Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > Интервјуа (page 42)

Интервјуа

Марјан Николоски: Проектот “Јуниор лига“ е новитет на овие простори и треба да биде пример за другите земји на кои ракометот им е приоритетен спорт

vardarfans marjan nikoloski

Ракометната “Јуниор“ лига која е целосен проект на ракометниот клуб Вардар го имаше својот финиш во првата сезона на нејзиното функционирање. Повеќе од 20 ракометни школи низ цела Македонија ја имаа можноста да се натпреваруваат, надигруваат, но истовремено да стекнуваат нови искуства, познанства и пријателства. Познати се победниците во сите возрасни генерации, во машкиот и женскиот дел на Јуниор лигата. ... Read More »

Вандаир за Вардарфанс: Ако ние можевме со ЦСКА зашто денеска овие момци да не триумфираат со Динамо

vardarfans-222-402x330

Во пресрет на првиот меч со Динамо Загреб  свое мислење  за Вардарфанс , своите очекувања за истиот и спомените од дуелите кога тој настапуваше во Вардар ги споделува Вандаир. Бразилецот имаше значајна улога во црвено – црниот табор како во неколкуте сезони во домашниот шампионат така и во европските купови. Вандаир зад своето име го запиша рекордот за најдобар стрелец на ФК Вардар ... Read More »

Филип Арсовски “најдоминантен“ тренер во Вардаровите младински категории (петлиња)

vardarfans filip arsovski

Генерацијата родени “2004“ година ја одбележаа сезоната во младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар. Оваа генерација предводена од тренерот Филип Арсовски беше на прагот да направи нешто невидено и двете екипи да играат во меѓусебно финале на детската лига. Како што е познато се натпреварувавме со две екипи, кои беа најдобри во своите групи од регуларниот дел на детската лига. ... Read More »

Сашо Милошевски: Целта на “Јуниор лигата“ е да се донесат што поголем број на квалитетни деца во ФК Вардар и да се зголеми интересот на децата за Вардар и во другите градови ширум Македонија

vardarfans saso milosevski

Финишираше првата сезона на фудбалската Јуниор лига, каде се натпреваруваа вкупно 11 фудбалски школи од цела Македонија. Овој голем проект е под целосна организација на најголемиот клуб во Македонија, кој е прв кај кого се роди идејата да ги соединат во една лига сите школи од земјава. Задоволително ниво во дебитанската сезона на Јуниор лигата, одигрувајќи се голем број на ... Read More »

Сашо Тодоровски: Најзаслужни за двојната титула се децата, а наша цел е да создаваме играчи за првиот тим на ФК Вардар

Сашо Тодоровски со пионерите освои “двојна круна“

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се освојувачи на двојната круна за натпреварувачката сезона 2015/2016. Тие успеаа да ги обединат двата трофеи од првенството и купот и да станат најуспешната Вардарова генерација оваа сезона. Тренерот на екипата Сашо Тодоровски дојде на кормилото на оваа генерација во јануари минатата година, пред почетокот на пролетниот дел од сезоната, откако на клупата го наследи ... Read More »

Сара Стефаноска: “Јуниор“ лигата ќе ја паметам засекогаш, настап за младинските категории на РК Вардар е мојот сон кој се надевам ќе стане реалност

vardarfans stefanoska

Јуниор лигата го доби својот финиш во својата дебитантската сезона, каде се натпреваруваа повеќе од 20 ракометни школи кои беа дел од академијата на ракометниот клуб Вардар. Имавме можност да гледаме натпревари во различни возрасни генерации, почнувајќи од најмладите родени 2006-2009 година, до највозрасните, генерација родени 1998 година. Се одиграа финалните натпревари по шо беа познати победниците во машкиот и ... Read More »

Марија Гоцевска :Наградата ми претставува признание за досегашниот вложен труд и дополнителен мотив и стимул за постигнување поголеми успеси

vardarfans gocevska najdobar igrac

Ракометната “Јуниор“ лига која е целосен проект на ракометниот клуб Вардар го имаше својот финиш во првата сезона на нејзиното функционирање. Повеќе од 20 ракометни школи низ цела Македонија ја имаа можноста да се натпреваруваат, надигруваат, но истовремено да стекнуваат нови искуства, познанства и пријателства. Познати се победниците во сите возрасни генерации, во машкиот и женскиот дел на Јуниор лигата. ... Read More »

Борјан Дамјаноски: Наградата за најдобар играч е мој најголем успех до сега и круна на сиот мој вложен труд, Јуниор лигата ми даде можност да ги покажам моите квалитети

vardarfans borjan damjanoski

 “Јуниор“ лигата која беше во целост проект на ракометниот клуб Вардар беше вистинско откритие, но и голема среќа за сите спортисти кои се занимаваат со овој спорт. Голема беше честа за ракометните школи низ цела Македонија да бидат дел од “Јуниор“ лигата, каде нивните деца имаа можност преку натпреварите да ги покажуваат своите квалитет. Повеќе од 20 ракометни школи беа ... Read More »

Александар Толески: “Јуниор“ лигата може да има големо значење, бидејќи со сигурност би “изникнале“ идни репрезентативци, идни Панчев, Најдоски, Пандев и други

vardarfans toleski

Полека се наближува крајот на првата сезона од фудбалската “Јуниор“ лига, која е во целосна организација на најголемиот клуб во Македонија. Во неа се вклучени единаесет фудбалски школи од различни градови низ нашата република, а се очекува овој број да порасне од следната натпреварувачка сезона. Една од школите која се приклучи на овој голем проект на фудбалскиот клуб Вардар е ... Read More »

Ивица Глигоровски:“Вардар лигата“ ќе претставува предизвик за сите деца, за нови докажувања, а желба на секое дете е да заигра за најголемиот клуб во Македонија

vadarfans rudar junior

Најновиот проект на фудбалскиот клуб Вардар “Јуниор“ лигата во својата прва година како пробен проект успешно се изведува и реализира низ неколку градови на Македонија. Целта на нашиот клуб е лигава да добие што поголем замав и да се прошири низ целата територија. Во лигата се вклучени единаесет фудбалски школи, кои секој викенд имаат натпревари во различни возрасни генерации. Една ... Read More »