар

vardarfans toni naumoski

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел од фудбалската “Вардар Јуниор“ лига која е во организација на најтрофејниот клуб во Македонија. Првиот пролетен турнир се одигра во Скопје, на теренот во населбата Јане Сандански. Честа да се приклучат во овој голем проект на фудбалскиот клуб Вардар, имаа неколку други екипи од различни градови. ФК Прилеп, Борец Јуниор (Велес), Рудар Јуниор (Пробиштип) и ... Read More »

Сашо Соколовски: “Вардар Јуниор“ лигата е од голема важност за сите дечиња, каде сигурно ќе имаат повеќе можности за докажување и напредок

vardarfans novo lisice

Оваа недела почна фудбалската “Јуниор лига“, таа го имаше својот прв пролетен турнир на теренот во населбата “Јане Сандански“. ФК Ново Лисиче е една од регионалните школи кој пристапија на оваа вардарова лига за првпат. Ние како сајт кој во чекор ги следи сите случувања во црвено-црното семејство ви носиме изјава со тренерот на оваа екипа  Сашо Соколовски, чии избраници ... Read More »

Интервју! Младен Донковски: Во двомечот со Хераклеа убеден сум дека ќе излеземе како победници

zz

Црвено-црниот кугларски колектив поседува квалитетен ростер, еден од поквалитетните играчи на нашиот Вардар е одличниот куглар Младен Донковски.Тој во нашиот тим премина во јануари минатата година. Претходно во својата кариера има настапувано во тимот на Кк Империал Тобако. Ние како сајт кој ги пратиме сите тимови од големото црвено-црно семејство  ви го носиме интервјуто со овој вардарец. Младен на полусезоната ... Read More »

Една година “Вардар фанс“ на веб сајт, ви благодариме на довербата

lll

Нашиот црвено-црн вардаров веб-сајт тргна активно на македонското спортско “новинарско небо“ пред точно една година, лани на овој ден почнавме официјално да ги промовираме нашите статии од нашите читатели. Во меѓувреме од тогаш до денес споделивме со вас нешто над 3500 објави за големото црвено-црно семејство. Нашата визија вроди со плод пред 365 дена се “роди“ медиумот кој посакавме и ... Read More »

Марија Дамовска: Ќе се вратам од наредната сезона со поголема желба за уште подобри резултати

vardarfans marija damovska

Во наредниов текст ве запознаваме со Марија Дамовска која настапува за кадетската екипа на Жрк Вардар Јуниор. Таа беше најефикасна ракометарка за својот тим во првиот дел од сезоната во лигата. -Почнав да тренирам ракомет благодарение на моите родители кои ме однесоа на првите тренинзи во школото Р.К. Кастратовиќ. Љубовта кон ракометот потајно “тлееше# во мене можeби дека мојата мајка ... Read More »

Интервју! Димитар Димитровски: Императив на Вардар е да се бори за титули

vardarfans dime

Се ближи сабота, ден кога ќе се одигра најважниот натпревар во првата полусезона за црвено-црниот кугларски колектив, меч кој го носи приматот “Кугларско дерби на Македонија“. Избраниците на Драги Димитровски ќе се соочат со шампионот на Македонија Кк Макпетрол. Овој меч ќе се игра на наш домашен терен во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“, и на истиот ќе се обидеме ... Read More »

Анастасија Нелоска: Најсреќниот момент во мојот живот, беше веста да настапувам за младинските категории на Вардар

vardarfans anastasija neloska

Анастасија Нелоска е најдобриот играч за кадетките на Рк Вардар по првиот дел од сезоната во оваа конкуренција. Нелоска на вкупно 5 одиграни натпревари има постигнато 33 голови, што ја прави да биде најефикасна во својата екипа. Во наредново интервју ве запознаваме со младата и надежна ракометарка на Вардар. 1. Од каде произлезе желбата да се занимаваш со ракомет и ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Влаќевски: Со Вардар имаме високи цели, годинава одиме на шампионската титула!

xxxxxxxxxxxx

Денес ви носиме изјава од “бисерите“ на црвено-црниот кугларски колектив Бојан Влаќевски. Тој е еден од најдобрите македонски куглари, кој е активен во МКЛ во овој момент. Влаќевски неретко е во топ-6 изборот по завршените кола во лигата. Тој има играно претходно во Империал Тобако, Окта и Макпетрол од каде дојде во нашиот Вардар. Тој е носител на сребрен медал ... Read More »

Христи Бикоски: Веста да настапувам за Вардар, беше првиот чекор кон мојата животна цел

vardar fans intervju so hristi bikoski

Во наредново интервју ве запознаваме со Христи Бикоски, кој настапува за кадетите на Рк Вардар. Тој има претходно настапувано за Рк Прилеп. Имаше можност да биде дел од селекцијата на млади ракометари, во проектот на ракометниот клуб Вардар да ги регрутира и избере најдобрите од сите пријавени. Токму еден од нив е младиот Прилепчанец, Христи Бикоски со кој имавме можност ... Read More »

Дарко Сековски: Најважно ми е Вардар да победи, ми се исполни желбата во финале да дадам водечки гол од слободен удар

vardrafans intervju so darko sekovski

ИНТЕРВЈУ со Дарко Сековски, кој настапува за фудбалскиот клуб Вардар, генерација родени “2006“ година. На првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“ кој се играше во Скопје, Дарко со својата екипа го освои првото место. Тој беше втор најефикасен играч кај црвено-црните, постигнувајќи вкупно 10 голови. Ве запознаваме, кој е всушност Дарко Сековски, кога се неговите први почетоци со фудбалот и ... Read More »

womens advice for male tinder profile the local 1 hour for sex