Friday ,14 August 2020
Последни:
Home > Интервјуа (page 31)

Интервјуа

Дамјан Димитријевски: Одлично е да се работи со стратег како Андријана Будимир, каде нејзиното искуство е многу важно за нас кои се повеќе напредуваме

vardarfans-damjan-dimitrijevski

Дамјан Димитријевски е член на пионерскиот состав на ракометниот клуб Вардар. Дамјан пристигнува во клубот минатата сезона, откако беше избран од селекцијата на ракометари која ја правеше нашиот клуб. Негов поранешен клуб е РК Илинден Вардар каде работи двоецот Дарко и Александра Јанев. Денес со успех го носи црвено-црниот дрес и е еден од најдобрите ракометари кај пионерите кои ги ... Read More »

Анатолиј Петејчук: “Јуниор“ лигата им дава голема шанса на сите да го покажат својот талент, посебно е задоволството да играш во најтрофејниот клуб во Македонија

vardarfans-naslovna

Проектот “Јуниор“ лига кој е во целосна организација на фудбалскиот клуб Вардар ја има својата втора сезона на функционирање. “Јуниор“ лигата се повеќе започнува да ги дава потребните резултати и на почетокот на новата натпреварувачка сезона нови играчи се приклучија во младинските екипи на ФК Вардар. Таков е случајот со Анатолиј Петејчук кој во Вардар стигна од фудбалската школа Прилеп. ... Read More »

Сара Миновска: Ние сме еден тим, една фамилија, која се сака и почитува меѓусебно, која е поврзана со една иста желба и цел

vardarfans-naslovna-2

Сара Миновска настапува за кадетките на ракометниот клуб Вардар. Таа е млада и надежна ракометарка која имаше одлична полусезона за својата екипа, каде воедно и е капитен. Ова е нејзина втора сезона во црвено-црниот дрес, откако дојде од ракометнат школа Кисела Вода-Вардар. Во следново интервју ве запознаваме со почетоците на Сара во ракометот, како се случи да премине во Вардар ... Read More »

Максим Цониќ: Чест и задоволство е да се тренира и игра во дресот на Вардар, бидејќи овој клуб има своја историја и легендарни играчи

vardarfans-naslovna

Максим Цониќ е млад и талентиран фудбалер кој настапува за Вардаровата генерација родени “2006“ година. Тој настапува паралелно за Вардар (1) со кој стана есенски шампион  и  Вардар (2) постигнувајќи пет голови во есенскиот дел од сезоната во детската лига. Се работи за одличен техничар, со големо чуство за фудбалската игра. Вистински лидер на Вардар (2) кој силно се наметнува ... Read More »

Брајан Петкоски: “Јуниор“ лигата е проект кој е фокусиран на младите ракометари и ни дава поголема можност за напредок и успех во ракометот

vardarfans-brajan-petkoski

Дефинитивно најновиот проект на ракометниот клуб Вардар донесе новитети во Македонија за сите деца кои сакаат да се занимаваат со ракомет. Со “Јуниор лигата“ се зголеми интересот за играње ракомет, а токму ова натпреварување им ја исполнува желбата на сите да започнат да се занимаваат со овој спорт. Целта е да се обединат сите ракометни школи од цела Македонија во ... Read More »

Тамара Вучкова: “Преку “Јуниор“ лигата имаме шанса да се запознаваме со многу врвни ракометари, секоја победа и пораз ме мотивара еден ден да застанам на позицијата десен бек во РК Вардар

vardarfans-tamara-vuckova

Активна е втората натпреварувачка сезона во ракометната “Јуниор“ лига, која продолжува со возбудувањата и континуираното одигрување на натпревари секој викенд. И оваа сезона се очекува да се појават многу талентирани ракометари кои во иднина би биле од големо значење за Македонскиот ракомет. РК Вардар-Виница е новата ракометна школа која се приклучи во новата натпреварувачка сезона и ја почуствува “енергијата“ во ... Read More »

Зоран Петковски: Момците напредуваат секојдневно, посветени се максимално, некогаш и повеќе од тоа што очекувам. Во првиот дел од сезоната покажавме карактер и натпреварувачки “дух“

vardarfans-naslovna

Најпријатното изненадување по завршување на првиот дел од сезоната во првата ракометна лига е младиот состав на РК Вардар 2 кој е предводен од човекот кој е долго време во Вардар и како играч и тренер во младинските категории. Избраниците на Зоран Петковски го финишираа есенскиот дел од сезоната на високото второ место, со само еден бод заостанување зад лидерот, ... Read More »

Горјан Цветков: Нема млад фудбалер кој не сака да заигра во Вардар. Јас ја имам таа чест и привилегија да ги бранам Вардаровите бои

vardarfans-naslovna

Една од најдобрите генерации на фудбалскиот клуб Вардар во есенскиот дел се дечињата родени “2005“ година кои се предводени од тренерот Игор Кралевски. Тие се натпреваруваа со две екипи во детската лига кои станаа есенски шампион со максимален број на освоени бодови. Токму Горјан Цветков е член на оваа надежна генерација, кој во есенскиот дел настапуваше за Вардар (2) каде ... Read More »

Ива Цветковска: Задоволството да се биде еден од лидерите во екипата по постигнати голови е огромно, но секако тоа повлекува и голема одговорност во иднина

vardarfans-iva-cvetkovska

Кадетките на ракометниот клуб Вардар СЦЈС го завршија првиот дел од сезоната на првото место, во својата кадетска група 2. Во конкуренција на шест екипи, нашите надежи остварија пет победи од исто толку одиграни натпревари и заслужено се наоѓаат на врвот на табелата во оваа група. Во следново интервју ве запознаваме со членот на кадетките Ива Цветковска, која е една ... Read More »

Лео Андрески: Проект како “Јуниор“ лигата е за почит, бидејќи им овозможува на многу деца да го остварат својот сон и да заиграат за ФК Вардар

vardarfans-naslovna

Пред нас е есенскиот дел во лигата на сите младински категории. За прв пат оваа сезона, генерациите родени “2002“ и “2003“ година добија шанса да се натпреваруваат во посебна регионална скопска лига. Овие генерации на фудбалскиот клуб Вардар со успех го завршија есенскиот дел од натпреварувачката сезона. Избраниците на Томче Трајановски станаа есенски шампиони, откако забележаа десет победи од исто ... Read More »