Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка (page 27)

Кошарка

КОШАРКА! Вардарци редат победи, поуспешни и од КК Ангели

kos-596x330

Викендов продолжија возбудувањата во втората кошаркарска лига за нашиот КК Вардар. Вардарци вчера го одигаа второто  коло оваа нова година, тие се сретнаа со екипата на КК Ангели  во втората по квалитет кошаркарска лига во земјава. Црвено-црниот кошаркарски колетив ја забележа втората победа во вториот меч оваа полусезона, тие во првото коло се сретнаа со КК Тетекс, тој  дуел го добивме со 29 ... Read More »

КОШАРКА! Вардар домаќин на тимот Ангели

vardarfasn kk

Викендов вардарци го одигаа првото коло оваа нова година, тие се сретнаа со екипата на тетовски Кк Тетекс во рамки на Втората македонска кошаркарска лига. Вардар успеа да дебитира со победа во новата година овој дуел го добивме со 29 поена позитива, резулатот на семафорот во малата сала при С.р.ц “Кале“ изнесуваше 97-68 во корист на црвено црните. Во второто ... Read More »

КОШАРКА! Црвено-црните тргнаа со победа, Тетекс “лесен залак“ за вардарци

kosarka vardarfans

Конечно по долга пауза почнаа и возбудувањата во кошаркарската конкуренција во која се натпреварува нашиот Вардар. Викендов вардарци го одигаа првото коло оваа нова година, тие се сретнаа со екипата на тетовски Кк Тетекс во рамки на Втората македонска кошаркарска лига. Вардар успеа да дебитира со победа во новата година овој дуел го добивме со 29 поена позитива, резулатот на ... Read More »

Вардарова сабота! Денес мечеви имаат: Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар

vardarfans c-c semejstvo

Утре голем дел од колективите во црвено-црното семејство ќе забележат свој настап на спортските борилишта. Свои мечеви закажано за утре сабота, 06/02/2016 имаат : Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар. Утре дефинитивно е вардарова сабота. Ракометарите на Вардар заминаа на мала турнеја, која ќе започне во Бања Лука денес, а потоа се заминува за Хрватска каде наш противник утре ... Read More »

Вардарова сабота! Утре мечеви имаат: Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар

vardarfans c-c semejstvo

Утре голем дел од колективите во црвено-црното семејство ќе забележат свој настап на спортските борилишта. Свои мечеви закажано за утре сабота, 06/02/2016 имаат : Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар. Утре дефинитивно е вардарова сабота. Ракометарите на Вардар  заминаа на  мала турнеја, која ќе започне во Бања Лука денес, а потоа се заминува за Хрватска каде наш противник утре во ... Read More »

КОШАРКА! Вардар Апаве со 4 младински категории гостува кај Кк Будуќност

vardarfans ap

Екипата на кошарскиот клуб Вардар Апаве ќе гостува со четири младински категории кај кошаркарската екипа Будуќност. Екипата на Будуќност е формирана 2006 година и фунционира во Бјелина – Босна и Херцеговина. Оваа екипа е претежно концетрирана како и Вардар на работа со млади категории и создавање млади кошаркари. Поводот за гостувањето кај Будуќност на вардарци е 10 годишнината од фунционирањето на ... Read More »

Кошарка! Вардар стартува следната сабота на домашен терен, со Кк Тетекс

3

Во моментов во втората по квалитет македонска кошаркарска лига има пауза по одиграниот прв круг. Истата според планираното ќе трае се до до 6-ти фебруари 2016 година. КК Вардар ја почнува пролетната сезона другата сабота по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Нашиот црвено-црн кошаркарски колектив има 15 освоени бода во досегашниот ... Read More »

Кошарка! Вардар стартува дома на 6 февруари со тетовски Кк Тетекс

3

Во моментов во втората по квалитет македонска кошаркарска лига има пауза по одиграниот прв круг. Истата според планираното ќе трае се до до 6-ти фебруари 2016 година. КК Варар по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Нашиот црвено-црн кошаркарски колектив има 15 освоени бода во досегашниот дел од сезоната во втората кошаркарска ... Read More »

Атак на многу титули годинава, Вардар атакува на 12 титули во клупските спортови

vf

Во 2016 година идеме да ја збогатиме црвено-црната колекција на трофеи. Годинава атакуваме на еден грст трофеи во сениорските категории, но и на многу трофеи во младинските категории. За сите мечеви извештаи, фотогалерии изјави следете го нашиот вардаров сајт “ВАРДАРФАНС.МК“. Фудбалскиот клуб атакува на трофејот во првата лига, купот е веќе загубен, но во 2016 во игра е и Суперкуп ... Read More »

(ФОТО) Кошарка! Сите пролетни кола на Вардар

sas

Во моментов во  втората по квалитет македонска кошаркарска лига има  пауза по одиграниот прв круг.  Истата според планираното ќе трае се до  до 6-ти фебруари 2016 година. КК Варар   по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Нашиот црвено-црн кошаркарски колектив има 15 освоени бода во досегашниот дел од сезоната во втората кошаркарска лига. Првиот ... Read More »