Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > Интервјуа (page 32)

Интервјуа

Мила Мемов: “Јуниор“ лигата ни дава можност да го покажеме тоа што сме го научиле и да го реализираме низ игра

vardarfans-naslovna-2

Веќе се покажува дека големиот проект со ракометните школи низ земјава кој влегоа во големото црвено-црно семејсво ги дава првите резултати. Нивниот настап во Јуниор лигата овозможи напредок и голема шанса за надоградување на младите ракометни надежи со нови знаења и шанса да бидат препознаени и регрутирани за тимовите на Вардар. Во дебитантската година, лигата покажа задоволство кај сите учесници ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Драги Димитровски: Финалето меѓу моите играчи беше еден вид новогодишен поклон за мене, подготовките ги стартуваме со многу оптимизам

df-660x330-660x330-660x330

Во следниот текст разговараме со кормиларот на црвено-црниот кугларски колектив Драги Димитровски. Истиот е еден од најуспешните и најдолготрајните кугларски тренери во Македонското куглање. Активен уште од самото основање на македонската кугларска лига, кога беше играч и тренер на актуелниот многукратен шампион Макпетрол, еден од најзаслужните што овој клуб денес е она што е. Во својата кариера тренер бил на ... Read More »

Јован Танев: Во пролетниот дел имаме реални шанси да бидеме први на крајот од сезоната

vardarfans-jovan-tanev

Јован Танев настапува за пионерите на ракометниот клуб Вардар. Во овој клуб пристигнува минатата сезона од ракометната школа, Бутел-Вардар. Настапува на позицијата среден бек и има забележителна улога во добрите резултати на екипата. Во следново интервју ќе ве запознаеме токму со Јован Танев. -Прв тренер ми  беше Тале Танев и започнав на 8 години во ракометната школа-Бутел. Во дресот на Вардар ... Read More »

Димче Мешкоски: “Јуниор лигата“ е од големо значење, посебно за талентираните млади фудбалери кои преку оваа лига можат да го остварат и нивниот најголем сон

vardarfans-naslovna

Уште еден играч од “Јуниор” лигата на почетокот на новата сезона ја засили Вардаровата генерација родени “2003“ година. Се работи за Димче Мешкоски кој дојде од фудбалската школа Еврофудбал од Охрид. Новиот проект на нашиот клуб се повеќе ги дава потребните резултати, каде се зголемува бројот на играчи кои преку “Јуниор“ лигата ги засилуваат младинските екипи на ФК Вардар. После ... Read More »

Влатко Колев: Голема чест и задоволство претставува работата во Вардар

vardarfans-210-660x330

Сигурно еден од најдобрите тренери во младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Влатко Колев, човекот кој минатата сезона пристигнува во Вардар да работи како тренер на нашите кадети. Тој дојде од младинската екипа на Металург, со која во сезоната 2014/15 ја освои двојната круна. Покрај Металург, популарниот како што негуваат да го нарекуваат “Чезаре Прандели“ успеал да биде на врвот ... Read More »

Сања Цветковска: “Јуниор“ лигата е од голема значајност бидејќи ни дава можност да се натпреваруваме, дружиме и пред се да се градиме како личности

vardarfans-naslovna

На средина сме од втората натпреварувачка сезона во ракометната “Јуниор“ лига. Пред нас е есенскиот дел каде се одиграа шест кола, а следно на програмата ќе биде второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Ракометниот клуб Вардар дојде прв до идејата да ги обедини сите ракометшни школи од Македонија во една лига, засега во овој проект се вклучени ... Read More »

Давор Серафимов- “Командант“ во одбраната на ФК Вардар генер. “2005“ ,дополнителна инспирација е мојот тренер Кралевски, бидејќи и тој во својата играчка кариера играл на иста позиција како и јас сега

vardarfans-naslovna

Екипата на фудбалскиот клуб Вардар (1) од генерација родени “2005“ година го заврши есенскиот дел од сезоната со максимален број на освоени бодови во детската лига. Нивниот добар учинок во изминатата полусезона добива на тежина, ако се знае дека овој состав прими само четири погодоци, што е одлично остварување. Голема заслуга за добрата одбрана на екипата ја има сигурно незаменливиот ... Read More »

Зоран Петковски: Вардар нема простор да се грижи за својата иднина, треба да бидеме горди на овие ракометари каде во сите категории имаме евидентен напредок

6

Машката екипа на ракометниот клуб Вардар од генерација родени 1999/2000 година беа дел од силен меѓународен турнир, кој од 27-29-ти декември се играше во Белград. Ова вушност беше мешан состав од играчи кои настапуваат во првата ракометна лига (РК Вардар 2), како и од двете младински екипи на Вардар кои се дел од младинските групи, на Слободан Чивлачки и Пепи ... Read More »

Азер Омерагиќ: Би сакал да се видам во првиот тим на ФК Вардар, како и во Македонската репрезентација

vardarfans-azer-omeragik

Пред нецели две години започнува да игра фудбал и открива дека дека поседува потенцијал за овој спорт. Азер Омерагиќ е голема реткост на фудбалските простори, кој на 13 години започнува да тренира и да се занимава со фудбал. Момче со брз напредок, кој за нецела година и пол достигнува невиден раст и добива можнсот да игра во ФК Вардар. Започнува ... Read More »

Андреј Јорданов: “Јуниор лигата“ може да ми овозможи еден ден да играм за РК Вардар и за репрезентацијата на Македонија

vardarfans-andrej-jordanov

Повеќе од 22 регионални ракометни школи се дел од “Јуниор“ лигата, проект на ракометниот клуб Вардар во новата натпреварувачка сезона. Сите кои имаат желба да се занимаваат и играат ракомет тоа можат да го сторат преку усписи во една од регионачните школи кои се дел од лигата, а со самото тоа им се пружува шанса континуирано да играат натпревари. Голем ... Read More »