Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > Интервјуа (page 44)

Интервјуа

КУГЛАЊЕ! Влаќевски: Со Вардар имаме високи цели, годинава одиме на шампионската титула!

xxxxxxxxxxxx

Денес ви носиме изјава од “бисерите“ на црвено-црниот кугларски колектив Бојан Влаќевски. Тој е еден од најдобрите македонски куглари, кој е активен во МКЛ во овој момент. Влаќевски неретко е во топ-6 изборот по завршените кола во лигата. Тој има играно претходно во Империал Тобако, Окта и Макпетрол од каде дојде во нашиот Вардар. Тој е носител на сребрен медал ... Read More »

Христи Бикоски: Веста да настапувам за Вардар, беше првиот чекор кон мојата животна цел

vardar fans intervju so hristi bikoski

Во наредново интервју ве запознаваме со Христи Бикоски, кој настапува за кадетите на Рк Вардар. Тој има претходно настапувано за Рк Прилеп. Имаше можност да биде дел од селекцијата на млади ракометари, во проектот на ракометниот клуб Вардар да ги регрутира и избере најдобрите од сите пријавени. Токму еден од нив е младиот Прилепчанец, Христи Бикоски со кој имавме можност ... Read More »

Дарко Сековски: Најважно ми е Вардар да победи, ми се исполни желбата во финале да дадам водечки гол од слободен удар

vardrafans intervju so darko sekovski

ИНТЕРВЈУ со Дарко Сековски, кој настапува за фудбалскиот клуб Вардар, генерација родени “2006“ година. На првиот меѓународен турнир “Кул куп 2015“ кој се играше во Скопје, Дарко со својата екипа го освои првото место. Тој беше втор најефикасен играч кај црвено-црните, постигнувајќи вкупно 10 голови. Ве запознаваме, кој е всушност Дарко Сековски, кога се неговите први почетоци со фудбалот и ... Read More »

Марио Гичев: Првиот натпревар ќе биде можност да дадеме до знаење колку „тежи“ оваа сезона нашиот тим

vardarfans inrtervju so gicev

Во недела во малата сала во С.Ц. Јане Сандански, својот прв натпревар во новата сезона ќе го одиграат младинците на Вардар. Интересно е што ракометниот клуб Вардар во младинската лига ќе има две свои екипи. Едната е Вардар јуниор предводена од Зоран Петковски и другата е Вардар, чиј тренер ќе биде Слободан Чивлачки. Вардар јуниор летото се засили со неколку ... Read More »

Јована Величковска: Станав дел од една вистинска голема екипа, која секогаш се бори за победа и највисокото место

vardarfans intervju so jovana velickovska

Кадетките на Жрк Вардар во сабота ја започнуваат новата натпреварувачка сезона. Црвено-црните ќе настапуваат со две свои екипи во оваа конкуренција, како Вардар и Вардар јуниор. Предводник на оваа генерација, која минатата година се натпреваруваа како пионерки е добро познатата Анжела Платон. Екипата се засили со неколку ракометарки во претстојното лето, една од нив е и Јована Величковска, со која ... Read More »

Небојша Симиќ за Вардар Фанс: Најголема опасност за нашиот тим е секако Арпад Штербик

vardarfans izjava nebojsa simik

Нема многу одмор за избраниците на Гонзалес, кои веќе утре го играаат мечот во рамките на 3 коло од лигата на шампионите. Следен предизвик е екипата на Кристијанштад од Шведска. Веќе имавме можност да ги одмериме силите со Шведскиот првак, за кој ова е прва сезона во најголемото натпреварување. Имавме можност да разговараме со голманот на Кристијанштад, Небојша Симиќ. Тој ... Read More »

”Шиле” за Вардар фанс: Вардар треба да ги освои сите три пехара, бидејќи сме најдобар тим во земјава

vardarfans-shile

        По изминатите шест кола во најсилната македонска лига прв стрелец на истата е кој друг ако не фантастичниот ова сезона Дејан Блажевски. Шиле стрелаше 7 пати на 6 меча во првата лига и еднаш во купот кога победивме 0-1 кај ФК Кожуф погодок кој ни донесе пласман во следното 1/8финално коло во кое ќе играме со ... Read More »

Сања Дамњановиќ: Се надевам дека оваа сезона ќе направиме нешто поголемо од претходните две години

vardarfans damnjanovik

Прва победа за Вардарки во премиерниот настап на турнирот. Во првиот дуел беше забележан висок триумф против екипата на Лајпциг од Германија. Нашиот шампион беше надмоќен во текот на целиот натпревар и имаше постојано водство, кое на моменти достигна 15 гола разлика. Ново засилување за Вардар, кое пристигна летово Сања Дамњановиќ ексклузивно само за нашиот сајт ни ги сподели впечатоците ... Read More »

Горан Симиќ за Вардарфанс: Оваа сезона одиме чекор понапред, во однос на минатата

vardarfans simic

Екипата на Рк Вардар ги заврши подготовките во Крањска Гора и го одигра турнирот во Кањижа, каде го освои првото место. За целите припреми во Словенија и одиграните натпревари на “Кањижа куп“ имавме можност да разговараме со тренерот на голманите во Вардар, Горан Симиќ кој е задоволен од сработеното во изминатиов период. Крањска Гора беше фантастична, нуди добри услови за ... Read More »

Андреј Милевски: Во новата сезона, заедно со новиот тренер само со двојна круна сезоната ќе ја сметаме за успешна

vardarfans milevski

Андреј Милевски во новата сезона ќе настапува за кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, каде дојде минатата година. Претходно осум години тренираше во Фк Форца. Поради една незгодна повреда, беше принуден да го пропушти поголемиот дел од изминатата натпреварувачка сезона. -Точно така, поради повреда ја пропуштив цела втора полусезона. Мислам дека до почеток на новата сезона ке бидам во посакуваната форма, ... Read More »