Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > Интервјуа (page 30)

Интервјуа

Андријана Будимир: Освојувањето на првото место во Зрењанин не е максиумот на оваа генерација пред која претстои блескава иднина

vardarfans-naslovna

Пионерите на ракометниот клуб Вардар го освоија силниот меѓународен турнир “Трофеј на градот Зрењанин, кој се играше во периодот од 10-12-ти февруари. Нашите млади надежи кои се предводени од Андријана Будимир имаа одличен настап на турнирот во Зреанин освојувајќи го првото место со шест забележани победи од исто толку одиграни натпревари. Во групната фаза ги совладавме екипите на Звезда Мокрин, ... Read More »

Ангела Костовиќ: Оваа награда не ми е прва, но е посебна затоа што ја добив на меѓународен турнир и ми претставува голема мотивација и поттик

vardarfans-angela-kostovik

Од 10-12 ти февруари три младински екипи на ракометниот клуб Вардар беа дел од меѓународниот турнир во Зрењанин на кој учество земаа голем број на екипи во неколку различни возрасни генерации. Голем успех направија машката и женска пионерска екипа кои игра во големото финале и го освоија првото место. Ова беше голема сатисфакција и одлично претставување на  нашиот клуб во ... Read More »

Драгана Ристова: Овие турнири се многу значајни за напредок и подигнување на формата кај девојчињата

vardarfans-pionerki-660x330

Пионерките на ракометниот клуб Вардар направија голем успех на второто издание на турнирот “Трофеј на градот “Зрењанин 2017“ кој се играше во Србија. Избраничките на Драгана Ристова и Билјана Пецевска стигнаа до првото место што е голем успех за оваа млада генерација која краток период е заедно. На турнирот одигравме пет натпревари и забележавме исто толку победи. Преовладуваше желбата за ... Read More »

Тино Спасиќ: Очекувам во пролетниот дел да бидеме уште подобри и секако да го освоиме првото место во детската лига

1617

Една од најуспешните генерации на фудбалскиот клуб Вардар во есенскиот дел од сезоната е секако генерацијата родени “2005“ година кои ги предводи тренерот Игор Кралевски. Дел од нив е Тино Спасиќ, играч кој ветува во иднина да прерасне во врвен фудбалер. Од големо значење за екипата која е есенски шампион во детската лига. Располага со фудбалски квалитети и големо чуство ... Read More »

Сара Стефаноска: Наградата за најдобар играч ми е голем поттик за понапорно да тренирам и напредувам, очекувајќи дека еден ден ќе се исполни мојот животен сон да играм за младинските екипи на Вардар

vardarfans-sara-stefanoska

Оваа година по трет пат се организираше ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов“, на кој се натпреваруваа повеќе од 22 ракометни школи од цела Македонија. Во женскиот дел кај генерација родени 2004/05 година победник е екипата на РК Кале од Кичево. Тие успеа во конкуренција на 16 екипи да го освојат првото место. Во финалето се сретнаа со екипата ... Read More »

Стефан Стојановски: Името Вардар за мене претставува нешто со кое се гордеам и за кое ќе работам напорно за да го оправдам моето место во клубот

vardarfans-stefan-stojanovski

Стефан Стојановски е дел од Вардаровата генерација “2004“, која со двете екипи станаа шампиони во детската лига. Тој игра на средината на теренот и има голема заслуга во добрите резултати на неговата екипа. Минатата сезона стана шампион со екипата на Вардар (2), откако го освои првото место со победата во големото финале против екипата на Брегалница. Оваа сезона целта е ... Read More »

Брајан Петкоски: Наградата за најдобар голман претставува едно огромно признание за мене и сум пресреќен дека некој го забележува трудот кој безрезервно го вложуваме ние младите

vardarfans-brajan-petkoski

Изминативе два викенда се играше третото издание на ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов“ на кој се натпреваруваа голем број на екипи во машка и женска конкуренција. Познати се победниците во сите возрасни генерации кои имаа можност да бидат дел од турнир кој има за цел да прерасне во традиција на ракометниот клуб Вардар. Во машка конкуренција кај генерација ... Read More »

Гордан Миленковски: Ја очекував наградата најдобар стрелец, бидејќи на турнирот дадов се од себе и одиграв најдобро што можам

vardarfans-gordan-milenkovski

Во првиот дел на ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов“ се натпреваруваа генерација родени 2000/01 и 2002/03 во машка и женска конкуренција. Кај машките во генерација 2000/01 победник беше екипата на РК Филип-Вардар која во големото финале беше подобра од РК Илинден. Ова беше трето учество и за ракометната школа Илинден од Скопје која по втор пат успеа да ... Read More »

Марко Стојчески: Секако дека можеме да ја одбраниме двојната титула, бидејќи сме најсериозни кандидати за тоа поради одличните услови за тренинг и одличната тимска работа

vardarfans-stojceski

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар ќе се обидат оваа сезона да ја одбранат двојната титула кои ја освоија во минатата натпреварувачка сезона. Избраниците на Сашо Тодоровски со осум победи, еден нерешен резултат и два порази се вицешампиони во есенскиот дел од сезоната. Како помина полусезоната за оваа екипа ќе можете да прочитате од членот на Вардаровите пионери, Марко Стојчески. -Имавме ... Read More »

Кети Ангеловска: За наградата “најдобар стрелец“ благодарна сум на мојата екипа и тренерот Велков кои ми помогнаа по втор пат да го добијам ова признание

vardarfans-keti-angelovska

Женската екипа на РК Делчево генер. 2000/01 го освои првото место на турнирот Вардар, еден живот, една љубов′ кој по трет пат се организираше од страна на ракометниот клуб Вардар. Избраничките на Горан Велков во големото финале ја победија екипата на РК Филип-Вардар од Прилеп. Заслужена победа ако се зема во предвид водството кое го имаа во текот на целиот ... Read More »